Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik poziomu paliwa - dziwne zachowanie


Philoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na Forum.

Chciałbym opisać pewien problem, który niedawno pojawił się w moim QQ (benzyna 2.0). Wybierając się na długi weekend postanowiłem dotankować do pełna samochód. Wskaźnik paliwa pokazywał przed tankowaniem ok. 3/4 baku. Po zatankowaniu do pełna 17 litrów paliwa wskaźnik ani drgnął. Zaczął podnosić się dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów (jena kreska) i następnych kilkunastu (druga kreska). Potem wszystko wróciło do normy. Ale teraz, gdy powinna zaświecić się kontrolka rezerwy paliwa, znowu nic. Komputer pokazuje, że do przejechania zostało 80 kilometrów, a kontrolka się nie zapala. Choć przedtem zapalała się, gdy w baku pozostawało paliwa na ok 110 km.

Czy ktoś miał podobny problem i jak go można rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzolero4

Nie przejmuj się tym. Mam podobnie, ale tylko ostatnia kreska zapala sie z opóźnieniem, ale to czasami, a często leje pod korek.

A co do rezerwy czasami zapala się na 117 km, czasami na 92 - nie ma reguły. Taka mała ruletka. Wydaje mi się, że zależy to od aktualnego spalania, ale to tylko przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristo

kontrolka rezerwy zapala się przy określonej ilości paliwa w baku - przy rożnym spalaniu to paliwo może starczyć jeszcze na różną ilość km do przejechania - z tego wynika różnica.

Natomiast poziom paliwa mierzony jest przez pływak w baku który nie jest precyzyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...