Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz-pawlak

Rozumiem, że miałeś dostęp do karty SD z innego QQ, który wyposażony był w najnowszą mapę tak? Jeśli tak to by oznaczało, że faktycznie wyszła jakaś aktualizacja, tylko czemu nigdzie nie jest ona dostępna, choćby za dopłatą, hm... Kiedy to autko z nowszą mapą było wyprodukowane/odebrane z salonu?

 

Tak, wyjęto SD z nowodostarczonego auta i wsadzono do mojego.

Chodziło głównie o sprawdzenie, czy usterka wpisywania to wada oprogramowania urządzenia czy też wada programu na SD.

Kolejno :

- system wykrył że jest SD z nowym softem i zapytał, czy ma uaktualniać

- po YES zaczął wczytywać (tak pisał) soft systemowy i soft mapy

- zrebootował NC ..... i wszystko było ok (nowe szczegóły, wpisywanie Mikołów,)

- po wyjęciu (nowego) SD i wsadzeniu starego, zostało wykryte i zadał pytanie czy ma przywrócić pracę NC

- po YES nastąpiło wczytanie na nowo (starego softu) i wszystko wróciło do siermiężnej rzeczywistości.

 

Nie wiem oczywiście co by było, gdybym na ostatnie pytanie odpowiedział NO.

Miałem duszę na ramieniu, byłem przed urlopem, ucieszyłem się gdy zadziałało.

 

Nawiasem, we włoszech (Mediolan, Bellagio), niemczech, austrii, szwajcarii NC spisywało się rewelacyjnie.

I na autostradach odbierało komunikaty o korkach i z wyprzedzeniem proponowało objazdy

Nawet moja żona przekonała się do tego urządzenia, a to już duża rekomendacja

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyjęto SD z nowodostarczonego auta i wsadzono do mojego.

Chodziło głównie o sprawdzenie, czy usterka wpisywania to wada oprogramowania urządzenia czy też wada programu na SD.

Kolejno :

- system wykrył że jest SD z nowym softem i zapytał, czy ma uaktualniać

- po YES zaczął wczytywać (tak pisał) soft systemowy i soft mapy

- zrebootował NC ..... i wszystko było ok (nowe szczegóły, wpisywanie Mikołów,)

- po wyjęciu (nowego) SD i wsadzeniu starego, zostało wykryte i zadał pytanie czy ma przywrócić pracę NC

- po YES nastąpiło wczytanie na nowo (starego softu) i wszystko wróciło do siermiężnej rzeczywistości.

 

Nie wiem oczywiście co by było, gdybym na ostatnie pytanie odpowiedział NO.

Miałem duszę na ramieniu, byłem przed urlopem, ucieszyłem się gdy zadziałało.

 

Nawiasem, we włoszech (Mediolan, Bellagio), niemczech, austrii, szwajcarii NC spisywało się rewelacyjnie.

I na autostradach odbierało komunikaty o korkach i z wyprzedzeniem proponowało objazdy

Nawet moja żona przekonała się do tego urządzenia, a to już duża rekomendacja

 

jp

I to własnie świadczy o naszym zacofaniu w inżynierii drogowej i jak daleko nam do normalności.Też z przyjemością używam NC w starej Europie. NISSAN nas olewa -sprzedał stare "świecidełka" a my chcemy nowości - a po co - przecież u nas dalej białe niedzwiedzie biegają po polu...

Jacek

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

Tak, wyjęto SD z nowodostarczonego auta i wsadzono do mojego.

Chodziło głównie o sprawdzenie, czy usterka wpisywania to wada oprogramowania urządzenia czy też wada programu na SD.

 

A kiedy sprawdzales te karte SD? Moje auto przyjechalo w czerwcu, w lipcu byl odbior, dlatego jestem ciekaw z ktorego rzutu byla sprawdzana karta.

Nissan w Olsztynie nie ma pojecia w temacie dostepnosci aktualizacji, ale podejrzewam, ze ich po prostu nikt z centrali o takich rzeczach nie poinformowal. Po prostu: przyjechaly nowe auta, a ze przy okazji nowsze mapy sa to co tu informowac.

W takim razie trzeba sie zwrocic do ASO czy nie maja mozliwosci zamowienia samych kart SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm znalezłem takie dwa linki nie wiem czy one pomogą, sam nie spróbuje bo czekam jeszcze ok 2 miesiace na autko bo jest dopiero na etapie produkcji (może nissan już jakieś poprawki wprowadził) wiec mogę tylko pomóc w taki sposób:

 

http://www.speedcamupdates.pl/Nissan-Connect-navigation-system do aktualizacji baz danych

 

 

http://www.latestdown.com/nissan+connect+update.html

 

 

 

Mam tylko nadzieje że nie łamie w ten sposób jakichś regulaminów forum ze podaje linki do innych stron

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

A kiedy sprawdzales te karte SD? Moje auto przyjechalo w czerwcu, w lipcu byl odbior, dlatego jestem ciekaw z ktorego rzutu byla sprawdzana karta.

Nissan w Olsztynie nie ma pojecia w temacie dostepnosci aktualizacji, ale podejrzewam, ze ich po prostu nikt z centrali o takich rzeczach nie poinformowal. Po prostu: przyjechaly nowe auta, a ze przy okazji nowsze mapy sa to co tu informowac.

W takim razie trzeba sie zwrocic do ASO czy nie maja mozliwosci zamowienia samych kart SD.

 

Początek sierpnia. Na placu u dilera były nowe auta, w niektórych typach aut były "stare" SD, w niektórych "nowe"

O ile pamiętam, w QQ były jeszcze stare, ale nie jestem pewien

 

kp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek sierpnia. Na placu u dilera były nowe auta, w niektórych typach aut były "stare" SD, w niektórych "nowe"

O ile pamiętam, w QQ były jeszcze stare, ale nie jestem pewien

 

kp

 

U dilera od połowy września czeka mój QQ. Zastanawiam się jak rozpoznać która wersja jest włożona. Jak będzie stara to będę się kłócił. Zwłaszcza, że mogę sobie wyobrazić sytuację w której pracownik serwisu "wymieni" koledze mapę na nowszą. Pomocy, bo spać nie będę mógł. I tak już cierpię, że nie mogę odebrać auta :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

U dilera od połowy września czeka mój QQ. Zastanawiam się jak rozpoznać która wersja jest włożona. Jak będzie stara to będę się kłócił. Zwłaszcza, że mogę sobie wyobrazić sytuację w której pracownik serwisu "wymieni" koledze mapę na nowszą. Pomocy, bo spać nie będę mógł. I tak już cierpię, że nie mogę odebrać auta :-(

 

Metoda jest prosta, poproś sprzedawcę aby wpisał do GPS jako adres miejscowość Mikolow (to jest Mikołów)

Nie chodzi o jakieś wsie Mikołowskie "coś tam", lecz samo miasto Mikolow.

Jeśli się da wpisać to masz soft 2010, czyli nowy

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje softu sprawdza się w setupie NC podana jest wersja oraz rocznik lub na samej karcie 2009- 25920BH00A, 2010- 25920BH00B a najnowsza nie wiem czy już wkładana do samochodów to- 25920BH00C .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

dzwonil do mnie czlowiek z (infolinii?) nissana i potwierdzil, ze auta, ktore teraz docieraja do salonow wyposazone sa w nowsza wersje softu do navi niz te, ktore pojawialy sie np. w lipcu b.r.

 

za darmoche nic nie beda dawac, niestety

 

skierowano mnie do dealera celem zamowienia plyty dvd z najnowszym softem, ale nie uzyskalem informacji jaki bedzie jej koszt

 

polska wersja jezykowa na pewno nie pojawi sie w tym roku, ale byc moze przyszly rok jest osiagalny, ale nie chcial tego oficjalnie potwierdzic

 

jak bedziecie miec chwile to dzwoncie do ASO i zapytajcie w jakiej cenie mozecie zamowic, znajac zycie to w skali kraju moga byc rozbieznosci cenowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

dzwonil do mnie czlowiek z (infolinii?) nissana i potwierdzil, ze auta, ktore teraz docieraja do salonow wyposazone sa w nowsza wersje softu do navi niz te, ktore pojawialy sie np. w lipcu b.r.

 

za darmoche nic nie beda dawac, niestety

 

skierowano mnie do dealera celem zamowienia plyty dvd z najnowszym softem, ale nie uzyskalem informacji jaki bedzie jej koszt

 

polska wersja jezykowa na pewno nie pojawi sie w tym roku, ale byc moze przyszly rok jest osiagalny, ale nie chcial tego oficjalnie potwierdzic

 

jak bedziecie miec chwile to dzwoncie do ASO i zapytajcie w jakiej cenie mozecie zamowic, znajac zycie to w skali kraju moga byc rozbieznosci cenowe

 

Płyta DVD to dla aut z nawigacją "w radiu", nie nadaje się do Nissan Connect.

Ja (my) musimy mieć mapę (soft) na karcie SD !!!

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

Płyta DVD to dla aut z nawigacją "w radiu", nie nadaje się do Nissan Connect.

Ja (my) musimy mieć mapę (soft) na karcie SD !!!

 

jp

no to teraz zglupialem

 

z przeprowadzonej z konsultantem infolinii rozmowy zrozumialem, ze:

 

- nalezy zamowic plyte dvd z update w ASO

- z tejze plyty wykonac aktualizacje software NC

- zmiany zostana zapisane na karcie sd

 

ale od teorii do praktyki daleka droga, moze to ja tak chcialem zrozumiec, a koles przytakiwal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje softu sprawdza się w setupie NC podana jest wersja oraz rocznik lub na samej karcie 2009- 25920BH00A, 2010- 25920BH00B a najnowsza nie wiem czy już wkładana do samochodów to- 25920BH00C .

 

Dzięki, jeden stres mniej. Teraz tylko trzymać kciuki żeby w QuQułce było ta dobra.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym przedstawiciel dealera KMJ Kaszubowscy otrzymał pismo odnośnie wadliwie działającej nawigacji , ale tak na spokojnie powiedział że nic nie załatwię.Sprawa leży w kwestii BOK-dealer sam nie wymieni karty.Cały czs prowadzę korenspondencję z BOK który w dalszym ciągu mówi krótko "wypchaj się"

Dla sprawdzenia działania nawigacji wyjęta została karta ze świeżo dostarczonych QQ i wszystkie miejscowości są wyszukiwane wzorowo.Jakie było moje zaskoczenie jak zobaczyłem swoją kartę SD z nawigacją 2008 ok.

Jak to jest możliwe samochód dostarczony do salonu w maju 2010 z kartą nawigacji 2008 , a już dostarczone w pażdzierniku posiadaja kartę z nawigacją 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

W dniu dzisiejszym przedstawiciel dealera KMJ Kaszubowscy otrzymał pismo odnośnie wadliwie działającej nawigacji , ale tak na spokojnie powiedział że nic nie załatwię.Sprawa leży w kwestii BOK-dealer sam nie wymieni karty.Cały czs prowadzę korenspondencję z BOK który w dalszym ciągu mówi krótko "wypchaj się"

Dla sprawdzenia działania nawigacji wyjęta została karta ze świeżo dostarczonych QQ i wszystkie miejscowości są wyszukiwane wzorowo.Jakie było moje zaskoczenie jak zobaczyłem swoją kartę SD z nawigacją 2008 ok.

Jak to jest możliwe samochód dostarczony do salonu w maju 2010 z kartą nawigacji 2008 , a już dostarczone w pażdzierniku posiadaja kartę z nawigacją 2010.

ja mam tak samo, auto przyjechalo w czerwcu, odebrane w lipcu i jest ze stara nawigacja, a te, ktore pojawily sie w sierpniu i pozniej maja juz najnowszy soft

 

BOK ma sprawe w nosie, odsylaja do dealera i nie interesuje ich sprawa, w momencie gdy pojawia sie nowy soft to wrzucaja je do produkowanych modeli i tyle, a jak sie ktos nie zalapal to trudno - niech sobie zaplaci za update

 

rozumiem, zeby ktos sie czepial aut z 2009r. ale troche nie w porzadku jest, ze czesc aut z 2010r. ma nowy soft, a czesc go nie ma

 

nie wiem ile sztuk "udalo" im sie tak sprzedac w 2010r., ale jak zaspiewaja np. 1tys zl za aktualizacje to gruby pieniadz na tym zbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo, auto przyjechalo w czerwcu, odebrane w lipcu i jest ze stara nawigacja, a te, ktore pojawily sie w sierpniu i pozniej maja juz najnowszy soft

 

BOK ma sprawe w nosie, odsylaja do dealera i nie interesuje ich sprawa, w momencie gdy pojawia sie nowy soft to wrzucaja je do produkowanych modeli i tyle, a jak sie ktos nie zalapal to trudno - niech sobie zaplaci za update

 

rozumiem, zeby ktos sie czepial aut z 2009r. ale troche nie w porzadku jest, ze czesc aut z 2010r. ma nowy soft, a czesc go nie ma

 

nie wiem ile sztuk "udalo" im sie tak sprzedac w 2010r., ale jak zaspiewaja np. 1tys zl za aktualizacje to gruby pieniadz na tym zbija

 

 

Z moich dociekliwości w serwisie wynika że cena ok.400-600 PLN , lecz jak do tej pory aktualizacji nie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich dociekliwości w serwisie wynika że cena ok.400-600 PLN , lecz jak do tej pory aktualizacji nie można kupić.

 

No to trzeba przyznac ze sobie licza za taki update. Zakladajac ze mialyby one pojawiac sie 2 razy do roku to niezly wydatek. Za jeden update mozna kupic TomToma i cieszyc sie dobra nawigacja. Ale niestety rozumiem wszystkich ze jak ma sie nawigacje w aucie to dobrze aby ja uzywac a nie montowac kolejna na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_28_OL

No to trzeba przyznac ze sobie licza za taki update. Zakladajac ze mialyby one pojawiac sie 2 razy do roku to niezly wydatek. Za jeden update mozna kupic TomToma i cieszyc sie dobra nawigacja. Ale niestety rozumiem wszystkich ze jak ma sie nawigacje w aucie to dobrze aby ja uzywac a nie montowac kolejna na szybie.

problem lezy nie w tym, ze trzeba by te (srednio) 500zl zaplacic - pies ich tracal - pytanie co za te 500zl otrzymamy, nie sa to male pieniazki, a dostajemy kota w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Byłem wczoraj w serwisie aby umówić się na pierwszy przegląd.

Przy okazji zapytałem o karty SD z nowym softem.

 

Jest jedynie wiadomość, że za 7 - 8 dni będzie dostępnych dużo nowych

produktów (mowa nie o autach) od Nissana, nie ma teraz specyfkiacji co to i za ile będzie.

Ponieważ jednak jakieś 4-5 miesięcy temu z centrali przyszła wiadomość że nowy

soft do NC będzie w październiku to w serwisie mają nadzieję że karty SD też będą dostępne

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku jest NC w wersji 2010.

Porównaj proszę opis ze swojej nowej wersji z opisem z karty poniżej. Na mojej jest rok 2008 a pochodzi z QQ 2010 odebranego w połowie czerwca. Na marginesie jestem ciekaw czy w QQ z przed liftu jest rok karty jeszcze wcześniejszy.

 

post-32905-053731800 1286526613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj proszę opis ze swojej nowej wersji z opisem z karty poniżej. Na mojej jest rok 2008 a pochodzi z QQ 2010 odebranego w połowie czerwca. Na marginesie jestem ciekaw czy w QQ z przed liftu jest rok karty jeszcze wcześniejszy.

 

post-32905-053731800 1286526613_thumb.jpg

u mnie identyczna karta pojazd przed "liftem" wyprodukowany wrzesień 2009 ,odbiór pażdziernik 2009.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Porównaj proszę opis ze swojej nowej wersji z opisem z karty poniżej. Na mojej jest rok 2008 a pochodzi z QQ 2010 odebranego w połowie czerwca. Na marginesie jestem ciekaw czy w QQ z przed liftu jest rok karty jeszcze wcześniejszy.

 

post-32905-053731800 1286526613_thumb.jpg

Aby sprawdzić datę aktualizacji musisz wejść kolejno do Map -> Menu -> Map Setup -> Map Data Information

i tam sprawdzić datę.

 

Wygląd karty mam taki sam jak Ty

Odebrałem auto w listopadzie 2009, mapę mam z 2009

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić datę aktualizacji musisz wejść kolejno do Map -> Menu -> Map Setup -> Map Data Information

i tam sprawdzić datę.

 

Wygląd karty mam taki sam jak Ty

Odebrałem auto w listopadzie 2009, mapę mam z 2009

 

jp

 

W moim QQ data na karcie jest taka sama jak w -> Map Data Information czyli 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...