Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] klocki hamulcowe + tarcze


Gość MonteChristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MonteChristo

Witam :)

 

zakladam 2 oddzielne tematy bo dotycza calkowicie roznych rzeczy, a zauwazylem na forum ze nie sa w ogole poruszane.

 

1) Jaka firma produkuje najlepsza, srednia, i najgorsza pułke klocków hamulcowych.

 

W ASO koszt klockow 325 pln, i ponoć to jakaś średnia półka + ewentualne toczenie tarcz 120 2 sztuki , pln. I tak sobie myśle.

 

W hurtowni tarcze za 80 pln znalazlem 1 sztuka, i klocki za 100. Ale nie pamietam firmy.

Jaki sens jest przetaczania tych tarcz ??

 

2) Jakie firmy produkuja tarcze hamulcowe do X ?

 

3) Jakim płynem zalewacie uklady hamulcowe ? DOT 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo,

 

A który model xtraila posiadasz?

Jeśli T30 to wybór jest ogromny,ja osobiście polecam firmę brembo , ate,ebc.

Co do toczenia tarcz,to mechanik powinien zdecydować czy warto,jeżeli nie mają dużych wżerów i nie są zwichrowane to ja bym tego nie robił,każda tarcza ma minimalną grubość której nie wolno przekraczać

Co do płynu,na zbiorniczku masz oznaczenie i lepiej zalać takim samym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, czy ktoś z użytkownków nowego iXa już wymieniał klocki hamulcowe - czy są zamienniki ?. Zastanawiam się czy muszę klocki wymienić w autoryzowanym serwisie. Mam też problem chyba z tarczami = przy hamowaniu z większych prędkości powstają drgania. Ja podejrzewam tarcze i chcę zaproponować wymianę na gwarancji ( przebieg 30 tys). Czy ktoś już miał podobne problemy i zgłaszał je do serwisu na gwarancji?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedza ze wjechales z rozgrzanymi tarczami w kaluze. Chyba nie ma nikogo na forum, komu by wymienili tarcze na gwarancji - zawsze sie wypra a prawda jest taka ze sa poprostu zle wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem,właśnie jestem w trakcie zakupu tarcz,na pewno pasuje bosch i z mniej znanych marek to ashika i blueprint,dwie ostatnie firmy sprzedaje firma http://www.hipol.pl/

Tarcze przednie są takie same jak w qashqaiu,ale nie każdy sprzedawca się orientuje.

Ja zdecydowałem się przetestować zestaw tarcz bosch i klocki firmy EBC które są przeznaczone do pojazdów Suv,mam nadzieję że ta kombinacja coś poprawi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana samych klocków nic nie da,już to przerabiałem,krzywe tarcze trzeba przetoczyć o ile jeszcze można,lub wymienić komplet ,z zamienników klocków pasują również od qashgaia

 

Sorki za pisanie posta pod postem ale poprzedniego nie mogłem już edytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem,właśnie jestem w trakcie zakupu tarcz,na pewno pasuje bosch i z mniej znanych marek to ashika i blueprint,dwie ostatnie firmy sprzedaje firma http://www.hipol.pl/

Tarcze przednie są takie same jak w qashqaiu,ale nie każdy sprzedawca się orientuje.

Ja zdecydowałem się przetestować zestaw tarcz bosch i klocki firmy EBC które są przeznaczone do pojazdów Suv,mam nadzieję że ta kombinacja coś poprawi :rolleyes:

 

Możesz podać gdzie i w jakiej cenie kupiłeś tarcze i klocki

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bosch po rabatach w Inter Carsie kosztuje ok.200 zł ale zamówiłem chyba ostatni komplet,można kupić jeszcze tu http://www.sklepmoto.pl/index.php

Nr.kat.Bosch 0986479358

Klocki EBC ok.280 zł http://www.ebcbrakes.pl/ poszukałem dystrybutora ze swojego miasta i zamówiłem u niego-jest taniej niż u importera.Nr kat.EBC DP61954 wzmocnione lub normalne DP1954.

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

Na szybkości:

 

Choć mam T30 a nie T31 ale z tego co widze to LUKAS-y sa do tego i do tego modelu.

W moim T30 montowali wlasnie tarcze i klocki firmy LUKAS, Osobiscie wymienilem:

Tarcze przod 2 sztuki i klocki przod.

klocki TYL

Całość 650 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki na tył są takie same w T30 i T31,natomiast przód w T31 ma inną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące wymiany tarcz i klocków w aso w przypadku samochodu na gawarancji. Czy mam obowiązek wymieniać u nich (czytaj: za pieniądze dużo wyższe niż gdzie indziej) czy mogę tego dokonać w innym zakładzie. Czy nie będą się czepiać, że nie zamontowano oryginałek, a auto jest na gwarancji.

 

Pozdro

Edytowane przez Riccardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z użytkownków nowego iXa już wymieniał klocki hamulcowe - czy są zamienniki ?. Zastanawiam się czy muszę klocki wymienić w autoryzowanym serwisie. Mam też problem chyba z tarczami = przy hamowaniu z większych prędkości powstają drgania. Ja podejrzewam tarcze i chcę zaproponować wymianę na gwarancji ( przebieg 30 tys). Czy ktoś już miał podobne problemy i zgłaszał je do serwisu na gwarancji?

sk

Miałem ten sam problem z drganiami przy hamowaniu z wiekszych predkości. Przetoczenie tarcz rozwiązało sprawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam właśnie na przeglądzie oświadczono mni że mam zużycie klocków 80%, cena jaką mi zaproponowano w serwisie w Warszawie to około 800-900 zł za wymianę obie osie. Powiem szczeże że bez problemu wymieniłbym sobie je sam, tylko jakie klocki kupić, jakie wstawia serwis? A jaki są zamienniki. Będe wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Wojtgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za link, teraz to już tylko wybrać tanie ale nienajgorsze, czy można dać na tylną oś te tanie a na przednią lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył możesz wrzucić tańsze,najwyżej szybciej polecą. :rolleyes2:

Napisz jaki masz przebieg,może klocków z tyłu nie trzeba jeszcze zmieniać?

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Witam! Panowie mam Murano i temat wymiany tarcz i klocków już przerabiałem kilkakrotnie. <_< Wymieniałem na różne marki począwszy od Lucasa a skończywszy na zdaje się TRW czy coś takiego. W przypadku tarcz efekt jest taki sam - tzn. jak depnę mocniej po heblach parę razy a jeszcze będzie kałuża przede mną to już ... pozamiatane!! W 90% mogę przyjąć, że tarcze się zwichrowały. I jak już wspomniałem bez znaczenia czy to Bosch, Lucas czy Brembo albo coś innego. Nie pamiętam, ale na naszym (jeszcze starym) forum (murano) któryś z kolegów wrzucił link na jakieś zestawy, wentylowane i z kosmicznego metalu ;) (podobno dobre) ale ich koszt, z tego co pamiętam, to ok. 4000; zł - tarcze przód i tył oraz klocki. Aktualnie ma założone klocki ETS czy coś takiego (podobno WV montuje je w Touaregach) i na razie mam spokój - przynajmniej nie piszczą i nie zgrzewają się. Dla kolegów z wa-wy mogę podać namiar na sklep w Warszawie, który ma części do Japońców i Koreańczyków. NIPPON CAR na ul. Radzymińska 221. Ostatnio tam kupiłem tarcze hamulcowe i (odpukać) na razie nie jest źle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak Sam

A jakiej firmy masz te tarcze? Niestety wybór tarcz do X-traila jest ograniczony i ciężko dobrać coś sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Nazwa jest troszkę śmieszna bo JAPAN LINE i są (podobno)od konfekcjonera. Ale facet przy sprzedaży powiedział, ze gdyby coś się działo to mam dać znać. Właściciel mówił, że sprzedaje tego sporo i ludzie nie narzekają. No bo jaki sens miała by sprzedaż czegoś, za co potem chcieli by mu łeb urwać? :angry: Też prawda. :rolleyes: Ja jak już pisałem na razie nie narzekam. A zrobiłem na nich już ponad 10 tys. Pozdrawiam

 

A najśmieszniejsze jest to, że kiedyś "męczyłem" kilka serwisów Nissan z pytaniem: kto robi klocki i tarcze dla Nissana? :mellow: I, niestety, nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Zazwyczaj mówili, że tarcze przychodzą a napisem NISSAN a klocki to różnie. Ale coś im mówiło, że może Brembo? :shiftyninja: Jakieś to ściśle tajne :warning: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

hej.

Z fabryki X-traile przychodza z tarczami i klockami firmy Lukas.

Lukas w polsce to TRW i czesto ludzie myla.

Ja mam zalozone juz prawie 12 tysiecy i do jezdzilem po stromych gorach welebitu i karpat i po blocie, kaluzach i rzekach.

Jak i rowniez normalnie po drogach uzytkuje to auto, do tej pory nic sie nie dzieje.

Z gory zjezdzalem wprost do rzeczki i nic.

Wiec bez przesady, jak ktos ci wcisnal jakies z chinskiej fabryki to nie oceniaj od razu calej marki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też o klockach i tarczach TRW-LUKAS słyszałem same pochlebne opinie,niestety do T31 na razie brak kompletów na przód :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Klocki EBC ok.280 zł http://www.ebcbrakes.pl/ poszukałem dystrybutora ze swojego miasta i zamówiłem u niego-jest taniej niż u importera.Nr kat.EBC DP61954 wzmocnione lub normalne DP1954.

 

Wczoraj byłem na przeglądzie, wymienili przednie klocki koszt 309zł (brutto oczywiście), u mnie nic nie bije i jest ok, a czy szukanie zamienników z powodu niższej ceny jest słuszne to bym nie uważał?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwagi co do napraw gwarancyjnych:

1. Gwarancja jest dobrowolnym zobowiązaniem producenta i może nie obejmować wszystkich elementów samochodu - np. tarcz hamulcowych.

2. Korzystniejsze jest dochodzenie roszczeń z kodeksu cywilnego:

a) W przypadku gdy samochód jest kupiony na osobę fizyczną (tzw. konsumenta) można dochodzić roszczeń od sprzedawcy, zarzucając niezgodność towaru z umową. Roszczenie przysługuje przez dwa lata. Do oceny "zgodności z umową" można użyć opisów w prospektach i filmach reklamowych, gdzie pokazują jak auto pokonuje kałuże i rozlewiska. Moim zdaniem każdy sąd uzna, że wjechanie w kałużę nie może powodować zwichrowania tarcz. Zagrażało by to bezpieczeństwu i powinno skutkować akcją naprawczą producenta. Jest oczywiste, że na drogach są kałuże i wjechanie w takowąż nie może powodować uszkodzenia tarcz. Odpowiedzialność z kc spoczywa na sprzedawcy a nie producencie. Można żądać niezwłocznego usunięcia usterki lub odstąpienia od umowy. Boją się tego. Sam, podczas reklamacji, od razu zaznaczam, że nie chcę korzystać z gwarancji tylko z przepisów kc. Jak widzą, że wiem o co chodzi grymaszą ale ustępują. Jeśli się stawiają straszę rzeczoznawcą, który jest jednocześnie biegłym sądowym oraz rzecznikiem praw konsumenta(bezpłatny) i adwokatem (płatny ale potrafi zgnębić dilera do spodu). Można też wspomnieć o zawiadomieniu mediów typu "Fakt" czy "Sprawa dla reportera". Jak dotychczas skutkowało w 100%.

b)Jeśli samochód jest kupiony na firmę, to zgodnie z kc przysługuje roszczenie z tytułu rękojmi (chyba przez rok). Pozostałe środki nacisku jak wyżej. No i co najważniejsze nic "na gębę" ! Pismo z żądaniem i uzasadnieniem prawnym przywołującym art. k.c. i dziennik ustaw. Oczywiście w dwóch egzemplarzach (na jednym mają przystawi pieczątkę z datą potwierdzająca przyjęcie pisma).

3. Z gwarancji korzystam po upływie terminów dla roszczeń z kc.

 

Piszę to z pamięci więc mogłem pomylić się odnośnie szczegółów. Można dokładnie sprawdzić na google.pl i na www.sejm.gov.pl

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...