Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1.6 czy 2.0 ?


Gość adamb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Kristo, tego nie możesz tamtego też... daj spokój. Co do mojego postu o wyprzedzaniu to chodziło mi o notoryczne wyprzedzanie innych fiatów Twojego QQ za ponad 60 tys. Tu jest porażka jak się chce dać czadu, a tu nie ma czym.

 

Co do porównywania 1.6 i 2.0 w przyspieszeniu to w realu jest trochę więcej niż 1,5s, nie mówiąc już po przejechaniu pierwszego kilometra czy 5... gdzie wówczas się znajduje 1.6 w porównaniu z 2.0 beznzyna i diesel. Wiem co mówię bo miałem okazję porównywać te dwa silniki. Przy wyprzedzaniu w ogóle nie trzeba myśleć o tym, że może nam mocy zabraknąć, albo, że mamy za mały odcinek na manewr np. 2.0l diesel idzie jak strzała bez problemów do 180. Później do 220km/h jest słabiej ale idzie. Kiedyś liczyłem jaki czas potrzebuje 2.0l diesel z 180 do 200km/h i z tego co pamiętam to było 6s.

 

... i co wynika z tych 6s??? Naprawdę przerażają mnie tacy ludzie. Z takimi prędkościami po polskich drogach jeżdzą tylko niedowartościowani idoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristo, tego nie możesz tamtego też... daj spokój. Co do mojego postu o wyprzedzaniu to chodziło mi o notoryczne wyprzedzanie innych fiatów Twojego QQ za ponad 60 tys. Tu jest porażka jak się chce dać czadu, a tu nie ma czym.

 

dla niedowartościowanych ludzi to pewnie jest porażka,

 

QQ to nie jest sportowe auto, jak ktoś się chce ścigać to kupuje sobie w tej grupie cenowej civic R, a nie QQ 1.6 czy 2.0

 

i nie pisze tego żeby bronić 1.6 bo sam jeżdżę 2.0 i uważam że czasami przydaje się dodatkowa moc, ale to każdy musi rozstrzygnąć sam do czego mu potrzebny samochód, a do jeżdżenia po mieście i na wakacje w 1-2 osoby to 1.6 wystarczy w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również uważam ,że lepiej wolniej a dojechać w całości..Z racji wykonywanego zawodu widziałem już ludzi którym się spieszyło a właściwie to co z nich zostało... Tu zgadzam się z Kristo ,że QQ to nie wyścigówka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, źle mnie zrozumieliście, 200km/h to tylko na autostradzie (mieszkam koło Krakowa). Oczywiście, że QQ to nie wyścigówka ale bez przesady jest takie coś jak Cayene i to coś wyciąga grubo ponad 250km/h i to już w ogóle nie przypomina wyścigówki. Dalsza rozmowa nie ma sensu bo każdy woli swój silnik i ten kto ma zdecydować lepiej aby sam się takimi przejechał, a następnie podjął decyzję. Ale jedno muszę powiedzieć, nie porównujcie 1.6 do 2.0, tu jest gigantyczna różnica i nikt mi tu kitu nie wciśnie, że są porównywalne.

 

Co do QQ jakim jeżdzę to 2.0l diesel + 4x4 + ESP + EBD + ABS i inne pierdoły czynią ten samochód zupełnie inny niż podstawowy. Naprawdę nie chwalę się ale różnica w prowadzeniu (przyczepność, reakcje na gwałtowne manewry), konforcie i bezpieczeństwie jest gigantyczna między podstawowym modelem, a tym. Gdyby Ci co zrezygnowali z zakupu QQ przejechali się lepszą wersją zmieniliby zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem różnymi samochodami z silnikami od 0.65 do 3.0.

Podstawowe pytanie przy wyborze silnika to gdzie się poruszasz, jak głównie korki lub trasa, na której nie ma za bardzo jak wyprzedzić, bo za duży ruch to duży silnik jest zbędny. W trasie do wyprzedzania to duży silnik da Ci pewność i radość z jazdy. Zgadzam się z bujanym, że jak się chce dynamicznie pojechać małym silnikiem, to potrafi więcej spalić niż przy podobnych efektach dużym silnikiem, bo tamtego mniej ciśniemy. Jak obydwa ciśniemy na maksa, to większy spali więcej, ale szybciej dojedziemy. Zauważcie że zazwyczaj małe silniki wytrzynują mniejsze przebiegi, a to dlatego, że aby się nimi przemieszczać to trzeba je cisnąć i non stop wykorzystywać pełną moc. Na trasie mały silnik daje adrenalinę - zdążę wyprzedzić czy nie :diabel:

Jak komuś zależy na tym żeby jak najmniej spalił to wiadomo że mniejszy silnik przy ekojeździe mniej spali - ale jak ktoś kupuje nowy samochód to chyba na paliwo go stać :fuckyou:

Zauważcie jeszcze że kiedyś auta miały słabsze silniki, ale mniej ważyły i miały małe koła więc przyśpieszały lepiej, a dzisiaj byle srajtek ma 15, 16 cali i waży 1,5 tony więc mimo mocy nie chce to jechać.

1,5 sekundy do 100km/h to według mnie przepaść między samochodami.

Podsumowując: jak ktoś jeździ po trasach gdzie 30 koni to i tak za dużo bo średnia prędkość to 60km/h i toczy się jeden za drugim lub jest typem kapelusznika na trasie i każdą zł na stacji trzy razy ogląda to silnik jak najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do QQ jakim jeżdzę to 2.0l diesel + 4x4 + ESP + EBD + ABS i inne pierdoły

 

i taki proponujesz do jazdy po mieście? A ja się pytam po co? Oczywiście wszystko się może przydać i nawet silnik 2.0 d w mieście ale bez przesady, w mieście dużo innych parametrów wpływa na szybkość przemieszczania się, a duży silnik i 4x4 nie są tu wcale najważniejsze a tylko powodują zwiększone zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak.Jeżeli nie zależałoby mi na kasie to brałbym z silnikiem 2,0 i 4x4 bo zawsze lepiej mieć więcej KM i 4X4 niż nie...Więc wszystko rozbija się o kasę.. Jeśli dla kogoś to jest drogo to kupuje 1,6 i tez pojeżdzi..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak.Jeżeli nie zależałoby mi na kasie to brałbym z silnikiem 2,0 i 4x4 bo zawsze lepiej mieć więcej KM i 4X4 niż nie...Więc wszystko rozbija się o kasę.. Jeśli dla kogoś to jest drogo to kupuje 1,6 i tez pojeżdzi..Pozdrawiam

 

Medyk, nie obraź się ale przecież Ty i tak nie jeździsz tym samochodem to dla Ciebie wystarczyłaby karoseria z kołami żeby stały pod domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić po sąsiedzku 3grosze....

 

Apropo co lepsze 1.6 czy 2.0 to przytoczę cytat z "katechizmu fotografa"..

(źródło: http://fotografia.wordpress.com/2009/02/24...rafii-cyfrowej/ )

 

1. Jaki jest najbardziej potrzebny obiektyw?

Ten, który został w domu.

 

2. Jaki jest najlepszy aparat?

Model wyższy, niż ten który właśnie kupiłeś.

 

3. Jaki aparat kupują “leszcze”?

Twój.

 

Na samochodowe:

1. Jaki jest najbardziej potrzebny samochód:

ten którego nie kupiłeś

 

2. Jaki jest najlepszy silnik

Wyższy niż ten który masz pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić po sąsiedzku 3grosze....

 

Apropo co lepsze 1.6 czy 2.0 to przytoczę cytat z "katechizmu fotografa"..

(źródło: http://fotografia.wordpress.com/2009/02/24...rafii-cyfrowej/ )

 

1. Jaki jest najbardziej potrzebny obiektyw?

Ten, który został w domu.

 

2. Jaki jest najlepszy aparat?

Model wyższy, niż ten który właśnie kupiłeś.

 

3. Jaki aparat kupują “leszcze”?

Twój.

 

Na samochodowe:

1. Jaki jest najbardziej potrzebny samochód:

ten którego nie kupiłeś

 

2. Jaki jest najlepszy silnik

Wyższy niż ten który masz pod maską

 

 

HAHAH dobre, naprawdę dobre spuentowanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to wszystkie modele mają ESP i EBD? Co do 4x4 to nie tylko 4x4, a aż 4x4. Różnica jest gigatyczna w przyczepności. Gdy sobie ustawie napęd na 2 koła to tak jakbym jechał jakimś fiatem w porównaniu z włączonym napędem na 4. Efekt jest odczuwalny nawet na samej kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra dlatego pisze że od podstawowej wersji a Twojej jest tylko inny silnik i napęd..ESP i EBD teraz ma każdy..Ja mam podstawowy model i ma ..Nawet wejście mp3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristo gdybyś miał kilka to może też byś tak miał..Ale widocznie musisz pomykać jednym..Pozdrawiam

 

może jak bym miał 5 to bym tak m iał, co nie zmienia faktu że ty QQ nie jeździsz wiec tobie bez różnicy jaki silnik :D:D:D

 

ps. poproś tatę aby ci pokazał jak się cytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie aux w podłokietniku

 

zarówno to aux jak i ESP występowało dopiero w autach wyprodukowanych czerwiec/lipiec 2008 wcześniejsze tego nie mają

różnica też była w sofcie od radia (w poprzednim modelu po włączeniu radio zaczynało głośno grać) - ale to usunęli chyba właśnie w modelu od marca 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie aux w podłokietniku

 

zarówno to aux jak i ESP występowało dopiero w autach wyprodukowanych czerwiec/lipiec 2008 wcześniejsze tego nie mają

różnica też była w sofcie od radia (w poprzednim modelu po włączeniu radio zaczynało głośno grać) - ale to usunęli chyba właśnie w modelu od marca 2008

 

soft radia poprawili wcześniej, potem dodali aux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zal.pl kristo... . Musisz wiedziec, ze ludzie maja QQ od 2007 wiec wiekszosc nie ma tych dodatkowych bajerow. Ale mniejsza o to, nie o tym chcialem pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zal.pl kristo... . Musisz wiedziec, ze ludzie maja QQ od 2007 wiec wiekszosc nie ma tych dodatkowych bajerow. Ale mniejsza o to, nie o tym chcialem pisac.

 

Może i muszę wiedzieć, ja nie mam aux i jakoś z tym żyje i jeżdżę; n ie wiem natomist o jakich innych bajerach piszesz bo jakoś nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...