Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[P11] Brak iskry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Aslan

Aslan

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Kraj:POLAND
  • Model:Primera P11 1.6 LPG 99'
  • :

Napisano 06 wrzesień 2009, 17:31

Witam,

Primera 1.6 16V 99" nie mam iskry. Paluch kręci, rozrusznik jest nowy wymieniony 3 miesiące temu.
Wydaje mi się że padła cewka w aparacie zapłonowym.
Czy to może być uszkodzony komputer? Jakieś sugestie co sprawdzić?
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   Noar

Noar

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 155 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 07 wrzesień 2009, 16:49

Witam.

Padł czujnik Halla. Przerabiałem to samo. Mi się nie udało znaleźć tego czujnika. Musisz szukać używanego aparatu albo nowego czujnika. Osobiście założyłem aparat zapłonowy od Micry niestety nie posiadam żadnych numerów aparatu. Trzeba tylko przełożyć całe flaki z aparatu od Micry do Primery ponieważ nie pasuje obudowa.

Śmiga Primerka juz tak trzy lata.

Pozdrawiam
  • 0

#3 OFFLINE   Aslan

Aslan

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Model:Primera P11 1.6 LPG 99'
  • :

Napisano 08 wrzesień 2009, 11:13

Witam.

Padł czujnik Halla. Przerabiałem to samo. Mi się nie udało znaleźć tego czujnika. Musisz szukać używanego aparatu albo nowego czujnika. Osobiście założyłem aparat zapłonowy od Micry niestety nie posiadam żadnych numerów aparatu. Trzeba tylko przełożyć całe flaki z aparatu od Micry do Primery ponieważ nie pasuje obudowa.

Śmiga Primerka juz tak trzy lata.

Pozdrawiam

Od Mircy od dowolnego silnika? Od almery też pewnie pasują? Ile kosztuje ten czujnik Halla sam? Bo nawet nie wiem gdzie go szukać.
  • 0

#4 OFFLINE   Noar

Noar

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownik
  • 155 postów
  • Gadu-Gadu:
  • :

Napisano 08 wrzesień 2009, 14:31

Niestety tego ci nie powiem od jakiego silnika. Obudowa jest identyczna tylko nie pasuje "końcówka" aparatu. Musisz wyjąć aparat i po prostu porównać. Czujnik Halla to w sklepach motoryzacyjnych musisz szukać. Tak jak pisałem mi się nie udało znaleźć. Ktoś na forum kiedyś kupił przynajmniej tak napisał zapłacił ok 300zł z tego co pamiętam.

W ogóle żeby być pewnym to spróbuj jeśli masz możliwość przełożyć z innego auta aparat zapłonowy będziesz pewny na 100%.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Udało mi się znaleźć starą obudowę od aparatu zapłonowego z Micry.

NR: 22100-99B04 sprawdziłem na allegro aparat jest od silnika 1.0 16v

Użytkownik Noar edytował ten post 08 wrzesień 2009, 14:42

• 0

#5 OFFLINE   apcar

apcar

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 11 postów
  • :

Napisano 08 wrzesień 2009, 21:46

Witam,

Primera 1.6 16V 99" nie mam iskry. Paluch kręci, rozrusznik jest nowy wymieniony 3 miesiące temu.
Wydaje mi się że padła cewka w aparacie zapłonowym.
Czy to może być uszkodzony komputer? Jakieś sugestie co sprawdzić?

sprawdż czy podczas startowania pracują wtryskiwacze i będziesz miał jasność czy cewka czy hal
  • 0

#6 OFFLINE   jarek123a

jarek123a

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • :

Napisano 08 październik 2009, 13:25

witam chlopaki podlacze sie do tematu przerabiam wlasnie ten sam problem :( tyle ze ja przemiezyle cewke i jest dobra dotego czujnik halla u mnie jest tez ok gdyz slysze jak wtryskiwacze pracuja. zastanawia mnie tylko ten kondensator ktory znajduje sie przy aparacie jest to mozliwe aby przez niego nie bylo iskry?

jezeli tak to jak sprawdzic ten kondensator
  • 0

#7 OFFLINE   burnbrain

burnbrain

Konkretny gość

• Użytkownik
  • 101 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Time Online: 14m 30s

Napisano 09 październik 2009, 13:40

U mnie padł nie dawno moduł zapłonu czyli czujnik hella. Dałem do naprawy sam czujnik 200zł i działa jak ta lala.

dotego czujnik halla u mnie jest tez ok gdyz slysze jak wtryskiwacze pracuja

Wtryskiwacze cykały więc nie ma to koniecznie związku. Ja kożystałem z usługi http://allegro.pl/it..._53_80336d.html
  • 0

#8 OFFLINE   jarek123a

jarek123a

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • :

Napisano 09 październik 2009, 15:33

problem rozwiazany kupilem na alegro aparat zaplonowy z mikry za 150 zl przelozylem wszystko i dziala jak nowo narodzona :D
  • 0

#9 OFFLINE   mariusz74

mariusz74

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Model:primera p11,almera tino
  • Nr rejestracyjny:DSR
  • :

Napisano 10 październik 2009, 15:32

Miałem ten sam problem nidawno,okazało się że padł moduł zapłonu znajdujący sie w aparacie zapłonu,jak sprawdić nie wiem robił to elektryk,moduł prawie nie do zdobycia,naprawia jeden gość z Zielonej Góry,znalazłem go na allegro i go polecam,dodam że dowiedziałem się od niego że w autkach po ok.10 latach to częsta awaria mówię oczywiście o primerkach 1,6
  • 0

#10 OFFLINE   jarek123a

jarek123a

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 15 postów
  • :

Napisano 11 październik 2009, 07:38

w moim wypadku wydaje mi sie ze byla to cewka zaplonowa gdyz od znajomego mechanika dostalem sprawnego halla po podlaczeniu go auto nie mialo dalej iskry ale tak jak napisalem przelozylem wszystkie czesci i teraz dziala :D pozdrawiam
  • 0

#11 OFFLINE   Primerka 93

Primerka 93

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 1 postów
  • :

Napisano 15 luty 2011, 22:33

Witajcie

Ja równiesz mam na posiadaniu nissana p10 (1.6 16V 93r na gazniku) i mam brak iskry zmienilem cały zapłon i chodziła na dotyk,pózniej nie jezdziłem nią,stała nieruszana tydzień czasu i juz nie odpaliła po tym przestoju,sprawdziłem iskre z ojcem i nie ma na żadnej świecy,wymienilem także cewke zapłonową i nie ma rezultatu....Prosze pomozcie....

Użytkownik Primerka 93 edytował ten post 16 luty 2011, 14:21

• 0

#12 OFFLINE   rynio66

rynio66

Nie bić jestem nowy

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:P 11
  • Nr rejestracyjny:LTM
  • :

Napisano 24 listopad 2011, 06:29

Witajcie

Ja równiesz mam na posiadaniu nissana p10 (1.6 16V 93r na gazniku) i mam brak iskry zmienilem cały zapłon i chodziła na dotyk,pózniej nie jezdziłem nią,stała nieruszana tydzień czasu i juz nie odpaliła po tym przestoju,sprawdziłem iskre z ojcem i nie ma na żadnej świecy,wymienilem także cewke zapłonową i nie ma rezultatu....Prosze pomozcie....

Witam - ja miałem to samo,brak iskry,zgasł w czasie jazdy.Znalazłem gościa co naprawia aparaty za 150-160zł zależy co uszkodzone.Szukałem na allegro to do 1.6 16V dobry aparat to koszt ok 280zł.Jak ktoś chce namiary na goscia to podaje moje gg 5244288.
  • 0