Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przerabianie świateł USA-EU


Gość dr slawooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

To nie są wszystkie problemy związane z przeróbką, więc jak widzisz Twój pomysł z założeniem trochę

mocniejszych HB5 jest najprostrzy.

Amerykańska firma SYLVANIA (OSRAM - euro) produkuje żarówki "SilverStar ULTRA", dużo, dużo lepsze

od standardowych ( do kupenia w Polsce Inter... cośtam ).

Moc podobna, strumień dwa razy większy....

-.-

Poczytałem troszkę o tych SilverStar ULTRA - owszem, są dużo jaśniejsze - fakt....niestety mało żywotne. Większość komentujących pisze, że średnio po 6 miesiącach żarówki się wypalają. Sam producent podaje (na odwrocie opakowania), że żywotność jest krótka. Mógłbym je kupić przez ebay'a ze USA (ok. 100zł) tyle, że nie wiem czy warto skoro tak szybko siadają.

A zaznaczyć trzeba, że były to opinie użytkowników z USA.....tam chyba nie ma obowiązku jazdy na światłach 24h/dobę ...tak więc żywotność takich żarówek na polskie warunki jest jeszcze krótsza :(

 

Te z Allegro też pewnie nie są jakąś rewelacją, ale są dużo tańsze, ale jeśli są jaśniejsze niż OEM'owe to git...nie wiem tylko jak z żywotnością i które wybrać

http://allegro.pl/zarowki-hb5-12v-65-55w-superwhite-4200k-xtec-i1758480438.html

czy np. http://allegro.pl/japonska-zarowka-hb5-100w-5900k-efekt-xenon-i1754028257.html

 

pozdr

Markill

 

....to mozna zastosowac ta mocniejsza zarowke? 80/100W ? czy np. moze stopic klosz itp. historie ??

 

Markill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

Orientujecie sie czy we Wroclawiu jest firma zajmujaca sie przerabianiem swiatel (murano) USA na europejskie?

Chodzi o swiatla tylne diodowe (wersja po lifcie - 2006 rok).

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czyli wynika z tego że moje autko posiadajace lampy o mocy do 2tys lumenów bez spryskiwacza i samopoziomowania  jest w swietle prawa nielegalne , to mam pytanie jak ono zostało zarejestrowane w Polsce i jak przeszło badania techniczne , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . mam pytanie jak ono zostało zarejestrowane w Polsce i jak przeszło badania techniczne , pozdrawiam

 

Sąsiadowi skończył się przegląd, dwa dni później jak się skapnął wolał nie jeździć autem więc pojechał MPK'iem na stację z dowodem swojego 3 czy 4-ro letniego seata i dostał pieczątkę. 

Ta historyjka chyba wystarczy na odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie jeszcze bo jesteście bardziej doświadczeni jestem posiadaczem od niedawna Muranca i sprzedawca twierdził że z lampami jest wszystko ok tył ma lampy przerobione a przód tak jak pisałem niby ksenony do 2000 lumenów bez spryskiwacza i poziomowania auto jest w polsce 2lata i ma przegląd aktualny , chciałbym się wybrać z rodziną na narty poza granice kraju , czy jest możliwe że policjanci z innych krajów mogą się przyczepić i zaytzymać dowód rejestracyjny , czy wszyscy kierowcy muraniaków z usa mają przerobione lampy przednie???(czy może troszkę przesadzam i martwię się na wyrost) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie powinni. W wielu krajach nawet nie chcą dowodu rejestracyjnego.

 

Np. w polsce jest zabroniona jazda na oponach zimowych z kolcami, ale jeżeli przyjedziesz samochodem na Szwedzkich blachach to nie będzie problemu. Tak samo z anglikami, mimo, że nie możesz ich rejestrować, jeździć po polsce (na ang blachach) możesz.

 

Ja też mam pytanko, czy do 2005 można jakimś cudem wstawić lampy LED na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam posiada ktoś może jakąś darmową wiedzę jak najtaniej przerobić tylne lampy led by migacze migały na pomarańczowo ? POZDRAWIAM


Witam mam prośbę odnośnie małej informacji co zrobić by migacze nie latały jak szalone , przerobiłem sobie światełka tylne tz. odpiołem od rclcu przewody idące z 45/46 i pod nie podłączyłem przekażniki przerobiłem nawet w bardzo fajny i prosty sposób lampy led tylko mam problem jak zrobić by komputer a raczej ten UMeter nie zgłaszał błędu przez przyspieszoną pracę migaczy można prosić o pomoc??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam posiada ktoś może jakąś darmową wiedzę jak najtaniej przerobić tylne lampy led by migacze migały na pomarańczowo ? POZDRAWIAM

Witam mam prośbę odnośnie małej informacji co zrobić by migacze nie latały jak szalone , przerobiłem sobie światełka tylne tz. odpiołem od rclcu przewody idące z 45/46 i pod nie podłączyłem przekażniki przerobiłem nawet w bardzo fajny i prosty sposób lampy led tylko mam problem jak zrobić by komputer a raczej ten UMeter nie zgłaszał błędu przez przyspieszoną pracę migaczy można prosić o pomoc??????

rezystor w układ. Widocznie LEDy za mało obciążaja przerywacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rezystor w układ. Widocznie LEDy za mało obciążaja przerywacz.

Witam i dziekuję koledze za odpowiedz rezystor ceramiczny po jednej sztuce na kazdą lampę na kabelki z UM i masę i pomogło dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chodzi o przeróbki świateł w Nissanie Murano to zapraszam do siebie (inne marki i modele również).
Jako jedyny oferuję tak mocne i efektowne kierunki w Murano.
Pod adresem https://www.dropbox.com/s...mnlUhZm01a?dl=0
można zobaczyć efekt oraz porównanie z lampami przerobionymi na paskach LED 5050 60LED/metr.
Na filmie można zauważyć jak po zaświeceniu kierunku aparat przyciemnia obraz z powodu silnego światła, czego nie widać po zaświeceniu na zwykłym pasku który stosują inne firmy przerabiające lampy do Murano.
Dodatkowo posiadam własne lampy do Murano, które mogę wysłać do klienta aby na czas przeróbki nie został bez samochodu (przy wysyłkowej przeróbce).

 

20141014_201621-2.jpg

Edytowane przez CARKOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Prostym sposobem na przerobienie świateł tylnych z usa na ue wystarczy pomalować żarówki na kolor zielony przez co otrzymujemy kolor swiatla ciemno pomarańczowy w kierunkowskazach sam tak zrobiłem i jest ok, na przeglądach przechodzi bez problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam a czy orientuję się ktoś może jak przerobić przednie światełka xenonowe z Murano wersja UK ?


Jeśli chodzi o przeróbki świateł w Nissanie Murano to zapraszam do siebie (inne marki i modele również).
Jako jedyny oferuję tak mocne i efektowne kierunki w Murano.
Pod adresem https://www.dropbox.com/s...mnlUhZm01a?dl=0
można zobaczyć efekt oraz porównanie z lampami przerobionymi na paskach LED 5050 60LED/metr.
Na filmie można zauważyć jak po zaświeceniu kierunku aparat przyciemnia obraz z powodu silnego światła, czego nie widać po zaświeceniu na zwykłym pasku który stosują inne firmy przerabiające lampy do Murano.
Dodatkowo posiadam własne lampy do Murano, które mogę wysłać do klienta aby na czas przeróbki nie został bez samochodu (przy wysyłkowej przeróbce).

 

20141014_201621-2.jpg

Witam jestem zainteresowany przeróbką można prosić o informację odnośnie ceny za 2szt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...