Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przerabianie świateł USA-EU


Gość dr slawooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dr slawooo

Do strażak sam :D Tylne lampy przeciwmgielne można przerobic na dwa sposoby .Pierwszy to taki że po właczeniu przednich przełącznikem przy kierownicy odpalają też tylne.Drugi to taki jak ja mam że jest dodatkowy ukryty włącznik i działają osobno przednie i tyle .Masz wybór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam fure bez przednich i tylnych. załamka jakaś totalna :(

 

jak sądzicie - jest możliwość wymiany przełącznika zespolonego i podpięcia przeciwmgielnych?

 

widziałem wszystko na allegro tylko sie zastanawiam kto i za ile by to zrobił... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Romanista! Tak jak napisał Besel :) Dobry elektryk i załatwi temat porządnie. Ja w swoim Murańcu nie miałem podgrzewanych lusterek bo był zakupiony u dealera na Florydzie a tam zimy wiesz jakie są. A przeróbka na podgrzewane kosztowała mnie 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

Strażak Sam powiedz mi co musiałeś kupic aby lusterka były podgrzewane? Ja też takowych nie mam a mieszkam w górach i stasznie marzną zimą jet to dośc uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

dr slawoo ! znalazłem producenta lusterek u siebie w wa-wie to raz - miał nawet szablony lusterek murana do wycięcia!! Potem pojechałem do sprawdzonego elektryka, który mi założył przewody do lusterek i wpiął się do kostki od ogrzewania tylnej szyby - niestety, trzeb zdjąć cały bok w drzwiach i uzbrojenie. A następnie wróciłem do producenta lusterek, który wyjął (trochę zabawy) wkład lusterka, przykleił grzałkę dość dużą i podłączył kable, które uprzednio założył elektryk. Ot i wsio. Niestety, :/ lewe lusterko pękło przy wymianie, ale jak powiedziałem (mają wzory luster) to włożył mi nowe i do tego lepsze, bo dzielone -tzn. widzę z boku. Bo jak zapewne wiesz, to oryginalne lusterko zewnętrzne "made ina usa" jest do d*py. Bo nie widzisz tak jak w europejskim tzn. nie widzisz lewego pasa tylko to co jest przy lewym boku auta. A teraz jest malina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

po ile miał te wkłady do lusterek ?może kupię maty na allego +wkłady i podjadę do zaprzyjażninego elektronika :) bo do w-wy nie będę dyndał :029:

 

[ Dodano: Czw 26 Mar, 2009 15:16 ]

a jeszcze jedno na którym temacie ktoś pisał o sterowaniu bramy z lusterka ponoc coś wymienił i mu działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam, oco dokładnie z tymi lusterkami chodzi? mam na myśli to ze nie widze lewego pasa? europejskie lusterka są inne? oświeć mnie prosze bo zdębiałem :!:

 

odnośnie przerobienia świateł - do Stalowej Woli musze jechać. przez Allegro złapałem kontakt. 4 godziny i sprawa załatwiona, tyle ze jechac msuze taki kawał.... przynajmniej na ryby skocze za miasto przy okazji :diabel: :diabel: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

romanista to jedziesz do tego samego gościa co ja byłem jakie masz lampy diodowe czy te na żarówki u mnie bez przerabiania instalacji koszt 500 zł targuj się bo za same kierunki przez telefon powiedział 400 zł + 100 przeciwmgłowe.Co wszdza to nie wiem nazywa się to emiter światła (podobno) ale działa :D mam pomarańczowe kierunki przy bardzo ciemnych lampach i nawet badania techniczne zaliczyłem bez problemów tak więc 800 zł to on ma cenę wywołwczą na jeleni ;) co mają kasę i tak uważam że 400 zł to bardzo dużo na to co on tam wkłada no ale za patenty i niewiedzę trzeba bulic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr slawooo, to powiem ze jestem kolejnym klientem z forum :-)

mi powiedział 800 na mailu. oczywiście planuje cene zbijać. mam żarówkowe lampy niestety.

dzięki za info.

 

poiwedz ile czasu mu to zajęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Besel! Zmień to zdjęcie, bo to nie jesteś TY. :D Widziałem cię "live" i jesteś inny. ;) Romanista! Tylko jak będziesz w Rzeszowie, to tak się umawiaj z Beselem, żeby przyjechał taksówką bo inaczej się z tobą nie napije. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

romanista, pewnie już zmieniłeś kierunkowskazy, ale jakby ktoś potrzebował to mogę się też podzielić namiarem do gości którzy mi zakładali. Mam żarówkowe, a założyli konstrukcję z diod - przy ciemnoczerwonej lampie mruga na śliczny pomarańcz ;-)

do tego w cenie pociągneli mi tylne przeciwmgielne na idywidualny przycisk montowany przy kierownicy.

Z Józefosławia byłoby Ci bliżej (właściwie goście przyjeżdżają do Ciebie) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitaka, witaj!!!

nie zmieniłem jeszcze nic - napisz coś wiecej o tej rpzeróbce: gdzie za ile, jak długo etc.

 

czy na zdjęciu jest Twój Muraniec? fajne rurki i progi. jaki jest koszt takiego upiększenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jezdzisz sobie z czerwonymi kierunkami??? nooo... szakunec za odwage ;-)

Ogolnie w Warszawie oficjalnie funkcjonuje jedna firma ktora "przerabia swiatla", biora za to chyba ponad 1000 zl o ile dobrze pamietam i za specjalnie elastyczni nie sa, do tego musisz im zostawic samochod na dzien lub dwa (nie pamietam juz dokladnie). Firma miesci sie na Targowej obok mostu kolejowego (tuz za Kijowska). Mi to srednio pasowalo.

Gosciu, ktory mi robil, jest z firmy ktora zajmuje sie sprowadzaniem samochodow z USA. Dostalam do niego namiar od znajomego. Cena wywolawcza 800zl za komplet (robilam w lipcu 2008) ale pewnie da sie utargowac. Przerabia kierunkowskazy, robi tylne przeciwmgielne na osobny przycisk, jesli trzeba to zalozy soczewke na przod. Mozna jechac do nich do firmy i robia od reki po uprzednim umowieniu sie, albo przyjezdzaja do klienta (mi robili w moim garazu). W sumie cala operacji trwala chyba godzine czy 1,5h). Podam ci namiar na prv.

 

A orurowanie, progi, owiewki i ten pierd na masce to juz dostalam w komplecie do mojego smoka :-) Samochod kupilam od swojego wuja mieszkajacego w NY. A że ten jak cos mu sie podoba to lubi wydac, zatem mam taki wlasnie egzemplarz. Do tego wiekszosc czasu stal w garazu, bo wujo jezdzil sluzbowym, wiec smoczek prawie nowka :-) Za to mam nakazane myc go tylko na recznych myjniach, zeby sie lakier nie porysowal ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Dokładnie! Dobrze ci "nakazano" z myjnią bo mnie właśnie czeka polerowanie lakieru. :/ Ale ogólnie trzeba przyznać że w Murano lakier jest do ........? Sama wiesz czego? :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mitaka, Wielkie dzięki za info. ciekawi mnie czemu jedni potrzebują 1,5 h na zrobienie świateł a inni całego dnia :-)

 

Rurki wyglądają całkiem całkiem.

 

Jeszcze raz dzięki za namiar na gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

romanista ja ci odpowiem na pytanie .ponieważ jedni przerabiają lampy ingeryjąc w klosze czyli wycinają i wstawiają pomarańczowy plastik a drudzy mają patent i wkładają coś takiego jak emiter światła który przez czerwony klosz daje pomarańczowe światło i ta metoda jest szybsza i moim zdaniem lepsza bo nikt nie tnie ci klosza :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...