Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co zamówić dodatkowo?


eMeN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko dodaj ze jest w tylko po angielsku i pokrycie polski ma 65% poza tym o nic. Ja wiozłem kenwooda z mapami garmina 7", dvd itd pisane było o tym w innym temacie

 

Też mam kenwooda, auto kupowałem w tamtym roku (ponad 10 tyś zł jak to w salonie), radio ok ale za to gorzej z nawigacją GARMIN jak dla mnie totalna klapa jak się uprze to każe przez pół trasy jechać jej drogą, mam najnowsze mapy i nic się nie poprawiło. Nigdy więcej garmina! jedynie TomTom.

 

 

Na początku witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post na Forum :)

 

Jutro wybieram się do salonu (Odyssey - W-wa) zamówić QQ. To będzie drugi Nissan w rodzinie, bo Żona od roku jeździ Note'm. Ponieważ jeżdżę głównie po mieście, wybrałem silnik 1,6 oraz wersję Acenta.

Mam pytanie do użytkowników o większym stażu z tym modelem, co warto "domówić" przy zamawianiu a co lepiej ewentualnie dokupić poza salonem? Jakieś tam wstępne ustalenia (i zniżki u dealera) w tym zakresie poczyniłem, np:

- przednie chlapacze (wyczytałem, że bez nich progi brudzą się niemiłosiernie),

- bagażnik dachowy (ale może lepiej inny niż "fabryczny"?),

- alarm (jako drugie zabezpieczenie do ubezpieczenia),

- czujniki cofania.

A może coś jeszcze? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Hmm brałem w odyssey-u już kilka aut i alarm zawsze dawali gratis + coś do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też mam kenwooda, auto kupowałem w tamtym roku (ponad 10 tyś zł jak to w salonie), radio ok ale za to gorzej z nawigacją GARMIN jak dla mnie totalna klapa jak się uprze to każe przez pół trasy jechać jej drogą, mam najnowsze mapy i nic się nie poprawiło.

 

Ale wgrałeś na kartę najnowsza Gpmape czy jedziesz na wgranym do systemu city nawigatorze?? Ja jeździłem z wieloma nawigacjami i uważam ze jazdą ma swoje wady i zalety na pewno najlepsza na Polske jest auto mapa jednak gpmapa uważam jest wystarczająca.

 

aha ja za DNX8220BT w salonie dałem 6800 zł wiec delikatnie przepłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kenwooda, auto kupowałem w tamtym roku (ponad 10 tyś zł jak to w salonie), radio ok ale za to gorzej z nawigacją GARMIN jak dla mnie totalna klapa jak się uprze to każe przez pół trasy jechać jej drogą, mam najnowsze mapy i nic się nie poprawiło.

 

Ale wgrałeś na kartę najnowsza Gpmape czy jedziesz na wgranym do systemu city nawigatorze?? Ja jeździłem z wieloma nawigacjami i uważam ze jazdą ma swoje wady i zalety na pewno najlepsza na Polske jest auto mapa jednak gpmapa uważam jest wystarczająca.

 

aha ja za DNX8220BT w salonie dałem 6800 zł wiec delikatnie przepłaciłeś.

 

 

Za kilka miesięcy ja ci napiszę że przepłaciłeś kilka tyś...taka kolej rzeczy jak bym miał ciągle czekać że coś stanieje to bym siedział jak w średniowieczu i jeździł furmanką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadome tanieje to z każdym dniem. Jednak jak z tymi mapami wgrywałeś GP??

 

Szczerze to nie do końca wiem co tam jest zainstalowane, mam 2 mapy gdy wyjmę kartę pamięci jest gorsze pokrycie polski ale za to Europa jest lepiej odwzorowana. Gpmapy chyba nie mam, zresztą muszę zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garmin i gp mapa jest ok jeśli jedziesz do obcego miasta to zapewne doprowadzi cię na miejsce i w sumie o to chodzi.Ale gdy znasz miasto a włączysz garmina to głowa boli.Mnie zawsze naprowadza aby jechac przez centrum Katowic a tam wiadomo jakie są korki i jest też dalej.Jadę więc swoją drogą i zamiast 50 min dojeżdżam w 20 minut i kilka km mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdzenie z dowolną map bez sensu i a po mieście które się zna jest frustrujace, niezależnie od producenta nawigazcji/mapy zawsze algorytm będzie wybierał trasę bazując na suchych danych a nie na rezcywistym ruchu. W urzadzeniach nawigacyjnych nastepnej generacji pojawią sie pewnie lepsze rozwiązania, samouczenie itd, ale trzeba poczekać jeszcze kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy (koleżanki pewnie też). Czytam Was i też się zastanawiam czy od dealera wydębiłem wszystko, czy też jeszcze coś mogłem. Zamówiłem pod koniec czerwca QQ Accenta 1,6 benzyna z zestawem nissan connect. Będę odbierał pod koniec września. W swej łaskawości w salonie zaoferowali mi gratisowo oryginalny podobno alarm nissana oraz gumowe dywaniki do wewnątrz. Gdy Was czytam, zastanawiam się czy mogłem wydusić od nich opony zimowe. Chociaż w salonie zapierali się, że więcej nie mogą dać, bo dają też w ramach czerwcowej promocji obniżkę na cenie o 10.000 zł w stosunku do katalogowej. Wydaje mi się, że z takich praktycznych rzeczy wartałoby zamontować też chlapacze oraz siatkę na podłogę bagażnika. Czy ktoś z Was wie gdzie można to kupić - chyba, że w salonie zaproponują rozsądną cenę, no to u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jest jeden minus w montażu bagażnika w QQ trzeba odkleić uszczelkę, bo musi wejść pod nią.

 

Którą uszczelkę należy odkleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...