Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampy ksenonowe


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ksenony Maxgear padły po roku (tzn padł jeden). W sumie nie polecam - jeśli coś ma wytrzymać rok to lepiej chyba kupić jakiś noname za 20 zł.

I jeszcze jedno - kupowałem ostatnio ksenony i sprzedawca przez pomyłkę dał mi D2S zamiast D2R. Da się je stosować zamiennie czy lepiej wymienić na D2R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - kupowałem ostatnio ksenony i sprzedawca przez pomyłkę dał mi D2S zamiast D2R. Da się je stosować zamiennie czy lepiej wymienić na D2R?

 Żarniki D2R stosowane są do lapm bezsoczewkowych, D2S do lamp z soczewkami, więc nie możesz ich stosaować zamiennnie do tego samego reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i stało się. Lampka od strony kierowcy pięknie zaświeciła na różowo. Telefon do ASO - koszt dwóch żarników 950 zł., wymiana GRATIS. Szybkie zerknięcie w net i zakup w sklepie niedaleko domu za 120 zł za sztukę. Wymiana przez kumpla w serwisie jakieś 7 min. Qashqai po lifcie, żarnik D1S, oryginalnie był Osram, teraz Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

Rozważam jeszcze zakup: ŻARNIK ŻARÓWKA PHILIPS X-TREME VISION D2R 85V 35W tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - ja takie właśnie kupiłem - 279zł sztuka -kupiłem komplet - w opakowanu zbiorczym plastikowym - nie pudeku kartonowym - zakładam po świętach to dam znać.
Mam auto , które jest w rodzinie od nowości z salonu. Oryginalnie palniki przepaliły się po dobrch 4 latach od wyjazd z salonu.
Były tam zamontowane , żarniki General Electric.
Co do żarników do w sklepach internetowych , allegro itp. 3/4 to podróbki , kopie z Chin - (mówie o żarnikach osram / philips )
Osram od jakiegoś czsu ma żarniki  z hologramem gdzie moża sprawdzić autentyczność zarników - tak samo philips.
Założę po świętach i dam tobie znać czy jest różnica.  W/w Philipsy mają barwę 4700K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - Dziś założyłem te Ksenonki.
Jak będę miał czas sprawdzę dziś lub jutro wieczorem / w nocy jak świecą :)

Mogę tylko powiedzieć , że narazie dają Białe śiatło jak zwykłe halogeny. (Po włączeni świateł rozświetlają się idzie arwa niebieska potem przechodzi w białą).
Jak każde ksenony potrzebują trochę czasu / muszą pochodzić aby się "rozświetliły" do pełnej barwy.
Jedyna zauważalna rzecz, którą zauważyłem od razu  to jak w dzień podjeżdżam np. na światłach pod inny samochód to mocniej widać obijające się światło / poświatę śwatła na aucie stojącym przedemą - jakby mociejszcze światło do porzednich ksenonów.
Ale i takto trzeba sprawdzić w nocy.

post-30997-0-04277700-1459271713_thumb.jpg

post-30997-0-46004800-1459271738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem fotki wieczorem w nie oswietlonej ulicy

1 Foto same ksenony

2 Foto z dlugimi

3 Foto z zewnatrz

jest niezle napewno lepiej niz na zwyklych.

 

2 i 3 foto troche rozproszone swiatlo bo zadzialaly spryskiwacze

 

ps.sory za literowki / PL znaki ale pisze z telefonu

post-30997-0-76799500-1459448456_thumb.jpg

post-30997-0-25935100-1459448488_thumb.jpg

post-30997-0-57945900-1459448651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie musisz obu, ale nie będę równo świecić, bo jedna ma już "przebieg"

 

Typ D2S jeśli soczewka. D2R jeśli stary typ.

 

Tylko nie kupuj podróbek po 30-50pln, bo będziesz wymieniał za miesiąc. Kup coś markowego za ok 100pln/szt.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za info dzisiaj zrobie zdjęcie to może mi podpowiesz czy d2s czy d2r


Ok dzisiaj wymontowałem żarówkę D2R.

 

Moje pytanie czy można jechać bez podłączonego tego startera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie bez żarnika ? można, ale lepiej zostaw ten przepalony, bo tam się duże napięcie generuje i po co ma coś przebić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

maxgear to taki macGiver :) - zgasnie Ci za dwa miesiące i co ? Bez ksenonka w trasie - mandacik... :)

 

po co sobie utrudniac życie - wpisujesz w allegro D2R wybierasz oryginał Osram czy Philips, równowazysz cene z solidnościa sprzedającego i masz od 80 do 140 zł cały worek:

http://allegro.pl/za...2163651999.html

http://allegro.pl/zarowki-ksenonowe-d2r-xenony-ksenon-zarnik-philips-i2175819019.html

http://allegro.pl/or...2177098514.html

http://allegro.pl/pa...2119011484.html

itd itp...

Dzięki bardzo pozdro.

Nie musisz obu, ale nie będę równo świecić, bo jedna ma już "przebieg"

 

Typ D2S jeśli soczewka. D2R jeśli stary typ.

 

Tylko nie kupuj podróbek po 30-50pln, bo będziesz wymieniał za miesiąc. Kup coś markowego za ok 100pln/szt.

Dzięki pozdro.

Dzięki dardzo już kupiłem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Którą serię xenonów z Osrama kupowaliście? Ktoś wie czy na pierwszy montaż szedł Ultra Life, bo moje xenony świecą już grudnia 2010 i dalej działają, jednak mam wrażenie że już coraz słabiej i może niedługo trzeba będzie je wymienić.

 

QQ Osram Xenon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, monkahead napisał:

bo moje xenony świecą już grudnia 2010 i dalej działają, jednak mam wrażenie że już coraz słabiej i może niedługo trzeba będzie je wymienić.

Żarnik może być jeszcze dobry, za to wypala się odbłyśnik i soczewka ulega zmatowieniu. Konieczna jest wtedy ingerencja w lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No więc po 10 latach kończy żywot jeden z żarników ksenonowych, u mnie jest to D1S. Jaką temperaturę barwową kupowaliście, 5000K czy 6000K? Będę kupował żarniki z M-Tech, mam bardzo wiarygodne info, że dobrze się sprawują, używa ich ktoś?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 06:43, monkahead napisał:

Jaką temperaturę barwową kupowaliście, 5000K czy 6000K?

Nie więcej niż 5000. Wszystko wyżej to tylko dobrze wygląda a słabo oświetla mokrą nawierzchnię.

W dniu 2.12.2020 o 06:43, monkahead napisał:

Będę kupował żarniki z M-Tech,

Polecam dołożyć do czegoś markowego i zainwestować na lata. Osram Oryginal zbiera bardzo dobre opinie. Warta polecenia jest też firma Neolux, należąca do Osrama. Trzeba też pamiętać, że nawet najlepszy palnik nie oświetli drogi, jeśli odbłyśniki będą wypalone, a soczewka brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 10 letni samochód, nie będę nim już długo jeździł, nie ma sensu przepłacać za logo, skoro inni robią na tych samych podzespołach. Auto robi rocznie 5000km, przesiadłem się do MX5

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, monkahead napisał:

nie ma sensu przepłacać za logo, skoro inni robią na tych samych podzespołach.

Teoretycznie. M-tech wytrzyma rok - dwa, potem pada. Osram na model oryginal daje 4 lata gwarancji, jak się nie mylę. Zależy też ile się używa tych xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gwarancja jest na 2 lata, to nie ma się czym martwić, kupuję w sprawdzonym miejscu.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

I mojej żarówki nadszedł już kres. Pora wiec na wymianę dwóch. Nissan QQ z 2009r.

Mechanik zaśpiewał między 500-600zl za D2R Philips lub Osram. 
chińskie za sztukę około 120zł.

na Allegro Osram za 302zl za 2 sztuki i obawa, iż może to być chińska podróbka jakaś.

Dzwoniłam do sklepu z częściami i tutaj usłyszałam ze Philips i Osram to słaba jakość i ze oni od lat stosują j sprzedają D2R firmy AMIO i najczęściej są to 4300K i tutaj najlepsze: cena to 40zl za sztukę.

co jakoś względem innych nie przemawia za jakością, chociaż sklep zarzeka się, ze sprawdzone i dobre.

czy ktoś mial styczność z ta marka ? 

Czy posiadanie spryskiwaczy reflektorów ma wpływ na wybór żarówki ? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie co prawda w innym aucie założyłem M-Tech D1S 6000k premium. Jest w porządku. Najważniejsze są odbłyśniki. Dużo ludzi jeździ na tych palnikach i nie narzeka, nawet ludzie od regeneracji lamp je polecają więc coś jest na rzeczy. Podobno niezła też jest Bosma. Pamiętaj, że mniej "znane" marki na pewno nie będą tak często podrabiane jak Osram czy Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...