Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MANUALNA KLIMA


honnki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie chłodzenie manualnej klimatyzacji w waszym QQ?

Wykorzystując troszke cieplejsze dni (nie upał) chciałem sprawdzić jak działa klimatyzacja i mówiąc szczerze zawiodłem się. Prędkość nawiewu ustawiona na 4 potem 3, temperatura na zewnątrz 23 stopnie a w środku hmmmm wcale mojej pasażerce sutki nie przebijały bluzeczki :D .Z nawiewów owszem powietrze chłodne ale takie raczej które w upale nie przyniesie zbytniej ulgi. (pokonywałem trasę około 100km) Wybrałem się do serwisu- twierdzą że jest ok, sprawdzili i dla pewności nabili jeszcze raz dodając czynnik który ma niby wykazać nieszczelności(kontrola po 10 godzinach pracy klimy). Nie wiem tylko czy jeśli okaże sie że jest ok to czy robić awanturę czy to po prostu tak działa w tym jeździdełku.

Proszę o wasze oceny i pozdrawiam nissomaniaków :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jestem świeżo po napełnieniu i czyszczeniu i musze powiedzieć, że teraz działa naprawdę b.dobrze, sutki stają :). Mierzone termometrem do 8st. chlodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszN a jak było wcześniej? Miałeś takie odczucia jak ja?

Po jakim okresie eksploatacji oczyszczałeś ją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest czyszczenie klimy i filtrów, nie robiłem nic z klimą przez 2 lata, a ostatnio na przeglądzie w końcu wyczyścili mi klime i wymienili filtry (choc to robią co rok chyba) i nagle poczułem że mam klime :) Wcześniej było wyraźnie gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Koledzy odświeżam temat bo dzis po otwarciu maski- napiszę to jak laik bo nie znam się na tym, na rurce klimatyzacji która powinna być zimna (i była) dostrzegłem kropeli wody. Cała rurka w kropelkach i w związku z tym pytam czy to norma bo nadal narzekam mimo czyszczenia klimy na chłodzenie.klima manualna silnik 2,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rurka byla zimna to miala prawo byc mokra bo to efekt kondensacji pary wodnej z powietrza.

 

Jesli chodzi o klimatyzacje u mnie to musze powiedziec, ze jestem zaskoczony slaboscia jej dzialania. Przy wiekszych predkosciach owszem cos tam chlodzi ale kiedy jezdze po miescie i duzo sie zatrzymuje to mam wrazenie, ze jej wogole nie mam.

Jest to dla mnie troche dziwne zwazywszy na fakt, ze swojego odebralem ponad 4 miesiace temu (dwa miesiace temu bylo tak samo)

Moze wynika to ze sposobu dzialania klimatyzacji bo nie zauwazylem do tej pory aby spalanie mi wzrastalo przy wlaczonej klimie, a zrobilem juz na trasach ok 30 tysiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rurka byla zimna to miala prawo byc mokra bo to efekt kondensacji pary wodnej z powietrza.

 

Jesli chodzi o klimatyzacje u mnie to musze powiedziec, ze jestem zaskoczony slaboscia jej dzialania. Przy wiekszych predkosciach owszem cos tam chlodzi ale kiedy jezdze po miescie i duzo sie zatrzymuje to mam wrazenie, ze jej wogole nie mam.

Jest to dla mnie troche dziwne zwazywszy na fakt, ze swojego odebralem ponad 4 miesiace temu (dwa miesiace temu bylo tak samo)

Moze wynika to ze sposobu dzialania klimatyzacji bo nie zauwazylem do tej pory aby spalanie mi wzrastalo przy wlaczonej klimie, a zrobilem juz na trasach ok 30 tysiecy

 

 

Jeżeli masz klimatyzację automatyczną to przy ustawionej zbyt wysokiej temperaturze może grzać a nie chłodzic mimo włączonej klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne odczucia jak kolega mokryg i zadne kombinacje z ustawianiem nawiewów nie pomagają a czyszczenie i powtórne nabijanie klimy nic nie daje. Słyszałem opinie że manualne tak maja dlatego może koledzy którzy mają wersje z manualem wypowiedzą sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...