Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również nie mogę powiedzieć nic złego na temat BREMBO. Założyłem kompelcik, BREMBO + klocuszki ferodo i jest super. Jedyny mankament, to piszczenie jak hamulce są zimne, po przejechaniu kilkuset metrów przestaje piszczeć.

 

 

Ja też mam z klocuszkami FERODO i nic nie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo założyłem u siebie pod koniec lipca, wyjazd na Węgry, powrót, potem Mazury i już kilka kkm jest i na razie ok.

 

gdzie kupowales tarcze? moze gdzies w wawie? i ile naplaciles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat. Mechanik stwierdził, że tarcze są przegrzane (fakt - są sinofioletowe). Trzeba więc przymierzyć się do wymiany. I tak - Brembo na forum mają mieszaną opinię, więc odpadają. A co macie do powiedzenia o tarczach:

Mikoda

4max

Lucas

Hart

Z tych które wymieniłeś wybrałbym Lucas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem tarcze brembo + klocki Remsa. Na początku lekko popiskiwały, ale teraz po dotarciu luksusik.

 

Za jedna tarcze w Wawie zapłaciłem 115 pln. Za klocki 90 pln.

Polecam klubowicza który prowadzi sklep internetowy (nie pamiętam nick'a :oops: ). Ceny o wiele bardziej atrakcyjne niż w sklepie (Intercars 175 pln za szt. Brembo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz smialo u niego kupic, ja zaoszczedzilem naprawde sporo porownujac ceny w sklepach na śląsku...

 

ceny ma ok :-) jeszcze nie skorzystalem , ale sie przymierzam...

 

natomiast firma 4max konfekcjonuje rozne czesci i sprzedaje pod wlasna marka - czyli najpewniej to, co najtaniej uda sie im gdzies kupic i ponoc roznie jest z jakoscia - slyszalem takie opinie ze to takie rzemioslo sprzedaja. no ale kupujac czesci z JC tez taka sama sytuacja - cholera wie co to moze byc :-)

 

kupilem poki co 2 koncowki drazkow kierwoniczych 4max po 25 zl sztuka i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nie zadowolony z Brembo + ferrodo

tarcze przejechaly moze 5tys a juz sa pofrezwane klockami.

Hamowanie (ostre z 170) juz trzecie doprowadza do przegrzania tarcz ...wszystko zaczyna bic i telepia sie jak nacinane EBC ...znaczy takie wrazenie tylko brembo traca jeszcze skutecznosci i to tez pewnie nie one tylko.. klocki a tarcze sie odksztalcaja od temperatury.

Moze za duzo wymagam ..pakiet tani to tanio dziala

nastepnym razem klocki EBC green'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

Hamowanie (ostre z 170) juz trzecie doprowadza do przegrzania tarcz .

 

Do takiego hamowania może Brembo Maxy kup :) (nacinane)

 

A 4Max to własna marka Intercarsu - wszystko pod nią mają :)

 

I faktycznie - grupowicz co to nieśmiało prubuje handlować to Banshior... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo założyłem u siebie pod koniec lipca, wyjazd na Węgry, powrót, potem Mazury i już kilka kkm jest i na razie ok.

 

gdzie kupowales tarcze? moze gdzies w wawie? i ile naplaciles?

 

 

 

Kupowałem u kolegi Banshiora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się :wink: W każdym razie nadal będę rozważał opcje Lucas vs Mikoda.

 

 

To bez porównania Lucas w takim razie. Mikoda to produkcja polska :)

Już bym bardziej sugerował SBSy (świetna cena :) )duńskie albo co... oczywiście nie umniejszając jakości Mikody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są u Ciebie dostępne? Ile by wyszły z przesyłką (przy wpłacie na konto)?

 

Są +20 zł za przesyłkę... ale przemyśl jeszcze Brembo - raptem (dla grupowioczów 20 zł droższe) - i dalej pliz na maila - infoMAUPAe-parts.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Brembo odpada ze wzgledu na mieszane opinie użytkowników. Nie chciałbym bawić się później w reklamację. Gdybym się decydował na SBS-y, to napiszę na maila którego podałeś. Dziekuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie co do jakości Brembo to nikt nie wie gdzie dana partia jest zrobiona niestety. We Włoszech jest redystrybucja. Od siebie mogę powiedzieć, że tak jak handluję od półtora roku tymże to negatywnego feedbacku nie miałem (no raz - ale kolega głupiek kupił Maxy do spokojnej jazdy...), a sporo klientów jednak wraca i na pytanie "... a jak się tarcze sprawują" odpowiadają " A dziękuję bardzo dobrze". Więc chyba jednak sporo zależy od tego jak ktoś jeździ (hamowanie ze 170 do zera to np u mnie w zwyczaju nie należy :D - ) i jakie ktoś ma oczekiwania. Ojciec w Doblo jeździ na zestawie Remsa+SBS i (sam jeździłem) są jak "żyleta" :D

 

I generalnie SBS to półka niżej niż Brembo - a mieszane uczucia użytkownikó - w tym wątku tylko jeden "negatyw" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshior podałeś stronę na której można coś znależć do hamulcowania. Jakoś nie mogę znaleźć nic do mojej nyski. Wiec moja prośba, mógbyś coś znaleźć dla mnie:

1. tarcze hamulcowe przód - jeżdże średnio, czasami szybko ale unikam ostrego hamowania

2. klocki do tego nie piszczące

3. Sczęki na tył

4. gumki uszczelniające na przednie tłoczki.

 

Będę ci wdzieczny i oczywiscie dokonam zakupu.

Nyska moja jest z sierpnia 96 roku, nr nadwozia - SJNBAAP10..........

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego hamowania może Brembo Maxy kup :) (nacinane)

A 4Max to własna marka Intercarsu - wszystko pod nią mają :)

taki madry to tez jestem :D

wiem co robie z hamulcami itp ...poprostu ich uzywam ;)

ale wiem ze nie ma tak jak pisales w poprzednich postach ...teraz jak to sie zwali juz do konca to poszukam kompletu EBC

nie wiem ale opony i heble to musze miec przerost formy nad trescia ...spie spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...