Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

Części Nissana - iParts.pl

* * * * * 2 głosy

Nawigacja działa...ale

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1164 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marek_XC

Marek_XC

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Model:QASHQAI
  • Nr rejestracyjny:RRS
  • Time Online: 49m 57s

Napisano 13 sierpień 2009, 18:18

Witam, od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem QASHQAI'a. Wszytko w zasadzie jest w nim OK ale jest mały zgrzyt. Chodzi o nawigację. Kupiłem samochód z pakietem 'Nissan Connect' a więc z fabryczną nwigacją. To że nie ma w niej komunikatów w języku polskim jestem w stanie przeżyć. Ale podczas ekspolatacji ujawniła się denerwująca usterka. Nie mogę znaleźć w książce adresowej mojej mijscowości. Przy szukaniu wg kodu pocztowego pojawia się... wioska leżąca 7 km za moim miastem. Z drkiej strony mapa pkazuje prawidłowo nazwę mijscowości. Jest też inny błąd - w nazwie ulicy na której mieszkam zmienione jest imię patrona z Władysława na Stanisława. Drobna rzecz a przeszkadza. Jestem ciekaw kto i na jakiej podstawie wprowadzał nazwy miejscowości i ulic ?
  • 0

#2 Gość_Gaweł

Gość_Gaweł
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2009, 19:26

Nazwy miejscowości i ulic wprowadza producent map, a tych (liczących się) jest raptem dwóch.
Mowa o firmach Navteq i TeleAtlas.

Nie nazwałbym tego usterką - to są po prostu błędy producenta map ;)
  • 0

#3 OFFLINE   janusz-pawlak

janusz-pawlak

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 355 postów
  • Model:Tekna, benzyna 2.0
  • Nr rejestracyjny:SMI
  • :

Napisano 14 sierpień 2009, 19:05

czekam na swojego QQ
ale jeździłem z NISSAN CONNECT
Na mapie jest miasto Mikołów, a wprowadzić się z klawiatury nie da, jak na razie.

Na stronie internetowej producenta map
NavTEQ, z klawiatury PC wprowadzić sie da

jp
  • 0

#4 Gość_gangin

Gość_gangin
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2009, 20:10

Mam ten sam problem... nie ma w bazie adresowej mojego rodzinnego miasta Wodzisławia Śl - 50.000 ludności, a są sąsiednie gminy i miasteczka, które jeszcze niedawno były jego dzielnicami, Pszów, Marklowice, Rydułtowy, Radlin...za to jest bardzo dobre pokrycie ulic, nawet dróg gruntowych...jak wpisuję, aby znalazł Wodzisław, to znajduje wioskę w Kieleckim - 2.000 mieszkańców i tam chce mnie prowadzić
za to większe miasta są zrobione o wiele lepiej...może nie tak jak w Automapie, bo nie ma obrysów budynków z numerami, ale baza adrersowa i pokrycie map jest bardzo dobre...duzo jest również POI

jeżeli chodzi o mapy w NC to korzysta on z map Navtec'a, a szkoda, bo Teleatlas ma o wiele lepiej zrobioną Europę wschodnią...
  • 0

#5 Gość_boryss

Gość_boryss
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2009, 20:18

Od końca lipca również mam możliwość zbadania 'Nissan Connect' i moje wrażenia są następujące. System jest świetny ale na standardy z roku 2005-2006 czyli kiedy był tworzony. Teraz technika poszła znacznie do przodu i praktycznie każdy system nawigacji, który liczy się na rynku jest znacznie lepszy od tego w 'Nissan Connect'.
Do głównych wad należy:
- brak polskiej wersji językowej
- brak możliwości wyszukania niektórych polskich miejscowości średniej i małej wielkości poprzez wpisanie adresu
- możliwość dodania tylko jednego punktu pośredniego
- niemożność zapoznania się z całkowitą długością trasy w przypadku punktu pośredniego
- wskazywanie drogi chociaż tam jej nie ma w przypadku ślepych dróg. Jest to bardzo niebezpieczne w przypadku poruszania się po małych uliczkach nieznanej miejscowości

Do zalet należy według mnie
- bardzo dobry interfejs ekranu dotykowego (zaznaczanie punktu docelowego, skalowanie)

PS. Przydałoby się odświeżenie oprogramowania 'Nissan Connect' nie tylko mapy, która ma na warunki polskie znaczne braki :-)
  • 0

#6 Gość_chris_voyager

Gość_chris_voyager
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2009, 07:37

Witam, od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem QASHQAI'a. Wszytko w zasadzie jest w nim OK ale jest mały zgrzyt. Chodzi o nawigację.

Czy wiadomo może jakie złącza posiada to urządzenie ? Moze jest jakiś slot na pamięć lub wiadomo, że uaktualnienie map może być wprowadzane za pomocą płyty CD/DVD ?
  • 0

#7 Gość_boryss

Gość_boryss
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2009, 10:05

Jest wejście USB na pamięć.
Uaktualnienie mapy jest przez SD w której cały czas musi być umieszczona karta SD
  • 0

#8 Gość_chris_voyager

Gość_chris_voyager
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009, 00:04

Jest wejście USB na pamięć.
Uaktualnienie mapy jest przez SD w której cały czas musi być umieszczona karta SD

Super - dzieki - czyli żadnych problemów z uaktualnianiem.
  • 0

#9 Gość_boryss

Gość_boryss
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009, 06:30

Ja osobiście rozważam przenośną nawigację a właściwie specjalizowany komputer NavRoad NR750BV
jej zalety to:
- Microsoft® Windows CE 5.0 (czyli duże możliwości wgrywania różnego oprogramowania)
- 1 GB Flash na potrzeby Użytkownika
- przenośny ekran 7''
- przeglądanie zdjęć, filmów, muzyka itd..
- cena z AutoMapą około 1200 PLN (można też wgrać i inną nawigację)

Więcej można poczytać na stronie producenta
http://www.navroad.c...odukt,43,pl.htm

PS. Lokalizacja standardowej stacji multimedialnej z nawigacją jest w mojej ocenie bardzo niebezpieczna. Jest po prostu za nisko. W czasie jazdy szczególnie w obszarze miejskim kiedy wiele dzieje się na drodze i są krótkie drogi i liczne zakręty oraz korki zerkanie w dól rozprasza. Dlatego wydaje mi się, że umieszczenie przenośnej nawigacji na wysokości oczu z dużym ekranem jest znacznie wygodniejsze. Jednak nie należy umieszczać jej na wprost tylko z boku bo inaczej będzie również będzie rozpraszać :-)
  • 0

#10 Gość_martin

Gość_martin
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2009, 08:00

Przeglądałem allegro i proszę co znalazłem :) http://www.allegro.p...i_automapa.html
Może mi ktoś powiedzieć jak ją zainstalować w oryginalnym nissan connect ??
  • 0

#11 OFFLINE   ferrit

ferrit

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 164 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:QQ+2 2.0dCi 4x4 -sprzedany
  • Time Online: 35m 32s

Napisano 28 sierpień 2009, 08:24

Ja mam oryginalną navi z roku 2008 i ona wbudowana jest na górze w słupku - ponad nawiewami okrągłymi. Czy ktoś z Was wie czy ona jest dotykowa ? U mnie nie działa dotyk, ale tak sobie myślę, aby ją wyjąć, polookać, czy ma wejścia na SD itp. Może trzeba ją odblokować i będzie można coś z nią robić. Może będzie działało dotykowo itp. Płyta z mapami ma inne pliki niż np. AM (wiadomo). A czy można np. skopiować te dane z tej płyty na inną DVDRW i dograć np. nowszą mapę Polski ? Czy ktoś coś próbował ? Tak sobie myślę...
  • 0

#12 OFFLINE   konradcz

konradcz

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Model:QQ16Acena
  • :

Napisano 28 sierpień 2009, 10:44

Ja mam oryginalną navi z roku 2008 i ona wbudowana jest na górze w słupku - ponad nawiewami okrągłymi. Czy ktoś z Was wie czy ona jest dotykowa ? U mnie nie działa dotyk, ale tak sobie myślę, aby ją wyjąć, polookać, czy ma wejścia na SD itp. Może trzeba ją odblokować i będzie można coś z nią robić. Może będzie działało dotykowo itp. Płyta z mapami ma inne pliki niż np. AM (wiadomo). A czy można np. skopiować te dane z tej płyty na inną DVDRW i dograć np. nowszą mapę Polski ? Czy ktoś coś próbował ? Tak sobie myślę...

Każdą niwigację można odblokować, nawet tę z Biedronki. Problem polega tylko na tym, żeby jakiś specjalista zabrał się za to.
Sam odblokowywałem kilka nawigacji, co nie jest specjalnym, problemem, jeśli korzystasz z "witaminek" przygotowanych przez jakęś pomocną osobę.
A tak na marginesie, to jest złodziejstwo, to co robi nissan i inni producenci, sprzedając nawigację o tak niskiej dokładności i pokryciu, w dodatku bez języka . Przy niej nawigacja, za 300 zł to jest wypas.
  • 0

#13 Gość_boryss

Gość_boryss
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2009, 06:39

A mnie osobiście interesuje czy w tej nawigacji da się i jak połączyć z Internetem na przykład poprzez Bluetooth i telefon komórkowy jako modem.
W przypadku Automapy i z pewnością wielu innych nowoczesnych systemów nawigacji połączenie takie w trakcie nawigacji byłoby przydatne.
  • 0

#14 OFFLINE   ferrit

ferrit

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 31 sierpień 2009, 06:26

Troszkę szukałem i grzebałem w necie i coś znalazłem, że ta moja navi to może być: BIRDVIEW NAVIGATION SYSTEM XANAVI producent HITACHI.
  • 0

#15 Gość_martin

Gość_martin
  • Gość

Napisano 15 październik 2009, 18:14

możecie powiedzieć jaką wersję mapy macie w swoich autach ?? Ja odebrałem swojego QQ we wtrek 13.10.2009 i u mnie jest wersja 10
  • 0

#16 Gość_pikus75

Gość_pikus75
  • Gość

Napisano 16 październik 2009, 08:36

U mnie też v10 - i to jest chyba ok. W instrukcji stoi napisane, że uaktualnienia mają być roczne. Na razie na stronie Navteq dostępne są pakiety dla starszej wersji (z ekranem na górze).

Na razie miałem okazję nawigację potestować tylko w Warszawie i muszę powiedzieć, że jest nieźle :) Pokrycie bardzo dobre - są ulice, które pojawiły się niecały rok temu w AutoMapie. Minusem w stosunku do Automapy jest brak obrysów budynków i numeracji, ale za to kalkulacja trasy działa dużo szybciej niż na moim PDA.

Jak podobne pokrycie będzie w reszcie kraju, to będę bardzo zadowolony.

Przetestowałem już również dodawanie punktów POI. Na razie udało mi się uzyskać ostrzeżenia o radarach :) (w miarę aktualne) - pracuję nad innymi POI i wyświetlaniem ich na mapie (w manualu napisali, że się nie da, ale się nie poddaję).
  • 0

#17 OFFLINE   ferrit

ferrit

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 164 postów

Napisano 20 październik 2009, 12:22

pikus75 napisał: "Na razie na stronie Navteq dostępne są pakiety dla starszej wersji (z ekranem na górze)."

Podaj adres tej strony.
  • 0

#18 Gość_pikus75

Gość_pikus75
  • Gość

Napisano 20 październik 2009, 14:29

Podaj adres tej strony.

Bezpośredni linkt to:
http://www.navigatio...igationMenu=YES

a sama strona Navteq: http://navteq.com/
  • 0

#19 Gość_sirgornik

Gość_sirgornik
  • Gość

Napisano 20 październik 2009, 17:14

Mam pytanie. Czy da się do tego systemu zainstalować inną nawigację (np. Automapę). Z informatycznego punktu widzenia powinno być to możliwe, ale czy ktoś już próbował zrobic cos takiego?
pozdro
  • 0

#20 OFFLINE   skwara11

skwara11

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Model:NOTE 1.6
  • Nr rejestracyjny:GA
  • :

Napisano 22 listopad 2009, 09:20

Jeszcze nie, ale może ktoś potafi załamać zabezpieczenie. Też czekam aż NC będzie miał obsługę po polsku i dobrą mapę.
  • 0