Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kokpit. Zapala sie czerwona kontrolka


Gość kriss999

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem posiadaczem Nissana Terrano II 2.7D. Mam problem: zapala się kontrolka UWAGA!. Po rozruchu gaśnie. Sprawdziłem stan oleju i płynu hamulcowego- jest ok. Doradżcie co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Od ręcznego jest kontrolka z literą "P". Kontrolka z "!" to poziom płynu. To oczywiście w modelu 2,7TD. W ostatnich modelach ( instrukcja 2000 rok) jest tylko kontrolka z "!" odpowiada ona za cały układ hamulcowy. Nie określiłeś "kriss999" jaki dokładnie masz silnik (2,7TD czy 2,7TDI) ani z jakiego rocznika jest Twój samochód więc nie wiadomo czy to pierwsza, druga czy też trzecia wersja Terrano II.

Sprawdź czy pływak w zbiorniczku nie jest zatopiony (model TD), weź pęsetę i podciągnij go do góry, następnie sprawdź czy zgasła kontrolka sprawdź też kostkę elektryczną (ewentualnie oczyść w niej styki) wpiętą w zbiorniczek płynu hamulcowego. Pływak może być dziurawy lub się zawieszać i może zwierać, jeśli nie to w takim razie może być poważniejsza przyczyna awarii w instalacji elektrycznej oczywiście pod względem jej zlokalizowania. Zrób to przy włączonym zapłonie bez uruchamiania silnika bo tak opisywałeś usterkę.

Napisz do mnie maila to prześlę Ci fragment instrukcji opisujący wszystkie kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...