Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Xcarlink czyli zmieniarka z mp3


Gość smn7801
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chyba nikt z Państwa nie jest zadowolony z radia montowanego seryjnie w nissanie Qashqai.

Ostatnio na allegro zauważyłem kilka urządzeń które działają jako zmieniarka (mp3, usb wejście zewnętrzne). Urządzenie wcale nie jest tanie, i stanowi 40% ceny nowego radia din2 - dlatego kieruję pytanie do Państwa.

Czy ktoś z posiadaczy takiego urządzenia mógłby podzielić się opiniami co do jego montażu i użytkowania?

 

Kod mojego radia to HY00E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co jest nie tak z tym radiem? Mi gra bardzo dobrze, trzeba tylko zainwestować w nowe głośniczki w drzwiach i jak nie masz to na kokpit. W radiu ustawiasz dźwięk na Live i pięknie wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przekonaniu w porównaniu do konkurencji to radio niczym szczególnym się nie wyróżnia. Tuner radiowy jest naprawdę słaby. Naprawdę nie biorę tu pod uwagę głośników które notabene wymieniłem. Nie oczekuję Aux czy obsługi ipoda, ale zwykłe mp3/wma to już w tych latach nie jest chyba luksusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne w erze mp3 ze nie dają radia z mp3; radio gra jako tako, głośniki na 3+, za to xcarlink jest super; montaż dla osoby która potrafi posługiwać się śrubokrętem to około 30 minut, a w zamian mamy zmieniarkę na 6CD - jeden katalog na karcie pamięci to jedno cd widziane przez radio; w każdym katalogu max 99 utworów, do tego jedna płyta cd.

dostępne wszystkie funkcje jakie masz w zwykłej zmieniarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wymieniłem dwa razy :D

Najpierw miałem takiego chinskiego Witsona WD760 - całkim fajne funkcjonalności , grał tak sobie.

Teraz mam Kenwood DNX5220BT i to gra świetnie. Funkcjonalności ma równiez ok. Ma wbudowaną nawigacje Garmina.

Koszt to ok 3500zł w sklepie + adapter do sterowania w kierownicy , półkieszeń i ramka do QQ. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że radio ma Pan super, oglądałem takie na żywo. A czy istnieje w nim możliwość zmiany podświetlenia by pasował do podświetlenia w nissanie. Proszę o odpowiedź jak wygląda aktualizacja map i jak spisują się w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić dowolne podświetlanie i kolor tła . Można to ustawić wybierając z palety barw, albo ze zdefiniowanych schematów - pasuje do QQ :)

 

W zestawie jest City Nawigator Europe- i CNE 9 jest całkiem niezły, ma niezłe pokrycie. Można doinstalowac np. GPmapę, lub inne mapy Garmina.

Trochę mnie ten garmin z początku denerwował , ale jak sie przywyknie do jego rozwiązań to stwierdzam że jest całkiem niezły

Aktualizacja map albo poprzez USB , albo poprzez CD. Pierwsza aktualizacja jest darmowa potem płatna. Jest mołżiwośc wykupienia dożywotniej aktualizacji za tylko ok 300 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Dzisiaj dzwoniłem do Auto-Radio EM w Szczecinie (u nich zmieniałem głośniki w Qashqaiu) i tam usłyszałem trzeba było by zmienić całe radio że by wreszcie zagrało.

Dzwoniłem też do Nissana ale oni innej alternatywy nie mają w miejsce „Clariona” ;) .

O Nissan Connect nawet nie mogłem uzyskać żadnych informacji nie wspominając o cenie. Tak więc widać że nie ma sensu inwestować w zmieniarki bajery skoro całe radio nie jest najwyższych lotów. Myślę że połączenie nawigacji i funkcjonalności Pana radia to jedyne sensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaki model wymieniełeś no i oczywiście jaka cena była takiej przyjemności?

Kenwood DNX8220BT cena koło 5000-6000 tyś. Spory wydatek, ale mam tam już wszystko. Fenomenalnie gra, a funkcje powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxbox, masz podłączony adapter do sterowania kierownicy ? Jeśli tak czy działa Ci przycisk TEL w kierownicy?

 

Wkurza mnie w tym garminie że za każdym razem trzeba kliknąc aby ten ekran ostrzezeń zamknąc i nie mozna tego wyłączyć.

 

Z podobnych jednostek jest jeszcze Pionier BT900 - ma lepsze ( moim zdaniem ładniejsze) menu , ale wolniej startuje niż Kenwood. Zaletą równiez to że można uruchomić dowolna mapę pracująca pod WIN CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6k za radio + nawigacja to trochę za dużo wg mnie; zakładając że sama nawi kosztuje ok 1k, to 5k za radio z mp3 to lekkie przegięcie; oczywiście rekompensuje to wygoda allINone ale z drugiej strony oddzielną nawigację można wsiąść do kieszeni i chodzić z nią po nieznanym mieście :)

Xcarlink za 200 zł jest dobra alternatywą dla tych którzy nie potrzebują "mieć wszystkiego" tylko chcą posłuchać więcej niż jednej płyty CD bez przekładania i szukania krążków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało nie jest, ale przeginka to 10 tys za nawigacje firmową w QQ z watpliwej jakości mapami.

 

rzeczywiście jest to przeginka, ale dlatego tyle kosztuje bo navi ma wbudowany żyroskop; jakbym miał kasę to pewnie też kupiłbym takiego kenwooda ale chciałem spróbować co to jest ten xcarlink i bardzo pozytywnie się zaskoczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxbox, masz podłączony adapter do sterowania kierownicy ? Jeśli tak czy działa Ci przycisk TEL w kierownicy?

 

Wkurza mnie w tym garminie że za każdym razem trzeba kliknąc aby ten ekran ostrzezeń zamknąc i nie mozna tego wyłączyć.

 

Z podobnych jednostek jest jeszcze Pionier BT900 - ma lepsze ( moim zdaniem ładniejsze) menu , ale wolniej startuje niż Kenwood. Zaletą równiez to że można uruchomić dowolna mapę pracująca pod WIN CE

 

Niestety nie działa. Co do komunikatu to jest "urok" każdego germina. Co do funkcji to jest tam oprócz navi garmina (w którego już wgrałem najnowsza mapę Polski) jest dvd z naprane dobrym dźwiękiem dolby surround, możliwość podpięcia ipoda lub laptopa do wypuszczonych kabli usb, obsługa telefonu (książka, połączenia wybrane i odebrane, obsługa smsów) wiec moim skromnym zdaniem jest wart tej kasy. Szczególnie jak chce sie to rozbudować i zrobić zagłówki z monitorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcarlink za 200 zł jest dobra alternatywą dla tych którzy nie potrzebują "mieć wszystkiego" tylko chcą posłuchać więcej niż jednej płyty CD bez przekładania i szukania krążków.

Czy to znaczy, że to urządzenie działa również z podstawowym radiem jakie jest montowane w Qashqai'ach czyli tym z odtwarzaczem na jedną płytę CD (bez zmieniarki)? Jak wtedy dokonuje się wyboru "płyty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście spotkałem się co najmniej z trzema modelami radia (patrząc po symbolu) nie licząc nawigacji. Efekt jest taki że zanim się zamówi zmieniarkę mp3 trzeba dogrzebać się do radia, zrobić zdjęcia aby mieć pewność co do złącza z tyłu. Na rosyjskim forum doczytałem że niektóre wersje nie miały wyjścia na zmieni arkę !!! Nie wiem ile w tym prawdy, ale zanim się Pan zdecyduje i tak musi pan sprawdzić radio. Co do wyboru płyty nie mam pojęcia jak to działa – w radiu nie ma przycisku na zmieni arkę zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcarlink za 200 zł jest dobra alternatywą dla tych którzy nie potrzebują "mieć wszystkiego" tylko chcą posłuchać więcej niż jednej płyty CD bez przekładania i szukania krążków.

Czy to znaczy, że to urządzenie działa również z podstawowym radiem jakie jest montowane w Qashqai'ach czyli tym z odtwarzaczem na jedną płytę CD (bez zmieniarki)? Jak wtedy dokonuje się wyboru "płyty"?

 

Z tego co wiem wszystkie radia w QQ maja wejście na zmieniarkę - łatwo można się upewnić wyjmując radio i sprawdzając. XCL włącza się w miejsce zmieniarki i przeciąga się kabel do schowka - w "suficie" schowka, na środku jest nawet specjalny otwór na kabel. XCL zachowuje się jak "zwykła" zmieniarka - jak wybrać cd czy zmieniarkę jest opisane w instrukcji - pierwsze wciśnięcie przycisku "cd" na radiu włącza płytę w radiu, drugie włącza zmieniarkę - wtedy przyciski wyboru stacji radiowej (1-6) wybierają która płytę chcesz słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

xcarlink jest super; montaż dla osoby która potrafi posługiwać się śrubokrętem to około 30 minut, a w zamian mamy zmieniarkę na 6CD - jeden katalog na karcie pamięci to jedno cd widziane przez radio; w każdym katalogu max 99 utworów, do tego jedna płyta cd. dostępne wszystkie funkcje jakie masz w zwykłej zmieniarce

Czy montowałeś to do radia bez zmieniarki? Czy działa bez problemów, bo w innych postach na tym forum można wyczytać, że pewne problemy występują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałem do radia bez zmieniarki, bo to podłącza się do gniazda zmieniarki zamiast zmieniarki; nie wiem czy osoby które pisały same podłączały u siebie czy to tylko zasłyszane opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swój egzemplarz xcarlinka musiałem zwrócić.

Mam X-Traila T30 i radio, podawane na stronie.

http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=351 jako zgodne - czwarte od góry. Z fabryczną zmieniarką, która wzięła i padła. .

Niestety z tyłu nie ma gniazda na wtyczkę zmieniarki.

5947836221.jpg

Obok dolnego gniazda, po prawej, zaślepione jest blachą miejsce na płytce które geometrycznie odpowiada wtyczce xcarlinka dla nissana. Ale ani opisów ani wyprowadzonych pinów na niej niema. Nikt nie podjął się rozebrania zmieniarki dolutowania gniazda i co chyba najważniejsze, złożenia jej do kupy tak by działała.

 

Przy okazji. Jaki fajne radyjko można kupić zamiast tego. Z mp3 i czytnikiem kart.

Najlepiej by było zgodne ze sterowaniem z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristo
Ja niestety swój egzemplarz xcarlinka musiałem zwrócić.

Mam X-Traila T30 i radio, podawane na stronie.

http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=351 jako zgodne - czwarte od góry. Z fabryczną zmieniarką, która wzięła i padła. .

Niestety z tyłu nie ma gniazda na wtyczkę zmieniarki.

.

 

W radiach ze zmieniarką wewnętrzną nie ma wyjścia na zmieniarkę bo producent zakłada że nikt nie będzie montował dodatkowej zmieniarki; nie przewidzieli że ta wewnętrzna może paść i ktoś będzie chciał montować - taka oszczędność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktokolwiek potrzebował zmieniarki do fabrycznego radyjka to przymierzam się sprzedazy zmieniarki Alpine MP3/CD wraz z przejściówką pod oryginalne radio nissana. Jeszcze siedzi w bagażniku almery mojej żony ale męczy mnie na zmiane radyjka na cos na pojedyńczą płytkę wiec zmieniarka napewno musi iść na sprzedaż. Ewentualna cena do ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...