Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło krótkie i nie odbija pedał


Stefanopulus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie  chce wymienić płyn sprzęgła w terano 2  w nowszym modelu, chcę napełniać strzykawką od dołu czy napełniać przy wysprzęgliku czy na przewodzie który jast na ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie  chce wymienić płyn sprzęgła w terano 2  w nowszym modelu, chcę napełniać strzykawką od dołu czy napełniać przy wysprzęgliku czy na przewodzie który jast na ramie

kolego robi się tak jak z uk. hamulcowym i jak przy odpowietrzaniu pompujesz pedałem aż zejdzie do minimum w zbiorniczku i potem na bieżąco dolewasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo "na wężyk" ja się jakiś czas temu nauczyłem odpowietrzać na wężyk i uważam że to najlepsza na świecie metoda... potrzebny jest bardzo długi wężyk i trochę płynu się marnuje, ale nie trzeba drugiej osoby do pompowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko gdzie dawać płyn przy wysprzęgliku czy do przewodu na ramie zakończony odpowietrznikiem ktory odchodzi od kostki


ja mam inaczej to rozwiązane


jak bedzie pompa słaba nie da się odpowietrzyć dobrze pedałem ,miałem tak w ciężąrowce po wymianie uszczelek w pompie nalewałem płyn od dołu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat iveco eurotraker ale tatry też chlopaki nie mogli odpowietrzyć dopiero dali rade jak założyli nową pompe 


bo nie wiedzieli ze daje sie od dołu płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą cięzarówkę która ma sprzęgło ze wspomaganiem pneumatycznym odpowietrza się od strony wysprzeglika, w innym wypadku można zerwać pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzyłem tradycyjną metodą założyłem nową pompe i wysprzęglik z oryginału i wymieniłem plastyki w podstawie i pedale sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Mam podobny problem jak wszyscy powyżej. Zauważyłem iż poci mi się rurka która wychodzi z wysprzęglika i idzie na tył samochodu, zakończona jest nad tylną osią jakimś ustrojstwem( pewnie odpowietrznik). Czy można tą rurkę skrócić lub ewentualnie zlikwidować. Jak nie to gdzie dostanę całą rurkę. Szroty zaliczone i nie ma.

Ewentualnie myślałem o dorobieniu z rurki miedzianej ale nie wiem czy to zda egzamin. Proszę o poradę.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Porobiło się ;/

Terano stoi na warsztacie , skoda fabia też stoi bo brak przekładni kierowniczej i do pracy zapitalam Samurajem  ;/

Jeżeli chodzi o Terrano to dziś chłopaki wyciągnęli skrzynie biegów aby zobaczyć czemu mam drgania na drążku skrzyni  redukcyjnej i skąd dobiega metaliczny dźwięk...

Na tą chwilę takie mam bolączki w Terrano.

Przy samym pedale sprzęgła występuje skrzypienie i zastanawiam czym to jest spowodowane , może ściana grodziowa między silnikiem a kabiną pasażera jest naruszona ale tego nie wiem....

Jeżeli chodzi o drgania na drążku skrzyni redukcyjnej to może być spowodowane wyrobioną tulejką ( na zdjęciu ) i wibruje sobie

https://lh3.googleusercontent.com/-Loim2Phh4Ck/VjDxyZw7IcI/AAAAAAAAEGA/dJpOHl_MnVM/s512-Ic42/20151028_141320.jpgzastanawiam się czy element drążka można gdzieś kupić w całości za rozsądne pieniądze

Drugie zdjęcie do widełki które dotykają się wysprzęglika strzałki zaznaczone mają miejsca lekko wytarte ale źle nie wyglądają

https://lh3.googleusercontent.com/-2dxsY_w5EPQ/VjDx8yM5jdI/AAAAAAAAEGI/1ChtG0QQoGM/s512-Ic42/20151028_142400.jpg

ogólnie mam bajzel w głowie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie może być spowodowane pęknięciami korpusu pedału sprzęgła. Najlepiej wykręcić cały mechanizm (dwie nakrętki przy pompie sprzęgła) i obejrzeć czy jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rurka z wysprzęglika ... ?  :huh:

tutaj:

http://nissan4u.com/parts/terrano2/el_r20/1999_7/type_76/power_train/clutch/illustration_2/

 

też nie znalazłem

 

 

Cześć,

Popierdzieliłem, sprawa wygląda trochę inaczej. Z wysprzęglika wychodzi przewód elastyczny zakończony kostką. Do tej kostki podłączone są 2 przewody metalowe. Jeden idzie do góry, komory silnika. Drugi idzie do tylu i zakończony jest odpowietrznikiem. I o ten drugi chodzi. Najprawdopodobniej to jest numer 9 na rysunku. Właśnie go wymontowałem, okazało się że przy końcu był przetarty i wyciekał płyn.

teraz gdzie go kupić. Na szrotach raczej lipa. Chyba dorobię z miedzi byle mi końcówki zarobili.

Mam jeszcze pomysł aby ten przewód trochę inaczej poprowadzić i wyciągnąć go do komory silnika. jak myślicie czy to da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zachowajmy kierunek:

Do wysprzęglika dochodzi przewód elastyczny

 

 "9-ka" to raczej z pompy wychodzi a nie z "kostki" (przynajmniej na rysunku)

 

Być może u Ciebie jest inaczej rozwiązane odpowietrzenie układu ...

spróbuj wprowadzić dane Twojego auta do katalogu

W układzie jest płyn hamulcowy więc ewentualny zamiennik śmiało można potraktować tak jak przy regeneracji/wymianie przewodów hamulcowych ... miedź ;)

 

Ale jeśli dotychczasowy przewód ułożony był w miarę poziomo to chyba bym nie kombinował zbytnio ... 

U mnie odpowietrzniki są i na wysprzęgliku i bezpośrednio na owej "kostce" - trójniku ... ale nie ma co się tym sugerować (inny model, rocznik, silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie jest taki problem ze ten długi przewód się rozszczelnił na ok 25cm od końca. Właśnie przyjechałem od mechanika który dorobił mi przewód ale tylko 1m gdyż tyle miał rurki. ( nietypowy wymiar fi8).

Postaram się ją poprowadzić inną drogą, może do komory silnika tam jest dużo wolnego miejsca.

Dam znać co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja miałem taki problem i nadal go nie rozwiazałem a mianowicie przy pedale sprzegła jest taka śmieszna spręzyna i ona jedna stroną sie urwała i pedał nie wracał a rozchodziło się pewnie o jakieś 3mmi biegi nie chciały włazic zwłaszcza 2... To było wyzwanie bo szukałem takiej spręzyny i lipa ani szik ani google ani olx nigdzie nie ma takiej częsci a w sziku powiedział gość ze ta część sie nie psujke i nie dostane.. Juz miałem  zamiar przerobic to na zwykłą spręzyne i już ale po trudach i znoju znalazłem od ALFY 156 taka prawie, ze sama ale podeszła i działa odbija pedał.. A została mi jeszcze wyjajcowana dziura w pedale co pompka jest na takim swożniu, plastikowa tulejkę wygniotło i rzeźbiło pedał i jutro sie za to wezme bo 1mm rożnicy i biegi nie chcą wchodzić zwłaszcza 2.. moze ktoś ma jakiś pomysł bez odkrecania tego jak sie z tym uporac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie od tygodnia cos skrzypiało przy wciskaniu sprzęgła, myslałem ze to od mrozów, dwa dni temu przestał mi pedał odbijąc do konca ale biegi wchodziły bez problemu i sprzęgło tez tylko ten pedał musiałem co jakis czas podciągac bucikiem bo nie wracał. Dzisiaj sprzegło wpadło prawie do samej podłogi i ma bardzo mały skok, biegi prawie wogóle nie wchodza i ledwo do domu dojechałem. Okazało sie że mocowanie pedała pękło wiec jeszcze dzisiaj go wyjme i dobrze pospawam założe i zobaczymy czy bedzie ok, napisze wam jak sie akcja zakonczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Porobiło się ;/

Terano stoi na warsztacie , skoda fabia też stoi bo brak przekładni kierowniczej i do pracy zapitalam Samurajem  ;/

Jeżeli chodzi o Terrano to dziś chłopaki wyciągnęli skrzynie biegów aby zobaczyć czemu mam drgania na drążku skrzyni  redukcyjnej i skąd dobiega metaliczny dźwięk...

Na tą chwilę takie mam bolączki w Terrano.

Przy samym pedale sprzęgła występuje skrzypienie i zastanawiam czym to jest spowodowane , może ściana grodziowa między silnikiem a kabiną pasażera jest naruszona ale tego nie wiem....

Jeżeli chodzi o drgania na drążku skrzyni redukcyjnej to może być spowodowane wyrobioną tulejką ( na zdjęciu ) i wibruje sobie

https://lh3.googleusercontent.com/-Loim2Phh4Ck/VjDxyZw7IcI/AAAAAAAAEGA/dJpOHl_MnVM/s512-Ic42/20151028_141320.jpgzastanawiam się czy element drążka można gdzieś kupić w całości za rozsądne pieniądze

Drugie zdjęcie do widełki które dotykają się wysprzęglika strzałki zaznaczone mają miejsca lekko wytarte ale źle nie wyglądają

https://lh3.googleusercontent.com/-2dxsY_w5EPQ/VjDx8yM5jdI/AAAAAAAAEGI/1ChtG0QQoGM/s512-Ic42/20151028_142400.jpg

ogólnie mam bajzel w głowie ;(

jak coś to mam skrzynie z 2.7 w częściach, bez reduktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 14 miesięcy na pewno już znalazł :D

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy tak jak obiecałem daje info po naprawie. Podstawa pedału pospawana troche był kłopot z założeniem bo sruby sie delikatnie przy spawaniu pokrzywiły ale młoteczkiem naprostowałem i wszystko gra. Koszt 0zł czas pracy około 40minu plus czas dojazdu do kumpla który mi to pospawał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie taki maly problem,auto stoi od okolo pazdziernika nie smigane bo caly czas cos sie dlubie, zauwazylem ze pompka sprzegla jest mokra od plynu wiec pewnie juz uszczelnienia padly.

ale bardziej interesuje mnie przyczyna samego pedala sprzegla poniewaz do okolo 40% jego ruchu nie czuc zadnego oporu chodzi bardzo luzno dopiero od okolo polowy czuc jakis opor.biegi wchodza ok itp

czy to moze juz byc spowodowane wlasnie sama pompka?

w planie mam wymiane jeszcze wysprzeglika za jednym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...