Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie klocki i tarcze ?


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wiecie ale LUCAS robi tarcze dla nissna...

Moim zdaniem seryjne tarcze były bardzo dobre więc polecam Lucasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie ale LUCAS robi tarcze dla nissna...

Moim zdaniem seryjne tarcze były bardzo dobre więc polecam Lucasa

 

A z podobnej beczki - Remsa jest własnością Lucasa i robi klocki dla nich :)

Generalnie branża motoryzacyjna to jedna wielka sitwa ;) i wszyscy są podwykonawcami wszystkich :) Pudełka i nadruki na częściach tylko inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem i wymieniłem dziś klocki kashiyama Niestety na wewnętrznej stronie tarcz są ślady, że poprzedniei nie brały całą powierzchnią. Musiałem zdejmować tarcze i czyścić z rdzawego nalotu. Przy okazji pomierzyłem je i mają 18mm, czyli minimalną, dozwoloną grubość.

 

Całośc zajęła mi 1.5h. Do wymiany potrzebny był klucz 14, do zdjęcia tarcz 19. Tłoczek wcisnąłem kluczem, na szczęście nie potrzeba do tego tak dużej siły jak w Polonezie :wink:

 

Za klocki zapłaciłem 71 zł (zaciski Bendix ), były jeszcze innej firmy, chyba za 50zł, niestety były za ostre, skasowałyby mi tarczę po kilku tysiącach.

 

Na koniec pytanie:

Wg danych z książki Haynes'a mój samochód ( P10, 1.6 bez ABS) powinien mieć tarcze 257mm, a mam 242mm! czyli te dla 1.6 z ABS.

No i myślę, ze poprostu jest błąd w książce. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do wymiany potrzebny był klucz 14, do zdjęcia tarcz 19...

 

Tak prostujac to do odkrecenia zaciskow to raczej numer 12 jesli dobrze pamietam, a do odkrecenia calego siedziska zacisku to tak jak napisales 19.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
...Do wymiany potrzebny był klucz 14, do zdjęcia tarcz 19...

 

Tak prostujac to do odkrecenia zaciskow to raczej numer 12 jesli dobrze pamietam, a do odkrecenia calego siedziska zacisku to tak jak napisales 19.

 

 

POZDRAWIAM.....

klucz 14 + gruba szmata = klucz 12 ;)

rok temu zmieniłem oryginalne jeszcze klocki na kashiyama i jest cacy. Czy kashiyama pochodzi od słów Kasi jama, czyli jama Kasi :shock: ? A to perwersy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kashiyamy ca clakiem niezle. u mnie po zamontowaniu takowych

sila hamowania na przod na lewe 3,5 KN na prawe 3,2 KN. nie wiem jakie mam tarcze ale wynik ponoc jest jakbym mial zamontowany nie wiadomo jakie hamulce sportowe. a to seryjne raczej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prostujac to do odkrecenia zaciskow to raczej numer 12 jesli dobrze pamietam, a do odkrecenia calego siedziska zacisku to tak jak napisales 19.

POZDRAWIAM.....

 

Dżodżo! sto procent to klucz nr.14, może po prostu mamy inne zaciski, albo u mnie wcześniej ktoś cos pozamieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. czy do p11 kombi 1.8 da sie wstawic jakies fajniejsze tarcze na poziomie brembo max i jakies rownie fajne klocki z polki ferodo ds2000?

korzystajac jeszcze z okazji chcialem sie zapytac jakie fajne amorki i sprezyny powstawiac mozna. zalezy mi na lekkim obnizeniu max do 40mm i utwardzeniu. mam alufelgi 16 i oponki 195/55 wiec takie obnizenie daloby ladny efekt optyczny i lepsze wlasnosci jezdne prawdopodobnie...jesli ktos z Was ma juz doswiadczenia w tym temacie to bedzie mi bardzo milo jesli sie podzieli ze mna.

 

by the way...jestem nowym uzytkownikiem p11-tki i nowy na forum. jesli mimo grzebania w zasobach pominalem jakis post o tym to sorry za powtarzanie sie.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TYM RAZEM POSZUKUJĘ TARCZ HAMULCOWYCH NA TYŁ (P10 ' 94 2.0 16V). MACIE JAKIEŚ NAMIARY NA SKLEPY INTERNETOWE? NIESTETY NASZ KLUBOWY KOLEGA BANSHIOR NIE ODPOWIADA NA ZAPYTANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC Auto, InterCars.... Tam szukaj, poelcam Brembo i ATE...

Swoją drogą miałem kontakt z naszym klubowym kolegą bodajrze z Garwolina i miał bardzo ciekawe ceny hmmm kto to mógł być :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo na pewno nie. Są na forum opinie ludzi, którzy je kupili i reklamowali. Nie będę ryzkował, że i ja trafię na felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to jeszcze nigdy nie przytrafilo, swoim klientą tylko montuje Brembo z sieci InterCars - nie ma z nimi najmniejszych problemów a chłopaki co domnie przyjerzdzają to raczej aut nie oszczędzają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wieczorem musiałem skorzystać zs stacji Norauto. Zapłaciłem 180,00 za wymianę klocków(pewnie przepłaciłem). Poszły Ferodo Premier. Tarcze mam już na wykończeniu, więc następna zmiana klocków już z tarzczami. Brembo do Primery 2.0 stoją u nich po 300,00 zł, ale dają gratis do tego klocki Remsa. A jeśli wymieniacie płyn hamulcowy to gratis zaleją płyn Ferodo, plus oczywiście opłata za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYM RAZEM POSZUKUJĘ TARCZ HAMULCOWYCH NA TYŁ (P10 ' 94 2.0 16V).

Poszukam w poniedziałek i wieczorem dam Ci odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim kolegom z klubu za ofertę. Kupiłem tarcze Zimmermana okazyjnie za 129zł.

Pytanie techniczne - jak się ściąga tarcze z piasty? Trzeba tłuc je młotkiem aż zejdą, czy są jeszcze jakoś mocowane (mowa oczywiście o tyle)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz dwie śrobki ktore trzymają jarzma najlepiej kluczem nasadowym 17, siągasz je w choelre razem z zaciskami i tarcza stara tarcza powinna sama zejść, jak tak nie jest to psiknij w miejsce jej przylegania do tarczy jakimś WD-40 i ostukaj ją młotkiem do okoła.

 

Ps. tarcze co kupiłeś są gładkie czy nacinane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do TD kombi z 2000r są takie same klocki jak do TD sedan?

Jakie polecacie kupić tanie czy droższe, jakie będą najlepsze ferrodo, lucas a moze jakieś inne. Ile wytrzymają km te klocki bo jak kupilem primere miala 60kkm, teraz ma 101 kkm a klocki ciągle nie wymieniane (chyba są oryginalne nissana, ale w serwisie oryginalne kosztują 281 za przód) Ja mam zamiar za 300zł kupić przód i tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 kupisz spokojnie ferrodo premier przod i tyl. masz tu link do sklepu. ja we wtorek zmienialem tylne i wrzucilem wlasnie premiery. z przodu mam ferrodo ds performance ale to zbedny wydatek dla kogos kto nie hamuje ze 170 do 0 :wink: zamawiajac przez net masz chyba 5% znizki.

 

http://sklep.intercars.com.pl/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są gładkie. Myślę, że zdrowo będę musiał napierać młotkiem na tarcze, bo wygladają jak jedna całość z piastą. Mają swoje lata i przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...