Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony jaki największy profil


dronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to dziwne bo mialem 31/10,5/15 na seryjnej feldze i nic nie tarlo(no troszke przod przy max skrecie, ale byly to podjechane A/Tki)

Jesli uzywasz napedu 4x4 to raczej bym odpuscil na takim zestawie opon(inny rozmiar przod i inny tyl)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, dlatego chcę to jak najszybciej zmienić. Pytanie, ile jest z tym roboty, czy tam jest dużo walczenia żeby to z przodu działało jak należy.

A na tyle nie ma tragedii, trą tylko przy bardzo mocnym przechyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz nowe A/Tki to pewnie bedzie ci trzec bardziej na przodzie, jelsi nie chcesz robic zadnych modow zawiasow to bym zszedl na troche mniejszy rozmiar opony (ja tak zrobilem) i jest git

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duzo opisow tutaj na forum jak to u innych bywalo duzo zalezy od opony firmy i czy chesz A/Teka czy M/Teka.

od odkrecania  chlapaczy i przyciecie zderzaka po krecenie na drazkach lub lifty budy( u mnie bylo na serii nic nie grzebalem)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/T ki chcę założyć, BFG.

 

Dokonałem wstępnych obliczeń, średnica między progiem a zderzakiem to jakieś 86cm, wg http://www.polskioffroad.com/ART/przelicznik_opon.html3" to około 78 cm, więc powinien być zapas. Teraz z przodu mam zapas między oponą a progiem jakieś 7-8 cm, a ma około 73 cm średnicy, więc powinno być ok.

 

A szczerze powiem, że wolałbym nie podkręcać drążków, bo potem może być zabawa ze zbieżnością.

Edytowane przez zielor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz montować :)

 

Dzięki, w przyszłym tygodniu pojadę ogarnąć oponki, to dam znać jak wyszło =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie to jest tak że jedna modyfikacja ciągnie za sobą konieczność kolejnych ;)

Lepsze opony zachęcają do dalszego niż poprzednio zapuszczenia się w teren ... tak że i tak niedługo budę podliftujesz ... później zawias ... itd...

Każdy z nas taką metamorfozę przechodził :)

Off road to nie tylko jazda ... to także a może przede wszystkim przebudowa auta a wypad w teren to tylko poligon doświadczalny :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się ogarnąć opony (od razu pojechałem testować).

Nic nie trze, jadą zajebiaszczo  :devil:

 

Zgodnie z obietnicą zdjęcie.

 

post-96397-0-22238300-1450616395_thumb.jpg

Edytowane przez zielor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak wrazenia z jazdy w porownaniu do porzednich? :D

 

Bez porównania, wreszcie coś mnie ciągnie po błocie. Wcześniej niewielka kałuża i już tracił przyczepność.

 

jaki masz rozmiar BFG ?

 

31/10,5 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz lift 2" ?

Ja mam u siebie wsadzone 2" Lowelsa i przodem potrafię dopić kołem do nadkola na dziurze.

Wczoraj jak sprawdzałem przestrzeń między oponą a nadkolem od strony drzwi to miałem mało luzu coś koło 2-3 cm ( przy takim samym rozmiarze opony jak Twoje )

Edytowane przez KAINE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz lift 2" ?

Ja mam u siebie wsadzone 2" Lowelsa i przodem potrafię dopić kołem do nadkola na dziurze.

Wczoraj jak sprawdzałem przestrzeń między oponą a nadkolem od strony drzwi to miałem mało luzu coś koło 2-3 cm ( przy takim samym rozmiarze opony jak Twoje )

 

Nie, nie podnosiłem go ani trochę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dolnych wahaczach w okolic lacznika stabilizatora powinien byc kanciaty (ala piramidka)

a wyzej jest mniejszy ale okragly

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...