Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[N16] Osłona pod silnik. Czy ją posiadacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 sirmike1

sirmike1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Almera 1,5 98 KM
  • Nr rejestracyjny:EL

Napisano 12 czerwiec 2009, 07:53

Witam,

Chodzi mi o to że stojąc przodem do auta i patrząc w dół (na silnik) to miedzzy chłodnicą a dalej ku kabinie nie mam żadnej osłony pod silnikiem, tzn widzę przez komorę silnika np asfalt, czy trawę - w kazdym razie podłoże na którym stoi auto.
Czy Wy też tak macie? Czy macie jakieś osłony silnika - oczywiście chodzi mi o fabryczne ?
A może mój model z wyposażeniem nie mial tego bajeru? No albo ktoś dułbał przy aucie?
Moje auto to Nissan Almera N16 z 2005 r. sedan
  • 0

Reklama

#2 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 12 czerwiec 2009, 09:02

Bezpośrednio pod silnikiem nie ma ale są po prawej i po lewej stronie. nawet są na allegro ale za kawałek plastiku życzą sobie po 60 zł na stronę.
  • 0

#3 sirmike1

sirmike1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 czerwiec 2009, 12:40

Gdyby ktoś miał chwilke czasu i pstryknął z góry silnik to bym zobaczył jak powinno być?
Oczywiście silnik 1,5 benzynka
Będę musial kupić chyba cały komplet i zamontować. Tylko czy ąłtwo coś takiego zamontować? Czy sa potrzebne jakieś dodatkowe elelmenty?
  • 0

#4 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 12 czerwiec 2009, 13:30

To jest od spodu, mniej więcej na połowie wysokości zderzaka, z góry nie ma żadnej osłony.
  • 0

#5 sirmike1

sirmike1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 czerwiec 2009, 13:47

To jest od spodu, mniej więcej na połowie wysokości zderzaka, z góry nie ma żadnej osłony.

Składa sie z 2 czesci czy czterech?
Wiem że od spodu, myslalem ze moze ktos zrobi zdjecie z góry jak to w silniku wyglada?
  • 0

#6 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 15 czerwiec 2009, 06:37

Jak chcesz się więcej dowiedzieć spojrzyj tu: http://www.allegro.p...almera_n16.html
  • 0

#7 sirmike1

sirmike1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 15 czerwiec 2009, 07:47

Jak chcesz się więcej dowiedzieć spojrzyj tu: http://www.allegro.p...almera_n16.html

No to sie spóźniłem :D
Już je otrzymałeś czy jeszcze czekasz? Czy do tego potrzebne sa jakieś plastikowe zapinki?
Rozumiem że sa 2 czesci (lewa i prawa).
Bo chyba w N15 osłona składa się z 4 ?
  • 0

#8 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 15 czerwiec 2009, 08:18

Potrzebne są spinki, na allegro można kupić, własnie podobne kupiłem, uważam że solidne. Ale zadzwoń do sprzedawcy bo pisze że ma więcej no i cena przyzwoita. A ja dopiero wczoraj to zauważyłem i kupiłem bo też jednej mi brakuje i wiecznie silnik mam zabrudzony.
  • 0

#9 sirmike1

sirmike1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 15 czerwiec 2009, 08:21

Potrzebne są spinki, na allegro można kupić, własnie podobne kupiłem, uważam że solidne. Ale zadzwoń do sprzedawcy bo pisze że ma więcej no i cena przyzwoita. A ja dopiero wczoraj to zauważyłem i kupiłem bo też jednej mi brakuje i wiecznie silnik mam zabrudzony.

Czy spinki też u tego sprzedawcy nabyłeś ? Podaj jak mozesz linka do spinek? Duzy koszt ? Ile ich potrzeba?

A mógłbyś zrobić zdjęcie jak to u Ciebie wygląda nawet przed montażem - jak staniesz przodem do auta i sie nachylisz to byś pstryknął fotkę. Please :)
  • 0

#10 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 15 czerwiec 2009, 09:02

Rok temu kupowałem do mocowania nadkoli kosztów nie pamiętam ale zerknę na aukcję. Spróbuję znaleźć czas i zrobić parę zdjęć to wyślę. Podaj e-maila. Ja dojeżdżam do pracy kawałek i trudno mi czasu wygospodarować jak wrócę do domu.
  • 0

#11 sirmike1

sirmike1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 66 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 15 czerwiec 2009, 09:09

Rok temu kupowałem do mocowania nadkoli kosztów nie pamiętam ale zerknę na aukcję. Spróbuję znaleźć czas i zrobić parę zdjęć to wyślę. Podaj e-maila. Ja dojeżdżam do pracy kawałek i trudno mi czasu wygospodarować jak wrócę do domu.

Czy poza osłonami które nabyłeś i są w twoim aucie od chłodnicy w gląb komory silnika, masz jeszcze moze jakąś osłonę miedzy zderzakiem a chłodnica?
  • 0

#12 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 15 czerwiec 2009, 09:18

Między zderzakiem a chłodnicą nie ma osłon.
  • 0

#13 sleepyhead

sleepyhead

Konkretny gość

• Użytkownicy
  • 142 postów

Napisano 17 czerwiec 2009, 11:40

A w mojej N16 była osłona między dolną krawędzia zderzaka a belką poprzeczną (dół chłodnicy). Oprócz tego dół komory silnika jest osłonięty dwiema pokrywami, rozdziela je na środku podłużnica pod silnikiem.

Te element widać na fotce: http://img.webme.com...d/zderzak03.jpg
  • 0

#14 kabi

kabi

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 198 postów

Napisano 17 czerwiec 2009, 15:13

Te, jak to nazywasz, pokrywy to właśnie są osłony. A to przed chłodnicą nazwałbym wzmocnieniem zderzaka.
  • 0

#15 Gość_ScorpionDH

Gość_ScorpionDH
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2009, 17:39

Co do osłon to w mojej 2.2 dci 2005 mam sporą metalową osłonę od poczatku zderzaka aż za silnik. Tak swoją drogą jak jeździłem po leśnych drogach to się przydawało. Umnie z tego co widziałem jest mocowane na śrubach.
  • 0