Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

AUX-IN w QQ


qashqai-b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W QQ wyprodukowanych po 2007 roku w schowku (podłokietnik) znajduje się gniazdo AUX-IN do podłączenia odtwarzacza MP3. Interesuje mnie w jaki sposób następuje połączenie, czy jest to coś w rodzaju XCAR-Link'a czy tylko prosta kostka z wyprowadzeniem gniazda. Może macie możliwość wykonania obrazków, lub dokładniejszego opisu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Medyk takową instalację w swoim QQ posiada. Także na razie nie wiadomo w jakich modelach występują. Ale temat jest dość ciekawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z listopada 2008 zakupiony na początku kwietnia 2009 i mam Aux-In. Wydaje mi się, że wystarczy wpiąć kabel od urządzenia mp3 i na kierownicy lub w systemie audio włączyć source na AUX. Nie sprawdzałem u siebie, ale powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdzałem przed chwilą kabelek dwa mini jack stereo i pięknie działa po podpięciu mp3 lub pocketa, dowolnego medium z wyjściem słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z listopada 2008 zakupiony na początku kwietnia 2009 i mam Aux-In. Wydaje mi się, że wystarczy wpiąć kabel od urządzenia mp3 i na kierownicy lub w systemie audio włączyć source na AUX. Nie sprawdzałem u siebie, ale powinno działać.

 

Witam,

sorry, że nie w temacie, ale widzę, że masz QQ +2. Czekam na odbiór właśnie takiego i stąd pytanie, czy QQ +2 też "standardowo" mają problemy ze stukającym tylnym zawieszeniem? Jak to wygląda w Twoim egzemplarzu?

 

Pozdrawiam, mupet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przyzwyczajony do sztywnego zawieszenia Octavii 1, więc na razie nie odczuwam jakiegoś większego pukania w tyle. "Coś" mi w klapie od czasu do czasu puka, coś jakby kabelek o plastyk lub kostka i nie ma to związku z dziurami. Poza tym jest OK. Pytanie do innych: Czy można samemy zerknąć na stan tych tuleji od amorków co są wadliwe ? Nie ciagnijmy tutaj tematu zawieszenia. Zapraszam do innego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam!

próbowałem podłączyć odtwarzacz mp3 do wejścia AUX w podłokietniku - działa ale bardzo słabo tzn. - i siła głosu jest niska i jakość muzyki (192)

 

chyba to AUX to tylko nic nie znaczący gadget... :) niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

próbowałem podłączyć odtwarzacz mp3 do wejścia AUX w podłokietniku - działa ale bardzo słabo tzn. - i siła głosu jest niska i jakość muzyki (192)

 

chyba to AUX to tylko nic nie znaczący gadget... :) niestety...

 

aux to tylko wejście - jakość muzyki a już zwłaszcza bitrate zależy głownie od odtwarzacza i od samych plików; oczywiście sam wzmacniacz też ma wpływ na jakość ale upewnij się lepiej czy masz odpowiednio ustawione wzmocnienie na wyjściu z playera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wszystko zależy od jakości na wejściu (ale również od dopasowania impedancji). Dźwięk jest w ten sposób przesyłany analogowo niestety...

 

Ja jeszcze z AUXa nie korzystałem - używam za to sporo podłączenia USB (zarówno zwykłe pendraywy jak i iPod Touch). W przypadku tego podłączenia, zarówno jakość jak i wygoda operowania są idealne. Najlepiej jest z iPodem - nawigacja w Nissan Connect za pomocą ekranu dotykowego jak bezpośrednio w urządzeniu po artystach, albumach itp. (tylko okładek nie wyświetla ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wszystko zależy od jakości na wejściu (ale również od dopasowania impedancji). Dźwięk jest w ten sposób przesyłany analogowo niestety...

 

Ja jeszcze z AUXa nie korzystałem - używam za to sporo podłączenia USB (zarówno zwykłe pendraywy jak i iPod Touch). W przypadku tego podłączenia, zarówno jakość jak i wygoda operowania są idealne. Najlepiej jest z iPodem - nawigacja w Nissan Connect za pomocą ekranu dotykowego jak bezpośrednio w urządzeniu po artystach, albumach itp. (tylko okładek nie wyświetla ;) ).

 

 

nie mam Nissan Connect tylko dodatkowe AUX... - jaki player do tego podłączyć aby grało dobrze? próbowałem z mp3 Creativa i było jak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam Nissan Connect tylko dodatkowe AUX... - jaki player do tego podłączyć aby grało dobrze? próbowałem z mp3 Creativa i było jak było...

Ja też mam Creativa i jak nie jesteś jakimś audiofilem to starczy... ustaw sobie tylko EQ, basy itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też mam Creativa i jak nie jesteś jakimś audiofilem to starczy... ustaw sobie tylko EQ, basy itd...

 

pomijając kwestię jakości dźwięku - u mnie głównym problemem jest niski jego poziom (jest cicho w porównaniu do natężenia głośności z radiem czy CD przy takim samym rozkręceniu głośności) - i nie ma tu znaczenia, czy korzystam z mp3 (różne modele) czy discmana...

ustawiam max głośność mp3 i max. siłę wejścia dla aux w ustawieniach radia - macie też tak, czy to u mnie wejście jest spitolone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W QQ wyprodukowanych po 2007 roku w schowku (podłokietnik) znajduje się gniazdo AUX-IN do podłączenia odtwarzacza MP3. Interesuje mnie w jaki sposób następuje połączenie, czy jest to coś w rodzaju XCAR-Link'a czy tylko prosta kostka z wyprowadzeniem gniazda. Może macie możliwość wykonania obrazków, lub dokładniejszego opisu.

 

Pozdrawiam

 

Ja mam z lipca 2008 i u mnie nie ma takiego gniazda. Ale pamiętam, że pan w salonie tłumaczył, że takie gniazdo bedzie dodane do modeli samochodów na rok 2009 (może też na 2010, tego nie wiem) - a te modele były produkowane chyba od listopada 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...