Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działają światła mijania i drogowe


Gość dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W T1 to w ogóle jest tak, że przekaźnika nie ma ;)

 

Zastępuje go zmyślnie skonstruowany przełącznik (takie duże nagromadzenie blaszek ze stykami na końcach), który robi jako przekaźnik.

 

Jak nie włączysz świateł mijania to nie będziesz mógł włączyć drogowych. Ewentualnością są światła pozycyjne i mrugnięcie długimi.

 

Nie wiem jak jest w T2, ale jak będziesz miał właśnie ten przełączniko-przekaźnik to możę trzeba będzie tylko blaszki podgiąć odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dezerter

Tak jak koledzy wyżej pisali, chodziło o przełącznik ;)

Jak się w tych blaszkach pogmera śrubokrętem to działa, ale tylko przez chwile. Musze to kiedy rozebrać, tylko nei wiem czy się nie rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A tak wygląda ten wynalazek ( przełącznika świateł ) coś jak manualny przekaźnik ;D

środkowa blaszka jest od pozycyjnych dwie pierwsze blaszki po lewej są od świateł mijania gdy się je włącza blokada opada i blaszki zamykają obwód gdy włączasz długie blokada unosi blaszki go góry i rozłącza.

 

U mnie ten przełącznik jest chyba zje.... gdy włączam długie to się świecą ale z przełącznik po chwili zaczyna się jarać i dymek leci

post-28911-017623800 1286691330_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

U mnie nagle zniknęły tylne światła??? Przód - wszystko działa, a na tyle mam hamulce, przeciw mgielne, kierunki = awaryjne, cofania i oświetlenie tablicy - brak świateł mijania?????

Mąż próbował coś popatrzeć, ale stwierdził, że jest bu.... w tych kablach i że dziwne, że nie są niczym zabezpieczone i tak sobie dyndają - czy to normalne i gdzie ewentualnie szukać problemu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. I ja mam problem, przejezdzajac przez torowisko z predkoscia 60-70km/h stracilem światła mijania i drogowe, mrugnac samymi drogowymi tez sie nie da, zostaly tylko pozycyjne. Macie pomysl gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić musisz bezpieczniki i kostki, ewentualnie połączenia przewodów od świateł bo ewidentnie coś według mnie się wypieło lub poluzowało. Zatrzepało budą na torach i tyle. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzilem, bo do domu wrocic musialem, a po zmroku juz bylo. (trzeba bylo wracac bez) Tez mi sie tak wydaje, ze cos poluzowane/wypiete. Jutro jak widno bedzie to sie dokladniej przyjrze, myslalem, ze jest moze jakies mozliwe miejsca wypiecia i stad to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam rowniez sprawdzalem, bo juz kiedys mi sie wypiely.

 

A od aku idzie na bezpieczniki i pozniej na przelacznik, czy moze na odwrot?

Bo czytalem, w ktoryms watku, ze przekaznika zadnego nie ma.;)

 

 

Usterka tkwila gdzies w okolicach przelacznika, po rozebraniu i sprawdzeniu blaszek oraz zlozeniu swiatla wrocily.;)

Edytowane przez KubaTyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy, wracam do tematu. 

Kończę odbudowę swojego W21 i natknąłem się na taki problem, otóż przy włączaniu świateł mijania czasem nie zapala się prawa lampa - powtórne włączenie i lampa działa. Czy przyczyną może być ten zintegrowany przełącznik, którego foto jest powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...