Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[K11] Przednie amortyzatory - Olejowe czy gazowe?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_szok

Gość_szok
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009, 20:52

Witam wszystkich,

Mam pytanie, przednie amortyzatory w mojej micrze K11 z 96 roku odmawiają posłuszeństwa i teraz pytanie, jakie mam je kupić? jedni mówią że gazowe, drudzy że olejowe sam już nie wiem :( Jakiej firmy? Nie wiem jakie były oryginalnie montowane. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

Reklama

#2 Gość_michal-c74

Gość_michal-c74
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009, 22:50

Witaj,
Co do amorków to zdecydowanie polecam Kayabe, zarówno na przód jak i tył. Na pewno będziesz zadowolony, ja mam olejowe i są ok. Tak na marginesie to Koledzy z forum micra.pl mi je polecili i się nie zawiodłem. Wybór należy do Ciebie.
  • 0

#3 Gość_szok

Gość_szok
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2009, 09:58

Byłem u mnie w mieście w sklepie i gość właśnie mówił o Kayabie, ale o gazowych, to mówisz ze olejowe się dobrze sprawdzają?
  • 0

#4 pawel2163

pawel2163

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 196 postów
  • Model:serena 1.6 lx
  • Nr rejestracyjny:wot

Napisano 05 wrzesień 2009, 15:09

jest tak jaki komfort jazdy lubisz? takie pytanie zadaj sobie najpierw!!. jak lubisz jazde sportowa i sztywne zawieszenie to polecam gazowe, jesli natomiast lubisz komfort jazdy spokojnej i miekkiej pracy zawieszenia zdecydowanie polecam amortyzatory olejowe
  • 0

#5 Gość_szok

Gość_szok
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2009, 17:03

Ja bardziej lubię dynamiczną jazdę, czyli sprawa się wyjaśniła i amortyzatorki będą gazowe, ale ... wstrzymam się bo chyba właśnie akumulator mi padł i chciał nie chciał będę musiał go kupić.

Pozdrawiam
  • 0

#6 lunatyk1

lunatyk1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów
  • Model:k11
  • Nr rejestracyjny:El

Napisano 06 wrzesień 2009, 17:16

Ja od prawie roku mam KYB'a ,ze są naprawde b.dobre.Mam gazowe co ma swoje zalety ale i wady...Do zalet zalicze,że jak chce sobie troszke bardziej "sportowo" pojeździć to mam jakieś zawsze pole do popisu.Jednak do jazdy po mieście nacodzień może być troszke nie wygodne.Czuć każdą dziure naprawde mocno(na "leżących policjantach" trzeba naprawde zwolnić)Jednak najgorsze jest podjeżdżanie pod krawężniki,wtedy to naprawde czuć.Dla porównania powiem,że u mojego taty w Octavii nie czuje sie aż tak jak podjeżdża sie na krawężnik...
  • 0

#7 Gość_szok

Gość_szok
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2009, 18:54

Hm no i już nie wiem, co dzień do pracy jeżdżę po mieście, no i mam trochę dziurek po drodze.

Ale też ostatnio dużo zdarza mi się jeździć autostradami, więc gazowe na to były by odpowiednie. Najgorsze jest to że u mnie w micruniu jak chodzi na wolnych obrotach tapicerka lata itp, muszę nad tym popracować a jak ją bardziej usztywnię to będzie hcyba gorzej nie? Ale aktualnie przy wywalonych amortyzatorach jest tak samo, więc może akurat mi by to pomogło.

Pozdrawiam Proszę o odpowiedź.
  • 0

#8 matt28

matt28

Debeściak

• Użytkownicy
  • 278 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Toyota Avensis TR 1.8

Napisano 06 wrzesień 2009, 23:41

Moim zdaniem nie ma potrzeby zakładania amortyzatorów gazowych do samochodu który ma już swoje lata, a po drugie większość czasu spędzi w mieście, sporadycznie jeżdżąc po autostradzie.
Sztywniejsze zawieszenie spowoduje dalsze ruszanie się elementów tapicerki i wyposażenia wnętrza, oraz nie pozostanie bez wpływu na całe przednie zawieszenie.
  • 0

#9 lunatyk1

lunatyk1

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 58 postów
  • Model:k11
  • Nr rejestracyjny:El

Napisano 09 wrzesień 2009, 18:14

Ja osobiście dodam,że gdybym kupował teraz to zapewne kupiłbym oleje.A te gazowe kupiłem bo były w okazjonalnej cenie;).Jednak trzeba przyznać,że na tych amorkach samochód trzyma sie poprostu super w zakrętach;D

Użytkownik lunatyk1 edytował ten post 09 wrzesień 2009, 18:17

• 0

#10 Go_nia

Go_nia

Moderator NKP DŚ

• Użytkownicy
  • 575 postów
  • Model:K-11

Napisano 21 wrzesień 2009, 10:35

To i ja się udzielę ;) Po zakupie mojej micruni też powstał dylemat: gazówki czy olejowe? Co do marki tej wątpliwosci nie miałam bo oczywiście KYB :)Lubię dynamiczną jazdę, ale biorąc pod uwagę utwardzenie zawieszenia kontra dziury w naszych drogach...wybrałam olejowe, za to zmieniłam opony na szersze co dało lepsze trzymanie w zakrętach i nie "taczkowe" zawieszenie ;) (chociaż przy niższym profilu i tak każda dziura powoduje "szczękościsk" ;)) Myślę, że nie ma co auta które ma już swoje lata "doprawiać" twardym zawieszeniem.
  • 0

#11 zivy

zivy

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 25 marzec 2011, 13:24

Witam -czy ktoś sprawdzał amortyzatory "STARMANN GERMANY" jak się sprawują czy warto kupić cena 80 zł?
  • 0