Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampy ksenonowe


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką macie żywotność żarówek lamp ksenonowych ? Jakie żarówki polecacie ?

 

Liczy się to w latach. wpływ na iż żywotność ma ilość "zapalań" dlatego jak już zapalisz to niech się świecą :) choć przy obecnych przepisach powinny się cały czas świecić.

 

Jak światło będzie miało różowawy odcień to możesz zacząć myśleć o ich wymianie. Wymieniać należy zawsze tylko parami z uwagi na to, że w każdym okresie swojego "życia" taki palnik ma inna temperaturę barwy.

 

za komplet (2szt.) dobrej jakości trzeba liczyć około 250 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość gosik.wroc

Witam,

 

jestem nowa na forum, a ponieważ nie zauważyłam tematu powitań - korzystam z niniejszego postu, żeby powitać forumowiczów :)

 

Do szukania pomocy skłonił mnie następujący problem: 3 miesiące temu padł mi pierwszy ksenon (samochód miał ok. 1,5 roku). Odstawiłam do ASO z prośbą o wymianę. Faktura opiewała na - uwaga - 590 PLN :zdziw: (560 za ksenon + 30 za usługę).

 

Nie minęły 3 miesiące i padł następny, a ponieważ uważam cenę za lekkie przegięcie, zdecydowałam, że zawiozę ksenon do ASO i niech mnie kasują za samą wymianę. Mam znajomego, który ksenonami handluje i tu pojawia się problem, bo nie mogę namierzyć typu żarówki do Qashqaia. W manualu piszą: "skontaktuj się z ASO", a ASO chętnie, ale żarówkę z wymianą - i koło się zamyka.

 

Czy ktoś wie może, jaki dokładnie typ żarówki ksenonowej zastosowany został w Qasqaiu?

 

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristo
Witam,

 

jestem nowa na forum, a ponieważ nie zauważyłam tematu powitań - korzystam z niniejszego postu, żeby powitać forumowiczów :)

 

Do szukania pomocy skłonił mnie następujący problem: 3 miesiące temu padł mi pierwszy ksenon (samochód miał ok. 1,5 roku). Odstawiłam do ASO z prośbą o wymianę. Faktura opiewała na - uwaga - 590 PLN :zdziw: (560 za ksenon + 30 za usługę).

 

Nie minęły 3 miesiące i padł następny, a ponieważ uważam cenę za lekkie przegięcie, zdecydowałam, że zawiozę ksenon do ASO i niech mnie kasują za samą wymianę. Mam znajomego, który ksenonami handluje i tu pojawia się problem, bo nie mogę namierzyć typu żarówki do Qashqaia. W manualu piszą: "skontaktuj się z ASO", a ASO chętnie, ale żarówkę z wymianą - i koło się zamyka.

 

Czy ktoś wie może, jaki dokładnie typ żarówki ksenonowej zastosowany został w Qasqaiu?

 

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

 

pozdr.

 

Powitań nie ma ale możesz się dopisać tu: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=45662

 

Jeśli chodzi o żarówkę to nie oddali ci tej pierwszej zużytej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc

Żarówkę mi oddali, ale posiałam ją gdzieś :( Chyba trzeba będzie przetrząsnąć zasoby...

 

Dzięki za wskazówkę - jestem już dopisana

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc

Ponieważ musiałam przerzucić majdan z QQ do "auta jezdnego" przy okazji zrobiłam remanent w smieciach i na postaione przeze mnie pytanie mogę sobie (i ewentualnym innym) odpowiedzieć:

 

Tak: D2R 85V 35W - takiego ksenona zwrócono mi po wyminie w ASO. Potwierdza to tezę MarkaA. Nie wiem, kolego, gdzieś to znalazł, może mam (tradycyjnie) za małą cierpliwość do manuali :diabel:

 

Jedno jest pewne: drugi raz na sześć stów naciąć się nie dam :)

 

 

Wielkie dzięki tym, co się przejęli ;)

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość gosik.wroc

Witam,

 

zamówiłam na Allegro 2 szt. dokładnie tego, co dostałam z serwisu, czyli

GE Xensation D2R 35W 53510 (producent General Electric, nawet gdzieś w necie widziałam kartę katalogową0

 

Cena - uwaga - 149,00 PLN/szt. - co oznacza, że praktycznie za połowę tego, co wysępił ode mnie ASO za sztukę, mam komplet żarówek.

 

W poniedziałek przy okazji robótki przedniego zawieszenia jestem umówiona na wymianę - zobaczymy, czy zaświeci :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Cena - uwaga - 149,00 PLN/szt. - co oznacza, że praktycznie za połowę tego, co wysępił ode mnie ASO za sztukę, mam komplet żarówek.

 

zawsze było dla mnie zagadką dlaczego kupując u źródła (ASO to najkrótsza wydawałoby się droga pomiędzy klientem a producentem) płacimy tak dużo. Dotyczy to wszystkiego począwszy od żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosik.wroc
zawsze było dla mnie zagadką dlaczego kupując u źródła (ASO to najkrótsza wydawałoby się droga pomiędzy klientem a producentem) płacimy tak dużo. Dotyczy to wszystkiego począwszy od żarówki.

 

No widzisz - nie zawsze tak jest. Z doświadczeń z Patrolem, który młodzikiem już zresztą nie jest, wiem, że czasem ASO ma taniej niż Allegro. Dotyczy to szczególnie jakichś drobiazgów typu reparaturki, uszczelniacze i takie tam, gdzie np. na Allegro dostajesz cenę 50-70 PLN, a w ASO kosztuje Cię to 20-30 PLN. Stąd też do głowy mi nie przyszło, że mogą tak zedrzeć za żarówkę. Tym bardziej, że przy rozmowie z handlowcem przed zakupem samochodu zadałam mu pytanie o stosunek ceny ksenonu do tradycyjnych żarówek. Odpowiedź brzmiała wówczas "są niewiele droższe". Przy założeniu więc, że halogeniki w wersji "wypas" to jakieś 50-80 PLN, przyjęłam, że ksenon będzie kosztował 100-150 PLN.

 

Wczoraj ksenon nabyty na Allegro został zainstalowany i po 250 km poziomy świecenia wyrównały się. Nie wymieniałam obu z czystego skąpstwa (w końcu poprzedni instalowany 2 mce temu kosztował mnie 600 PLN ;) )

 

Za to mina Pana z ASO, który otrzymał odpowiedź na pytanie: "I co, taniej wyszły żaróweczki?" - bezcenna ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie miny sa bezcenne, całe szczęście aso nie robia problemu kiedy przyjeżdza się ze swoimi częsciami tak jak kilka lat temu kiedy marudzili że nie dadza gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie - wczoraj przestał mi świecić ksenon od strony kierowcy. Nie zauważyłem, żeby wcześniej świecił jakoś gorzej, gorszym światłem itp. Czy powinny się pojawić jakieś oznaki wypalania ksenona, widoczne gołym okiem? Bo nie chciałbym bez sensu wydać 200 czy 300 zł na nowe ksenony a potem okaże się, że to coś innego...

Auto ma 4 lata, 150 tys km przebiegu. Mam je od kilku m-cy, poprzedni właściciel nie przypomina sobie wymiany żarówek, chociaż nie wyklucza, że w serwisie mogło to mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 4 lata, 150 tys km przebiegu. Mam je od kilku m-cy, poprzedni właściciel nie przypomina sobie wymiany żarówek, chociaż nie wyklucza, że w serwisie mogło to mieć miejsce.

już czas, to normalne. Mogłes nie zwrócić uwagi na objawy - czasem to tylko jeden wieczór bardziej fioletowo-rózowa barwa i amen.

Zarniki polecam kupić na allegro - D2R i żadne wynalazki tylko Osram / Philips - ale wystarczy, że będą w OEMowym opakowaniu - i tak będzie znacznie taniej, zakładamże 120-150 zł sztuka. Niestety koniecznie dwie - ksenony zmienia sie parami, bo używane mają inną barwę swiatła, ale oczywiście to Twoja decyzja. Może być przetwornica - miałem takiego pecha w Primerze - ale to raczej sporadyczne przypadki, tu obstawiam że jednak tylko zarnik - bo czas jego najwyzszy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie takiego producenta MAXGEAR? Bo jak mi dziś w sklepie powiedzieli za żarówkę z tej firmy 70 zł/szt to mnie z butów wyrwało...

A nie był to tani sklep (inni producenci typu Philips, Bosch to ceny 250-350 zł/szt.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxgear to tani pakowacz w stylu 4max (marka własna IC), Kager (Fota), Japanline (Saga Auto), itp.

 

Mam siłowniki tej firmy w Yarisie i są narazie ok, ale wolałbym coś innego z prostej przyczyny - producent tych części pozostaje nieujawniony i może być różny w zależności od partii - słowem jakość różna

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxgear to taki macGiver :) - zgasnie Ci za dwa miesiące i co ? Bez ksenonka w trasie - mandacik... :)

 

po co sobie utrudniac życie - wpisujesz w allegro D2R wybierasz oryginał Osram czy Philips, równowazysz cene z solidnościa sprzedającego i masz od 80 do 140 zł cały worek:

http://allegro.pl/za...2163651999.html

http://allegro.pl/zarowki-ksenonowe-d2r-xenony-ksenon-zarnik-philips-i2175819019.html

http://allegro.pl/or...2177098514.html

http://allegro.pl/pa...2119011484.html

itd itp...

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem czekać na przesyłkę z allegro i skusiłem się na te Maxgeary w sklepie. 140 zł za komplet. Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce. Na razie jest ok. Jak padnie albo będa jakies kłopoty to dam znać na forum. Założone wczoraj w 45 minut.

Porada dla zakładających samodzielnie - przy zakładaniu nowej żarówki należy przed zakręceniem tego czegoś za żarówką (chyba zapłonnik) odłączyć od tego przewód zasilający. Bez tego za cholerę zapłonnik nie chciał się przekręcić do odpowiedniego położenia (chyba jakaś zapadka połączona z przewodem coś blokowała).

Oryginalny żarnik (chyba od nowości) był Philipsa.

Edytowane przez red1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

a jak to jest z tymi żarówkami xenon bo wszędzie jest napisane, że są tam żarówki D1S , a na forum piszecie , że trzeba kupić D2R. To jakie w końcu są w Qashqai po face liftingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...