Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtry - powietrza oleju paliwa,klimatyzacji - jakie preferujecie?


Gość NadiR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Obdzwoniłem kilka sklepów co gratami do "japonii" handlują i ceny są niskie i bardzo wysokie.

 

 

W IC:

Np. Knechta filtry: powietrza/oleju/paliwa - 42, 31, 65. Japan Union: 20, 12 ,10 zł.

 

Inni:

Firma MAXX (ponoć wsio made in japan) powietrza/oleju/paliwa: 20, 10, 15.

Nipparts: powietrza/oleju/paliwa: 21, 12,78, 15,90 zł.

 

W AD Stenmont: MANN: powietrza/oleju/paliwa: 61, 30, 55.

 

 

Ceny zmieniły się cholernie. Czy faktycznie płacimy więcej gł. za markę/renomę czy jest tak duża jakościowa przepaść, chociaż w to wątpię.

 

Dzięki za uwagi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje filtry Mann lub Knecht - trochę drożej ale moim zdaniem jakość dużo lepsza niż np. filtron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje filtry Mann lub Knecht - trochę drożej ale moim zdaniem jakość dużo lepsza niż np. filtron.

A jak to weryfikujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam,ze wedlug mnie nie ma roznicy jaki filtr kupimy.Jezdzilem na Filtrona,Knecht,Manna i zadnej roznicy, poza cena.Wymieniam wsio co 9-10kkm i to sie chyba najbardziej liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam,ze wedlug mnie nie ma roznicy jaki filtr kupimy.Jezdzilem na Filtrona,Knecht,Manna i zadnej roznicy, poza cena.Wymieniam wsio co 9-10kkm i to sie chyba najbardziej liczy.

 

 

W sumie myślę podobnie. Wyrobiona renoma musi kosztować, aczkolwiek konkurencji brakuje tylko czasu.. ;)

 

Kupiłem Japan Union filtr oleju i (chyba) niestety paliwa JC ;) miał być inny, ale tak wyszło. Powietrza jest czysty więc nie ma sensu wym.

(ogólnie nie kupowałem nic przez 2 lata bo furią nie swoją śmigałem, a wcześniej tylko Mann)

 

No ale, oliwa Valvoline'a od zawsze i to najważniejsze :) no i uszczeleczka pod pokrywę Jakoparts, zobaczymy co warta.

+ konserwacja podwozia i profili Noxudolem i sobotni ranek zleci ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nei spotkalem sie z testami filtrow ekploatacyjnych wiec trudno powiedziec ze jeden jest lepszy a inny gorszy,

ALE

po filtrze powietrza harmonikowym widac ze lepsze maja wieksza powierzchnie (gestsza harmonika) a gorsze mniejsza harmonika (i tym samym mniejsza powierzchnia przepuszczania powietrza) -to widzailem gdzies w necie i sprwdzalem ilosc harmonijek (pamietam ze w Filtronie mialem 17zawiniec w filtrze powietrza do silnika)

 

Od siebie dodam ze dotychczas do silnikow lotniczych stosowane byly filtry WF Sędziszów -co swiadczy o tym ze nie produkowali kiepskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ALE

po filtrze powietrza harmonikowym widac ze lepsze maja wieksza powierzchnie (gestsza harmonika) a gorsze mniejsza harmonika (i tym samym mniejsza powierzchnia przepuszczania powietrza) -to widzailem gdzies w necie i sprwdzalem ilosc harmonijek (pamietam ze w Filtronie mialem 17zawiniec w filtrze powietrza do silnika)

 

Czyli te lepsze stawiają większy opór, ergo silnik pracuje gorzej?

 

Od siebie dodam ze dotychczas do silnikow lotniczych stosowane byly filtry WF Sędziszów -co swiadczy o tym ze nie produkowali kiepskich.

 

Do jakich silników? Może nie było zagranicznych (niekoniecznie lepszych) odpowiedników a jedynym wytwórcą pasujących był Sędziszów?

 

I tak stosuję Filtrona bo ktoś mi kiedyś powiedział że robią wkłady bodajże do Manna, czyli po co przepłacać za to samo. Grunt, jak pisałem wyżej, to regularnie wymieniać! Na Filtrona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te lepsze stawiają większy opór, ergo silnik pracuje gorzej?

 

No nie. Jest dokładnie na odwrót czyli tak jak kolega Tolo74 napisał. Gęstsza "harmonijka" to większa powierzchnia filtrująca co daje mniejsze opory przepływu powietrza i zwiększa trwałość filtru (mniejsza powierzchnia szybciej się zabrudzi, można powiedzieć, że filtr o gęstszej "harmonijce" ma większą pojemność).

 

BTW

Kupiłem ostatnio filtry ASHIKA (powietrza i paliwa). Powietrza wydaje się lepszej jakości od poprzedniego MAXX (ma porządną uszczelkę i metalową ramkę). Co do paliwa to trudno ocenić).

Edytowane przez Pawel2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas1980

Witam serdecznie

Na swiecie są tylko dwie fabryki które produkuja papier i wkłady do filtrów. Firma tak naprawdę niema duzego znaczenia.

Polecam filtry MAXX są tanie i takiej samej jakosci jak Filtron,Fiaam itp

Filtr oleju-8zł

Filtr powietrza-19zł

Filtr paliwa 18zł

Filtr kabiny 33zł

Nissan Primera P11 2.0TD

Edytowane przez wojtas1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

post debiutancki :) szukalem, ale sie nie natknalem, wiec zapytam tutaj:

 

czy ktos przetestowal filtry marki ASHIKA? olej, paliwo, kabinowy? kolega powyzej pisal ze powietrze na ashice jest ok, a jak reszta? warto to kupowac? bo ceny nienajgorsze, np. tu:

http://www.allegro.pl/show_shop.php?category=0&country=1&buy=0&shop=0&order=t&p=0&price_from=0&price_to=0&listing=0&pay=0&listing_sel=1&listing_interval=0&redir_to_search=1&string=almera+filtr&shop_id=5424518

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie ma co pisać ile kosztują filtry bo w jednym sklepie będzie cena niższa a w drugim wyższa, wiadomo że najlepiej jest płacić jak najmniej... ja jestem za tym ,żeby było dobrze i nieprzepłacać to mogą być tańsze filtry(powietrza,paliwa), ale za to warto wymienić np.te 1000km wcześniej niż zwykle. koszt filtrów jest niewspółmierny co np. przepływomierza czy grzebanie w nastawniku. Jestem świeżo po wymianie paliwowego i powietrza i jest znaczna różnica po wymianie niż przed, auto aż ma chęć jechać. kontrolować stan ,nie żałować i wymieniać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA swego czasu rozkroiłem filtr oleju filtrona i co się okazało ?? W środku była luka w harmonijce tak jakieś 7 mm i tym miejscem olej płynął nie filtrowany. Myślałem że to tylko jednorazowy przypadek ale znajomy stwierdził że filtrony tak mają ;) Ja osobiście polecam filtry które mają zaworek zwrotny. Sprawia on iż olej nie spływa nam i o wiele szybciej pojawia się rządane ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam filtry które mają zaworek zwrotny. Sprawia on iż olej nie spływa nam i o wiele szybciej pojawia się rządane ciśnienie oleju.

 

Dziś to raczej wszystkie już mają zaworek zwrotny, który oczywiście służy temu aby olej po "jeździe" i zgaszeniu motoru nie ściekał do miski tylko został w filtrze, aczkolwiek kwestia wykonania może pozostawiać wiele do życzenia...

 

Tak czy siak regularna wym. to podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje firmowe filtry, zamontowany oleju mam Mann'a, a ze niedlugo wymiana to kupilem nowy, tym razem Knecht'a. Wczesniej mialem zamontowany, jakis tani, niby japonski (bardzo watpliwe), byl on mniejszy od obecnego Manna (czy to ma jakies znaczenie?). Filtr powietrza mam filtrona, a to tylko dlatego ze ojca poprosilem zeby po drodze z pracy kupil jakis firmowy, no i kupil taki firmowy :D. Nastepny raczej bedzie tez mann'a. Przeciwpylkowy kupowalem najtanszy, chyba Kagera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje firmowe filtry, zamontowany oleju mam Mann'a, a ze niedlugo wymiana to kupilem nowy, tym razem Knecht'a. Wczesniej mialem zamontowany, jakis tani, niby japonski (bardzo watpliwe), byl on mniejszy od obecnego Manna (czy to ma jakies znaczenie?). Filtr powietrza mam filtrona, a to tylko dlatego ze ojca poprosilem zeby po drodze z pracy kupil jakis firmowy, no i kupil taki firmowy :D. Nastepny raczej bedzie tez mann'a. Przeciwpylkowy kupowalem najtanszy, chyba Kagera.

A to ciekawe -o kondycje auta dbasz bardziej niz o własne zdrowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe -o kondycje auta dbasz bardziej niz o własne zdrowie ??

 

Szczerze mowiac to tak rzeczywiscie jest, bardziej dbam o auto niz swoje zdrowie, moze z wiekiem to sie zmieni. Poki co, do auta staram sie kupowac co najlepsze, a jak sie przeziebie to staram sie leczyc domowymi sposobami, zeby na leki nie wydawac (cale szczescie bardzo rzadko choruje) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednej rzeczy, mianowicie kwestii wymiany filtra powietrza. W serwisówce (MA-10) napisane, żeby wymieniać co 60 tkm jednak gdy klikniemy link do szczegółów (EM-87), to napisane jest:

Changing Air Cleaner Filter

Viscous paper type

The viscous paper type filter does not need cleaning

 

Czyli co wymieniać ale nie czyścić? Skoro nie wymaga czyszczenia to po co wymieniać?

 

Ja go wyciągnąłem, odpaliłem sprężarkę i psiknąłem w każde załamanie harmonijki, filtr był prawie jak nowy, brudu nie widać, może poprzedni właściciel wymienił.

A co do filtrów, to paliwa i oleju kupiłem knechta a powietrza filtrona, filtr kabinowy też mam filtrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednej rzeczy, mianowicie kwestii wymiany filtra powietrza. W serwisówce (MA-10) napisane, żeby wymieniać co 60 tkm jednak gdy klikniemy link do szczegółów (EM-87), to napisane jest:

Changing Air Cleaner Filter

Viscous paper type

The viscous paper type filter does not need cleaning

 

Czyli co wymieniać ale nie czyścić? Skoro nie wymaga czyszczenia to po co wymieniać?

 

Ja go wyciągnąłem, odpaliłem sprężarkę i psiknąłem w każde załamanie harmonijki, filtr był prawie jak nowy, brudu nie widać, może poprzedni właściciel wymienił.

A co do filtrów, to paliwa i oleju kupiłem knechta a powietrza filtrona, filtr kabinowy też mam filtrona.

nie jestem mocny -ale rozumiem to tak "nie czysci sie wkladu -tylko wymienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Ja wymieniłem filtr paliwa na Knecht kc87 (o nim wyczytałem na forum) made in austria bodajże, i co silnik lepiej pracuje i mniej drga,.A sprawdzałem poduszki i pompę wtrysków nie.Powszedni coś jak jc auto, musiała być lipa.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...