Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy do QQ można zamontować LPG?


Gość GT-3000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi złymi opiniami to niekiedy przesada.

Sąsiad ma dwa qashqai od nowości z lpg i co? Nic! W jednym z nich przy przebiegu 100 wymieniał uszczelkę pod głowicą ale raczej ze swojej winy.

Kolega ma forestera z gazem ( salon Polska) i co? Nic! 140tys. bez usterki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję qq 2,0 benzyna od 2010 roku (rocznik 2008), w 2011 załozyłem lpg firmy elpigaz (co do firmy to sie nie wypowiadam czy są lepszy lub gorsze, ja zdecydowałem się na elpigaz tylko ze względu na bardzo dobrą opinię zakładu w którym montowałem). co do gazu 80 % sukcesu to fachowy rzetelny montaż. NP. zdejmowanie kolektora do nawiercania itp. Wszystkim zainteresowanym lpg polecam przeczytanie moich postów poprzednich jest tam trochę informacji na temat lpg w moim aucie. Jak narazie przejechane 40 tyś km na lpg i wszystko ok. Ciekawostka na rynek włoski jest wypuszczany model bifuel 1,6 z fabrycznym gazem (ciekawe czemu w polsce nie ma). Co do DPF - nie ma czegoś takiego w silnikach benzynowych. Jesli chce ktoś więcej info (a nie znajdzie ich w moich postach wcześniejszych) chętnie odpowiem na konkretne pytania (moze być na forum lub na priv). A i do kpt. bomby nie ma mozliwości zeby instalacja do qq 2,0 (przypominam że to motor 4 cylindrowy rzędowy) kosztował tyle co do V8. Cena to w dużej mierze kwestia jakości montażu (choc nie zawsze mogą być wyjątki). Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 3-4 tysi (jesli zdecydujesz się na lubryfikację). Ceny dotyczą warsztató w duzych maistach wiadoma na prowincji moze byc taniej. Do V8 wyjdzie 6-7 tysi. Zwróć uwagę żę montaż lpg sekwencji to okoła 3 dni robocze. Jezeli znajdziesz zakład chwalący się że zrobi to w jeden dzień to dużo wskazuję ze na szybkim terminie ucierpi jakość.

 

Popieram zdanie kolegi.

65 tysi przejechane na samym gazie w 3.5roku naprawde robi robote- firma elpigaz.

Coroczne przeglady gazu- tj.wymiana 1 badz kompletu filtrow (2) naprzemian i to jeżdzi...

Moze jedyne zastrzezenie ze pole kolo korku wlewu gazu tj.wizawi korka wlewu paliwa mam nieco przyrdzewiałe co wkurza za kazdym razem tankowania...

Nic jak narazie dodac i ujać...

A kwota 3400zl +butla gazu gratis to koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...