Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oryginalne duże radio na 6 CD


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim QQ+2 mam oryginalne radio na 6 CD z obsługą nawigacji (to duże). Porównując jakość dźwięku z dowolnej płyty CD z jakością z radia na UKF, to słychać, że radio ma gorszą jakość tzn. jest mniej wysokich i niskich tonów. Oczywiście ustawienia bas i treble mam na max ustawione. Czy też takie coś macie ? Z czego to może wynikać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Wciskając SETTING na radyjku mamy dostępne opcje AUDIO i tam jest ustawienie BASS i TREBLE. Obie funkcje mam na max + (podbite) słuchając CD oraz radia mam to samo ustawienie. Muszę poszukać w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując jakość dźwięku z dowolnej płyty CD z jakością z radia na UKF, to słychać, że radio ma gorszą jakość tzn. jest mniej wysokich i niskich tonów.

Potwierdzam. Radio gra o wiele słabiej niż płyta przy tych samych ustawieniach korektora (wersja bez zmieniarki). Dobrze, że nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie znalazłem tego LIVE oraz nie udało mi się poprawić jakości radia. W trybie radia jak zmiejszam tony wysokie i niskie, to wogóle robi się cienka jakość. Macie jeszcze jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to radio już tak ma, że jakość jest gorsza niż z płyty CD. Byłem w serwisie Nissana w ......... i miły Pan przyszedł do samochodu i sam sprawdzał. No i też nie udało mu się tego polepszyć. Na koniec powiedział, że to tak ma i jest jakość zależna od odległości od stacji nadawczej danego radia. U mnie wszystkie stacje mają gorszej jakości dźwiek i to wygląda, że stale jestem daleko od nadajników FM a akurat byłem w dużym mieście ......... Ciekawa teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristo
No niestety to radio już tak ma, że jakość jest gorsza niż z płyty CD. Byłem w serwisie Nissana w ......... i miły Pan przyszedł do samochodu i sam sprawdzał. No i też nie udało mu się tego polepszyć. Na koniec powiedział, że to tak ma i jest jakość zależna od odległości od stacji nadawczej danego radia. U mnie wszystkie stacje mają gorszej jakości dźwiek i to wygląda, że stale jestem daleko od nadajników FM a akurat byłem w dużym mieście ......... Ciekawa teoria.

 

Trudno stwierdzić nie słuchając co to jest "słaba jakość", ale jeśli jest bardzo źle to może kabel antenowy jest gdzieś źle złączony, uszkodzony albo głowica w radiu padnięta.

Weź w salonie sprawdź w innym egzemplarzu takiego samego radia np w samochodzie demo Jak porównasz dwa radia w samochodach obok siebie to będziesz wiedział czy ten model tak ma czy to awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zastrzeżeń co do jakości odbioru stacji radiowych - są w porządku. Mam uwagi do korekcji dźwięku - podbicia tonów wysokich i niskich. Podczas słuchania radia są zdecydowanie słabo podbite a podczas płyty cd/mp3 jest OK na tych samych ustawieniach. Muszę porównać z innym samochodem tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristo

tylko że to może być powiązane; jak sam napisałeś w serwisie stwierdzili że "jakość zależna od odległości od stacji nadawczej danego radia"; od odległości może być zależna tylko jakość sygnału a nie ilość tonów takich czy innych.

 

Koniecznie porównaj z takim samym innym radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem jeszcze, że mając włączoną opcję PTY na NEWS i jak na RMF FM przy wiadomościach włącza się na PTY, to jakość jest lepsza niż normalnie słuchając radia. Tony wysokie i niskie są bardziej zbliżone do dźwięku z płyty CD. Po zakończeniu wiadomości PTY wyłącza i radio znów ma gorszą jakość :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzolero4
......... i miły Pan przyszedł do samochodu i sam sprawdzał. No i też nie udało mu się tego polepszyć. Na koniec powiedział, że to tak ma i jest jakość zależna od odległości od stacji nadawczej danego radia.

 

:diabel: :diabel:

Ale ten pan mnie rozbawił. Dobrze, że jak jedziesz w kierunku przeciwnym do nadajnika to muzyka nie leci wolniej :D

 

Ja mam zwykłe radio i też jest to zauważalne i raczej jest to normalne, niezaleznie od sprzętu. Pytanie tylko jak duża jest to różnica. Niestety trudno Ci pomóc przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem już kilka samochodów no i w każdym było jakieś radio. Potrafię odróżnić jeżeli radio słabiej odbiera fale radiowe oraz barwę dźwięku. Zgadzam się z kristo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam,

chciałbym odświeżyć temat. Też mam duże CD razem z nawigacją ale CD ostatnio się popsuło. Problem jest taki  ze mam komunikat o wysunięciu płyty, gdy chce wysunąć to jest komunikat iż płyt nie ma i tak w kółko. Obecnie nie ma żadnych płyt włożonych. Ktoś wie co może być przyczyną tego?? Moje drugie pytanie czy cd z wersji standardowej to ten sam z wersji z nawigacją?? 


Nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...