Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przerabianie świateł USA-EU


Gość dr slawooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BESEL_, o jakiej folii mowisz? może kupie żółtą i będę miał pomarańczowe migacze :-) gdzie kupuje sie taką folię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He Romanista,

ja załatwiłem sprawę taśmą ogrodniczą, bo miałem żółte obrysówki w jankeskim pacie. Dość solidna na razie, jeżdzę z nią pół roku, myję, deszcz pada a skubana się trzyma ;-)

Pozdrawiam GrzesiekZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romanista, najpierw wytnij szablon na kartce papieru a pozniej wytnij folie:) najlpeij robic to w 2 osoby. niech Ci ktoś napina folie a ty tylko ją przygładzaj żeby bombli nie było:) całość to robota na 20 min:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie obejdzie sie bez przerabiania lamp. ta żółta folia nie spowoduje zmiany barwy światła na pomarańczową. Nie mniej jednak pomysł oklejania całkiem mi się spodobał :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

witajcie tak naprawdę nic nie da naklejenie folii na lampę jedynie to że jak policja jedzie to ją można oszukac że masz pomarańczowy kierunek ale już diagnosty zwłaszcza po ostatniej nagonce w mediach nie przejdzie na 100 % ja też miałem naklejoną filię i mrugał na czerwono :( tak więc zostaje tylko kosztowna przeróbka a jeszcze policja doczepiła się do braku odblasków u mnie tak więc zrobiłem taki myk że kupiłem odblask jako folię i wkleiłem w tylny zderzak jak na foto http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/46ecb9a7d4092091.html :Dhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8edbee59fb686ade.html i zaliczyłem badania techniczne :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Panowie! Właśnie wczoraj miałem kontrolę przez Policję a dotyczącą świateł tylnych. Nic ich więcej nie obchodziło. Ponieważ tylne lampy mam oryginalne, więc puścili mnie od razu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Raczej nie! kiedyś już "przerabiałem" ten temat jeszcze na forum FORD. Temat jest tak zagmatwany, że szok. Generalnie wiele z tych przepisów UE jest tak nieprecyzyjnych, że naprawdę trzeba wypić co najmniej pół litra na łeb, żeby cokolwiek zatrybić i zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Tak jak napisałem, to temat na co najmniej godzinną dysputę. W USA nie ma obowiązku instalowania spryskiwaczy to raz a dwa: czy wiesz z jaką szybkością reaguje system samo poziomowania w samochodzie? Jest wymysł głupiej UE żeby paru lobbystów zarobiło. Wjeżdżasz na górę z szybkością 90 km/s więc w tym czasie lampy nawet nie zdążą się opuścić a co dopiero mówić o ponownym podniesieniu. Poza tym ten przepis stosuje się do lamp fabrycznie nowych a nic nie mówi o używanych bądź naprawianych. Ale tak jak napisałem wcześniej, ten temat ma tyle samo zgadzających się jak i sprzeciwiających. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam, wiem, że to taki pic na wode i że jak już wspomniałeś zanim sie to wypoziomuje to i tak zdązy błysnąć i "oślepić":) ale panowie w mudurach jakby chcieli to mają powód odebrac dowód z tego co wiem. nie musisz mandatu przyjąc i do sądu grockiego trzeba walczyć o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam, a jakie ty masz światłą ze Cie do kontroli zatrzymały miśki?

 

BESEL_, spryskiwacze są obowiązkowe??? przecież 90% pojazdów w Polsce nie ma tego g...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...