Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pytanie do kolegi BOMBELAND


honnki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z tego iż pracujesz przy montażu tego cudownego jeździdełka chciałem zadać Ci kilka pytań. Wiem iż jeśli zajmujesz się montażem kokpitu to nie będziesz znał odpowiedzi na wszystkie ale może poprzez innych pracowników zechciałbyś coś wnieść do tematów poruszanych na tym forum.

1. odszyfrowanie numeru VIN (zawarta jest tam informacja o zakładzie produkcyjnym, data produkcji itp)

2. jak QQ jest zabezpieczony przed korozją (pojawił się tu wątek o korozji a wcześniej pisałem o chropowatości lakieru co serwis tłumaczył nierozkonserwowaniem lakieru i nadal na plastikch znajduję kropki koloru nadwozia - wyglądało to tak jakby moje auto stało obok identycznego QQ który był lakierowany)

3. czy jeśli chciałbym zamontować halogeny to wymaga to bardzo dużej ingerencji w kokpit (montaż kabli, włącznika itp- po prostu nie chcę żeby sewis coś tam wykręcał bo potem to na pewno nie wróci do pierwotnego stanu)

4. jakie parametry mają fabryczne głośniki na podszybiu bo wiem już dzieki tobie iż kable są podciągnięte więc warto je tam zamontować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odszyfrowanie VIN hmm.. nie wiem jak ale zakład produkcyjny na 100% NISSAN w miejscowości Sunderland w Wielkiej Brytani

2. Na to pytanie narazie nie znam odpowiedzi.

3. Musisz mieć takie przełączniki zespolone jak na zdjęciu. Przypuszczam że masz bez możliwości włączenia świateł przeciwmgłowych przednich. Sprawdziłem że okablowanie jest identyczne do każdej wersji wyłączników (wtyczki i kabelki we wtyczkach są identyczne) Pozostaje kwestia czy w karoseri są pociągnięte kable do zderzaka?

20090415173.th.jpg

4. To są głośniki montowane w aucie. Widok z góry, dołu i boku

20090415175.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat numeru VIN znalazłem coś takiego

thumb_5d799d36.jpg

 

thumb_9c9be6f1.jpg

 

Ochrona antykorozyjna jest stosowana tylko do podwozia natomiast lakier na plastiku według mnie świadczy o tym że samochód był malowany bo raczej z fabryki taki nie wyszedł lub przyszedł do dilera porysowany i poprawiali.

 

Jeśli chodzi o halogeny „fabryczne” to niema żadnej ingerencji w wiązkę ani w kokpit – halogeny mają już wiązki wyprowadzone natomiast wymienia się tylko przełącznik przy kierownicy ten od kierunków a to wymaga zdjęcia tylko osłony kolumny kierowniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi na moje pytania. Od razu widać jak potrzebne i przydatne są takie fora. :)

Co do drugiego pytania to oczywiście sposób zabezpieczenia przed korozją mnie bardzo interesuje ale chodzi mi również o to w jaki sposób fabryka zabezpiecza lakier i auto do transportu. W moim przypadku diler twierdził iż auto kiedy dociera do tzw składów celnych jest tam rozkonserwowane wstępnie (u mnie podobno tego nie zrobili i stąd ta dziwna chropowatość lakieru). Po prostu jestem ciekawy czy to prawda czy jak to w Polsce bywa........ A przy najbliższej okazji sprawdzę lakier miernikiem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast wymienia się tylko przełącznik przy kierownicy ten od kierunków a to wymaga zdjęcia tylko osłony kolumny kierowniczej.

nie ma możliwości wymiany tylko przełcznika od kierunków, przełącznik zespolony jest nierozbieralny, należy wymienic cały element. Konieczne jest zdjęcie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona antykorozyjna jest stosowana tylko do podwozia

 

Blachy chyba też są ocynkowane ? Przynajmniej mam taka nadzieję .A podwozie to nie wiem jak u Was ale u mnie było w niektórych miejscach zabezpieczone coś ala bitexem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że teraz robia przełączniki zespolone pod kierownicą ale ja wymieniałem sam przełącznik fotki poniżej

thumb_fbe2eaf5.jpg

thumb_86bd9a6e.jpg

thumb_4686943a.jpg

To są fotki wymontowanego przełącznika z samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zderzaku niem mocowań do halogenów.

Kupując halogeny w aso dostajesz przełącznik przy kierownicy, halogeny, ramki do mocowania halogenów oraz spinki do mocowania ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt lamp przeciwmgielnych to 1333zł.

koszt włącznika to:

(wersja z automatycz. światłami ) 462zł

(wersja bez autom. świateł ) 541zł

ODYSSEY SP. Z O.O.

 

No to ceny niezle ponad 1800 za halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cena 1333 zł za halogeny to jest tragedia, a może farsa rodem z serwisów. Polecam jednak giełdę, za komplet około 300-400 zł wraz z uchwytami do mocowania w zderzaku, a wyłącznik też pewnie się znajdzie, tylko trzeba wiedzieć jaki.

Co do giełdy, to zdecydowanie w Poznaniu, tam jest chyba wszystko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Polecam jednak giełdę, za komplet około 300-400 zł wraz z uchwytami do mocowania w zderzaku

 

Zarwana noc: 200 zł, miejscówka na giełdzie 50 zł; opłata dla policji 100 zł;

Zobaczyć minę kupującego swoje własne halogeny skradzione tydzień wcześniej: bezcenne!

 

Co do giełdy, to zdecydowanie w Poznaniu, tam jest chyba wszystko.

 

Ciekawe czy moje kołpaki już tam są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy warto dopłacić, za 100 masz oryginały z żarówkami, za 65 masz noname bez żarówek, czyli noname jest za pół ceny praktycznie; Może ktoś miał w ręku obie "wersje" - chętnie sie dowiem jaka jest róznica :)

 

doliczając koszty przesyłki całość wyjdzie około 600 - 700 zł bez montażu

drążek 250

ramki 2x55

lampy 2x120

koszty przesyłki ok 50 zł

niestety ramki i przełączniki to na razie rzadkość a ci co mają teraz na alledrogo nie wysyłają :(

 

 

ps

Czy ktoś przerabiał już montaż? Są doprowadzone kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...