Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oryginalna nawigacja w Qashqai


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszcie swoje uwagi na temat oryginalnej nawigacji w Qaahqai. Działanie, aktualizacja map, spolszczenie (podobno można na niej oglądać filmy dvd), współpraca z innymi urządzeniami: kamera, komputer pokładowy, radioodtwarzacz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko poza nawigacja działa bardzo dobrze; nieststy nawigacja (ze względu na kiepską mapę) jest słaba, ale mapę można sobie wgrać pewnie inną; z kamera współpracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a może zamówić NISSAN CONNECT.... w końcu to obecnie jedyna nawigacja, którą dodają do QQ, a w zestawie ma rónież kamerkę cofania i to nie za 10.000 zł, ale za 2.300 za zestaw

 

Czy ktoś już się tym bawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się, jednak nie w QQ, chyba w NOTE, fajna sprawa, nie wiem jak z pokryciem (ale podobno, podczas serwisów w ASO jednym z punktów będzie aktualizacja map - mapy sa na SD), z tego co widziałem nie ma już wbudowanego komputera w navi;

Od czerwca (jeżeli dostawa auta będzie na czas) będę miał ten system w swoim QQ, mogę podzielić się wtedy swoją opinia;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to są aktualizacje...

a obsługa w 9 językach (oczywiście nie ma polskiego), ale jest teoretyczna mozliwość zmiany oprogramowania przez USB (z SD wczytuje wyłącznie mapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to są aktualizacje...

a obsługa w 9 językach (oczywiście nie ma polskiego), ale jest teoretyczna mozliwość zmiany oprogramowania przez USB (z SD wczytuje wyłącznie mapy)

 

Nic ci nie dadzą kosztowne aktualizacje, bo te mapy prawie wogole sie nie zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będę odbierał pod koniec września QQ Accenta 1,6 benzyna z zestawem nissan connect, czyli z tą nawigacją i kamerą cofania. No i teraz mam dylemat, bo zastanawiam się jak to będzie, bo nawigacja oferuje kilka języków, których zwyczajnie nie znam (wiem, wiem, trzeba się było uczyć). Może ktoś ma wiedzę na ten temat czy i jak można ją przeprogramować, żeby gadała po polsku. A swoją drogą, ciekawe jak zareagowaliby Anglicy, gdyby z Polski importowali samochód z nawigacją nie obsługiwaną w ich języku? Z tego co widzę na forum, to jest wiele osób mających naprawdę sporą wiedzę w różnych dziedzinach, więc liczę, że i w tym zakresie ktoś będzie mógł konkretnie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikus75

Ja odbieram QQ+2 dopiero w październiku, ale ponieważ jest to wersja Tekna więc jest z Nissan Connect.

 

Jestem bardzo ciekawy opinii użytkowników tego systemu. Bardzo mało informacji (poza marketingiem) jest o tym w sieci. Prawdopodobnie nawigacja jest na mapach Navteq - a one nie są najgorsze...

 

Język jak dla mnie nie jest problemem - zresztą komunikatów jak w każdej nawigacji jest tylko kilka i szybko można się przyzwyczaić ;)

 

Update map pewnie niestety będzie płatny (i to pewnie nie mało)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doclublin

Odebrałem Qashqai"a 10 dni temu z Nissan Connect więc kilka rzeczy mogę wyjaśnić.

1.kamera cofania wiadomo ale mając doświadzcenie z kamerą w drugim aucie zamowiłem czujniki cofania,ponieważ przy słonecznej pogodzie i padaniu promieni slonecznych na ekran wyswietlacza gó..o widać a czujniki dzialają niezależnie od słońca:)Poza tym jeżdżąc z kamerą przyzwyczajamy się do niej i rzadziej spoglądamy w lusterka(wiem z mojego doświadczenia) i czujnik zawsze może nas ostrzec przed przeszkodą podczas cofania.Wydaje mi się że wlaśnie ideałem jest kamera+ czujniki,sama kamera lub same czujniki potrafią fałszować rzeczywistośc,np podczas cofania przy wysokiej trawie czujniki piszczą natomiast na kamerze widać że jest to tylko trawa.

2.bluetooth-rewelacja przy wsiadaniu zależnie od oprogramowania posiadanego telefonu albo automatycznie loguje telefon do zestawu głosnomówiącego albo pyta czy się połaczyć.I tu wychodzi wyższość HTC nad samsungiem(w HTC wystarczy raz uwierzytelnic i loguje za każdym razem samsung zawsze pyta i trzeba odpowiedzieć).Sam zestaw dziala OK słyszalność bardzo dobra,wycisza radio czy muzykę podczas przychodzacego połączenia,w druga stronę jesli mówimy na wprost lub w kierunku lusterka(tam jest mikrofon)odbior bardzo dobry jeśli gadamy i rozgladamy się wokół czyli mówimy w różnych kierunkach są trudnośći w zrozumieniu co mówimy.

3.Czytnik MP3 lub USB :z MP3 jeszcze nie korzystałem natomiast pliki muzyczne na USB czyta bez pudła tzn foldery i po otwarciu tytuły utworów i wykonawca jest wyświetlany a także czas trwania utworu.

4.Mapa:faktycznie Navtec na karcie SD wsuwanej na panelu środkowym,pokrycie Polski myslę że albo na koniec 2008 lub początek 2009(musiałbym mieć dane o odcinku który oddano w konkretnym terminie aby to sprawdzić)czyli OK,uaktualnienia z rozmowy z dealerem oczywiście płatne ale bez żadnych konkretnych stawek i bez żadnych terminów aktualizacji.Oczywiście guzik na ten temat na chwilę obecną wiedzą.Jeśli chodzi o korzystanie i przyjazność oprogramowania nawigacji nic nie mogę powiedzieć bo jeszcze nie miałem czasu aby tym się pobawić.Pozdrawiam.Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikus75

Dzięki za informacje :)

 

Jak Navteq to nie jest źle - na ten moment powinna być mapa Q1 2009 - porównywalna pokryciem z AutoMapą. Aktualizacje może za jakiś czas znajdzie się w sieci... ;)

 

A co do kamery, też się troszkę obawiam... poza tym QQ będzie jeździć głównie moja luba, która ma już ze dwie szkody parkingowe na swoim koncie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...