Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[n16] Wady i zalety almery z silnikiem 1.5 benzyna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 devil-80

devil-80

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 161 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 15 sierpień 2009, 17:25

Witam,

jak by ktos mogl opisac wady i zalety jakie wynikają z użytkowania tego modelu czyli n16 z silnikiem 1.5 benzyna-spalanie,co sie psuje ,na co zwrocic uwagę przy zakupie. Wlasnie planuje przesiadke z mojej n15 1.4s na ten model-wersja sedan potrzebuje wiekszego bagażnika.
  • 0

Reklama

#2 Bonhart

Bonhart

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 165 postów
  • Model:Almera N16 Sedan 1.5 90KM

Napisano 16 sierpień 2009, 19:33

Nie napisałeś jakiej mocy ma być ten silnik 1.5. Ja ma 1.5 i 90KM.Jednym z większych zastrzeżeń jakie mam względem tego silnika, to to że trochę brak mu dynamiki. O ile do prędkości ok 90-100 km/h jakoś idzie to później jest już dość słabo(sytuacja jest trochę lepsza przy jeździe na benzynie, ale bez rewelacji).Co do spalania to jest to oszczędna jednostka - moja w jeździe po mieście pali około 8l gazu, ile benzyny, nie wiem, bo prawie nie jeżdżę.Co do usterek, to ja przy 150 000 musiałem wymienić łańcuszek rozrządu i przepływomierz. Aha, z tym bagażnikiem to nie jest wcale tak cudownie, ponieważ klapa w sedanie ma takie "ramiona" na których jest umocowana, a które przy zamykaniu wchodzą do bagażnika dość poważnie ograniczając jego pojemność -trzeba o tym pamiętać.
  • 0

#3 skawin

skawin

Debeściak

• Użytkownicy
  • 248 postów
  • Model:była - N16 1.5, 2003, jest Mazda 5

Napisano 16 sierpień 2009, 20:44

Ja sam zastanawiałem sie albo nad 1.5 albo 1.8 ale kilka za i przeciw i zdecydowalismy sie na 1.5 i póki co odpukac w niemalowane nie żałujemy. Autko sprawuje sie b.dobrze. Wersja 1.5 po lifcie 98KM. Ogólnie polecam. Jednynym mankanentem ale to wszystkich N16 jest mały promień skrętu i słaba widoczność z tyłu. Ale trzeba sie przyzwyczaić no i dobra sprawa czujnik parkowania. Gdy kupowaliśmy miała przejechane 104.000km.
  • 0