Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi stalowe + opony zimowe


nelson38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Edek 

ja mam 205/65/r15 to jest taka sama opona jaka zalecana przez producenta , żadnych skoków procentowych , żadnej większej średnicy żle doczytałeś.

Producent zaleca od 185-205 mówimy o szerokości opony , a profil decyduje o średnicy , ja mam bez zmian 65.

opona jest o 10 mm szersza i już widać efekt w jeżdzie w porównaniu do też zalecanych 185. i tyle


Motointegrator ma zdecydowanie lepsze ceny od oponeo ,w większości modeli .Opony zamówione do k12 odebrałem już po 40 minutach!!! we wskazanym  warsztacie (mam farta że mieszkam obok ich hurtu i wspomnianego warsztatu.

Możliwe, ja kupiłem jak już wspomniałem na oponeo ,konkretnie kosztowało mnie to cenę netto , ale jeżeli chodzi o Goodyear ultragrip  7 to jestem bardzo zadowolony one zostały oponą roku chyba 2008 jak się nie mylę i nie za friko bo faktycznie spisują się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecana przez producenta jest jak mam na nalepce.

Masz inną nalepkę na słupku drzwi ????

 

Najmniejszy rozmiar jaki przewiduje producent to -185/65/15!

Max jaki przewidział producent i poprawne działanie ABS ESP to 195/65/15!

 

A producent nie zaleca 205/65/15 to są opony do dostawczaków lub dużych wanów .

Masz za duże koła do obliczeń producenta i poprawnego działania abs esp itp. 

 

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO że masz opone 205 to spoko , ale masz zły profil .Przy takiej szerokości powinieneś mieć profil 60.  Twój rozmiar nijak się ma do homologacji i przepisów co może być przyczyną kłopotów. prędkość też będzie ci zaniżał (przy 100km/h będziesz miał faktycznie 104.2km/h ponieważ średnica wzrosła o 4.2%

A ze frajda większa i hamowanie lepsze,wiem bo np.w naszej micrze założyłem 195/50r15.Jeździ jak gokard i staje w miejscu :devil:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek powiem ci że ja myślałem o szerszej oponie bo Tiidą w wiatr buja fest,i było by stabilniej.

Ale ja znam te opony są ogromne i jakoś  w Tiidzie ich sobie nie wyobrażam.

Leszek a ABS ci działa poprawnie na tych oponach???

 

Leszek pstryknij z dwie fotki i pokaż jak one się prezentują na Tiidzie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj,to tylko 10mm szerzej.W k12 dałem o 30mm szersze i wygląd jest git ale profil jest już niziutki zamiast 14" są 15".(można zobaczyć):http://forum.nissanklub.pl/uploads/monthly_05_2013/post-2739-0-84565300-1369149101.jpg Do tiidy na lato ,215/50r16

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zaniżając profil opony możemy zwiększyć średnicę felgi w ten sposób mamy takie samo koło jak w oryginale i nie boimy się że będzie tarło o błotniki .

W żaden sposób nie zmienisz MANIX obwodu koła zachowując ten sam profil , zmienia ci się tylko szerokość o 10mm.

Dopiero gdy profil z 65 na 60 lub jeszcze niżej ma wpływ na jego średnice co się odbije na niedokładnym pomiarze prędkości , ale za tym idzie jeszcze jedna rzecz

mianowicie niski profil to gorsze amortyzowanie zaczyna czuć każdą dziurę i zawieszenie dostaje w kość ,a tiida i tak ma twarde więc nie bardzo się opłaca zaniżać

chociaż wygląd koła jest zdecydowanie lepszy.

 

 

ABS nie ma nic do opon - chyba że są łyse jak kolano

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym kole masz czujnik obrotu koła i jeśli ono toczy się wolniej czy szybciej to czujnik głupieje i ABS nie działa poprawnie.

Zrobisz  zdjęcie tych kół ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie 

 

Już mówiłem że jeśli profil opony  ci się nie zmienił to wielkość całego koła zostaje bez zmian.

Dopiero jak zmienisz profil opony a w szczególności rozmiar felgi to dopiero wtedy powstają różnice w odczycie prędkości inna na liczniku i inna w rzeczywistości

na ABS nie ma to żadnego wpływu.


Nie przesadzaj,to tylko 10mm szerzej.W k12 dałem o 30mm szersze i wygląd jest git ale profil jest już niziutki zamiast 14" są 15".(można zobaczyć):http://forum.nissanklub.pl/uploads/monthly_05_2013/post-2739-0-84565300-1369149101.jpg Do tiidy na lato ,215/50r16

 

ZAJEFAJNIE wygląda ta micra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj leszek leszek ,195 kręci się szybciej ,205 wolniej i dlatego pytam czy ci działa poprawnie ABS.

Wiesz co kiedyś w almerze miałem 195 zimowe Pirelli snow sport były większe niż letnie Dębice 195.

I problem był że śnieg nie miał jak uciekać i jak się nazbierało dużo w nadkolu to mnie hamował .

Na 205/65/15 to tam w nadkolu dużo miejsca nie zostało nie??????

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz mi jakim cudem 195 kręci się szybciej niż 205

szerokość opony nie ma nic do rzeczy

jedyne co to zwiększa ci się powierzchnia stykowa co za tym idzie to większe zużycie paliwa i lepsza przyczepność

 

Tą dębice musiałeś mieć o większym profilu i dlatego zostawało mało miejsca nad nią

Edytowane przez leszekns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Dębice miałem większą tylko Pirelli dwie były o takich samych rozmiarów tylko jedne na alu drugie na stalowych felgach.

Na pirelli zimowych tych większych kapkę nawet ciężko samochód się rozpędzał i więcej palił!

 

Daj te zdjęcia zobaczę ile tam w nadkolu miejsca zostało!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było stanąć 20 metrów dalej to by jeszcze lepsze wyszło te zdjęcie !!!!

Wiesz co zaraz się wkurwisz ale jestem detalistą ,skąd tak duża różnica w odcieniu lakieru na lusterkach i zderzakach masakrycznie to wygląda jak byś sam to malował .

Leszek tego typu pstryknij takie bardziej techniczne dziękuje ...

Nie no luzu na śnieg jest sporo..... :)

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku nie wiesz co piszesz.Profil to stosunek PROCENTOWY do szerokości!(a nie w milimetrach jak szerokość!!) Więc jeśli dajesz szerszą oponę a profil zostawiasz ten sam,to średnica rośnie! I tak szer.opony 195 to wysokość "gumy na stronę" przy profilu 65 126,75mm , a przy szr.205 to już 133,25mm Rozumiesz teraz dlaczego średnica rośnie i zmieniają się odczyty licznika?

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli dobrze napisałem 

195 kręci się szybciej w stosunku do 205 i koło wykona więcej obrotów niż 205 i czujnik już może być ogłupiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli dobrze napisałem

195 kręci się szybciej w stosunku do 205 i koło wykona więcej obrotów niż 205 i czujnik już może być ogłupiony .

Oczywiście że tak.Dlatego ZAWSZE należy do szerokości opony,dobierać odpowiedni profil,by średnica koła była jak najbliżej oryginalnej.Dopeszcza się Max.2% mniejszą średnicę i max 1,5% większą (Leszek ma aż4,2% !!!). Dla tych co nie wiedzą jak dobrać opony,na stronach sklepów internetowych są specjalne aplikacje typu"dobierz zamiennik opony".http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było stanąć 20 metrów dalej to by jeszcze lepsze wyszło te zdjęcie !!!!

Wiesz co zaraz się wkurwisz ale jestem detalistą ,skąd tak duża różnica w odcieniu lakieru na lusterkach i zderzakach masakrycznie to wygląda jak byś sam to malował .

Leszek tego typu pstryknij takie bardziej techniczne dziękuje ...

Nie no luzu na śnieg jest sporo..... :)

Edziu myślałem że chcesz zobaczyć kółko , a ciebie interesuje lusterko.

Nie nazywaj się detalistą bo może ci się wydaje że nim jesteś a po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz.

Jak chcesz to ci wstawie lepszą fotke  to może ocenisz jakość lakieru lepiej niż przyrząd pomiarowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze się wkurwisz ale co ja na to poradzę wkleiłeś takie fote to od razu rzuciło mi się w oczy :)

Nie wydaje mi się że jestem detalistą bo pracowałem w przyjmowaniu samochodów uzywanych BMW i robiłem raporty właśnie z takich detali im więcej znalazłem to miałem więcej forsy  :)

Ale więcej mi płacili za wyłapanie usterki technicznej po jeździe .

 

Widzisz 205/65/15 kręcą się wolniej  nie zmuliły ci samochodu przy ruszaniu ??

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,po co te uszczypliwości.Tu się pomaga,a nikt nie jest nieomylny.Co do odcieni lakiru,nie od dziś wiadomo że lakier położony na blachę i "plastik" różnią się odcieniem,co szczególnie widać na jasnych metalikach wszystkich popularnych marek.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu nie bądź śmieszny . Na podstawie kiepskiego zdjęcia potrafisz ocenić jakość i barwę powłoki lakierniczej . Dobry ekspert z ciebie 

 I w dodatku pracowałeś z autami BMW

a jeździsz  tiidą 

Coś tu nie hallo


Panowie,po co te uszczypliwości.Tu się pomaga,a nikt nie jest nieomylny.Co do odcieni lakiru,nie od dziś wiadomo że lakier położony na blachę i "plastik" różnią się odcieniem,co szczególnie widać na jasnych metalikach wszystkich popularnych marek.

Edziu nie zdaje sobie sprawy że ten odcień jest spowodowany że auto stoi pod wiatą i tam pada cień dlatego jest odcień ciemniejszy ,a poza tym występuje załamanie powierzchni bocznej .No i na podstawie złego zdjęcia żeby takie rzeczy widzieć . No cóż ekspert  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...