Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie 2.0 dCi


Gość pikus75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof.

Mam nowego QQ do tej pory przejechałem 500 km i sr. spalanie (wg. komputera) 8 litrów ON jestem bardzo ciekawy czy po dotarciu silnika spalanie zmaleje?pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Mój OO+2 1.5 dCi (bez DPF) z 2010r z obecnym przebiegiem około 8 tys. km pali średnio 6,5 - 8,5 litrów ON na 100 km. Oczywiście na trasie przy prędkości 90-105 km/h pali 5,3 l/100km, ale wraz ze wzrostem prędkości wzrasta spalanie, np. jadąc autostradą 120-160 km to średnio około 7,2 litrów !!! Natomiast, po mieście spalanie wychodzi różnie, klima i krótkie odcinki to max. około 8,5 l/100km (jak na razie w lecie ciekawie ile wyniesie w zimie?), w przypadku płynnej, dłuższej jeździe po mieście to spalanie wynosi około 7,0 l/100 km. Gdzie są te wartości o których pisali !!! Po mieście miała palić max 5,9 l/100 km a na trasie 4,7 l/100 km, bardzo ciekawe....

 

Ile wasze QQ+2 z 1.5 dci lub QQ z 1.5 dCi zużywają paliwa?

 

Kurcze to mój 2,0 dci +2 tyle pali po 16 tys ale ma 150 Qńi. Bazując na spalaniu to jednak chyba warto wziąć 2,0 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem 2.0 dCi z dwóch powodów:

  • jeździłem testowym autkiem i średnie spalanie mi wyszło 15.00 litrów - więc nie wiem jak jeździsz że twój spala podobnie do mojego silnika 1.5 dCI . Moim zdaniem masz spalanie większe o około 1-3 litrów na 100km,
  • bałem się filtra DPF ponieważ większość mojego przebiegu to będzie miasto,

Jeżdże normalnie 80% misto reszta trasa ale sredniego nigdy ponad 10 nie mialem ale fakt smigam osiedlami i omijam korki. Może w twoim testowym aucie wyzerowano średbie spalanie i dopiero rozpoczął się pomiar ? wtedy możliwe chyba jest 15 i po 100 km zejście do 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Czas podzielic sie :

jestem posiadaczem qq 2.0D 2wd od polowy czerwca 2010 udalo sie zrobic ponad 40 tys. i sprawa wyglada w moim przypadku poczatek jakies 30 tys bylo w okolicach 8l na trasie a po miescie nawet 10,5. Jak przeskocztl pow 30 tys i wylaczylem klime to na trasie potrawi zesjc do 6,8l tylko sie cieszyc bo mam ciezka noge a w miescie wyrownuje go 7,6l. mysle ze i takdobry rezultat.

Jezdze tylko na orlenie jak go wzielem a za granica jak sie trafi przewaznie shel

proporcje 80% trasa 20 miasto

 

pozdrawiam

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Kaśka w warunkach wiosenno - letni -jesiennych na krótkich dystansach-10 km - zużycie w mieście bez korkow przy delikatnej eksploatacji 8,4 l /100 km .Teraz przy niskich temperaturach te same trasy , temperatura -6 stopni C zużycie około 9,6 l/100 km.

Oczywiście w okresie zimowym napęd 4x4 włączony na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jestem po drugim tankowaniu jazda 70% miasto 30% poza (głównie dojazd od domu do granic miasta), auto jeszcze na dotarciu, spalanie według komputera 7,5 rzeczywiste na stacji 8,1 - 8,2 : ) powinno jeszcze spaść po dotarciu - oczywiście przy takiej jeździe jak do tej pory : ) (raczej delikatnie z gazem jak nie zapomnę)

 

Powiem wam że miłe zaskoczenie mnie spotkało na stacji (oby takich więcej), bo spalanie rzeczywiste wyszło mi 6,7 l/100km (komputer 6,3l/100km) co jest zadowalające. Fakt, że są ferie więc i na mieście mniejsze korki, a spalanie jest z cyklu mieszanego miasto - krótka trasa - miasto bo tylko takie jeżdżę.

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dla zainteresowanych...RedBox

..bo poza lepszą dynamiką...przy umiejętnej jeździe. można obniżyć sobie spalanie :rolleyes:

...wyniki:

 

 

nissanqashqai20dci150hp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doładowania w zasadzie nie rusza...przynajmniej bezpośrednio..zmienia mapy ciśnienia wtrysku...regulując w ten sposób prędkość wstawania turbiny no i dawki paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast zakładac boxy - lepiej podjechac do dobrego tunera który dopasuje odpowiedni program po konkretne auto .... zdziwiłem się ze ktos jeszcze boxy zakłada ..... zwłaszcza ze dobry program w dobrej firmie wyjdzie razem z hamowaniem taniej .....

 

to oczywiscie moje prywatne zdanie - w sporej cześci jednak zainspirowane forum na którym bardzo czesto przebywam seat-racing.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ulega wątpliwości...chip to chip...zawsze będzie dopasowany do do silnika i wymagań kierownika... itd...boxy proponuję tylko w przypadku autek na gwarancji, wtedy gdy klient ma obawy...no i do niektórych gdzie chips jest niemożliwy..

..poza tym w niektórych cyfrowe..dostrajalne boxy dają świetne efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ulega wątpliwości...chip to chip...zawsze będzie dopasowany do do silnika i wymagań kierownika... itd...boxy proponuję tylko w przypadku autek na gwarancji, wtedy gdy klient ma obawy...no i do niektórych gdzie chips jest niemożliwy..

..poza tym w niektórych cyfrowe..dostrajalne boxy dają świetne efekty...

 

na gwarancji zwykly chips tez nie jest grozny - kazdy porzadny tuner na czas ewentualnego przegladu wrzuca serie i jest spokoj ;)

natomiast wsrod znajomych robiacych auta slysze zwykle "box to zło" chipsowałem seata i wiem ze wtedy mozna miec stałego banana na ustach - ale po wielu negatywnych opiniach box nie przekonuje mnie

 

ale...wazne ze jestes zadowolony bo o dobre zamopoczucie i lepsze osiagi w koncu chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na gwarancji zwykly chips tez nie jest grozny - kazdy porzadny tuner na czas ewentualnego przegladu wrzuca serie i jest spokoj ;)

natomiast wsrod znajomych robiacych auta slysze zwykle "box to zło" chipsowałem seata i wiem ze wtedy mozna miec stałego banana na ustach - ale po wielu negatywnych opiniach box nie przekonuje mnie

 

ale...wazne ze jestes zadowolony bo o dobre zamopoczucie i lepsze osiagi w koncu chodzi :)

Witam zrobiłem 1000km srednie spalanie6,3 całkiem fajny wynik :rolleyes: oto moje autko pozdrawiam wszystkich

post-35703-0-21368900-1302980399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje średnie spalanie z kilku tankowań przy przebiegu 80tys.km wynosi 5,6l większość po mieście bez korków, wyświetlacz wskazuje 5,8l ale po przeliczeni tego co tankuje do przejechanych km wychodzi że zawyża o 0,2l. Minimalne spalanie jakie udało mi się tylko raz zrobić na trasie było 4,7l lekko tylko muskają pedał gazu techniką szybowcową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ 2.0 dCi kupiony 20 kwietnia. Przejechane 1600 km. Średnie spalanie wg komputera 6.0. Po drugim tankowaniu wyszło jednak że pali 6.54 l/100 km (wlałem 58,17 l a przejechałem 890 km - z ciekawości prowadzę dziennik na autocentrum.pl).

 

Jeżdżę ekonomicznie (szybko - ale płynnie przyspieszam i nie hamuję bez potrzeby), 85% trasa, 15% miasto (a może nawet mniej na mieście).

Mam także Skodę Fabię 1.9TDi ale tam to już rekordy biję. Średnia za ostatnie 10 tys. km to 4,3 l/100km.

 

Ktoś wcześniej pytał ile pali QQ na postoju. Nie wiem ale w skodzie w trakcie postoju licznik przestawia się na spalanie na godzinę i wychodzi bez klimy 0,5 l/h a z klimatyzacją 0,6 l/h. Myślę że w QQ będzie o 100 ml więcej.

 

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ 2.0 dCi kupiony 20 kwietnia. Przejechane 1600 km. Średnie spalanie wg komputera 6.0. Po drugim tankowaniu wyszło jednak że pali 6.54 l/100 km (wlałem 58,17 l a przejechałem 890 km - z ciekawości prowadzę dziennik na autocentrum.pl).

 

Jeżdżę ekonomicznie (szybko - ale płynnie przyspieszam i nie hamuję bez potrzeby), 85% trasa, 15% miasto (a może nawet mniej na mieście).

Mam także Skodę Fabię 1.9TDi ale tam to już rekordy biję. Średnia za ostatnie 10 tys. km to 4,3 l/100km.

 

Ktoś wcześniej pytał ile pali QQ na postoju. Nie wiem ale w skodzie w trakcie postoju licznik przestawia się na spalanie na godzinę i wychodzi bez klimy 0,5 l/h a z klimatyzacją 0,6 l/h. Myślę że w QQ będzie o 100 ml więcej.

 

 

Pozdrawiam

Robert

WOW...mi przy delikatnej jezdzie wychodzi...7.0..aktualnie 8.4 - 100% miasto poki co..:/ Ciekaw jestem ile wyjdzie poza miastem..ale to spr nie wczesniej jak w nast weekend.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

qq 25tys km

 

moje średnie spalanie to 7,8 w cyklu mieszanym (z większą mieszanką miejską)wynik z kompa,

ale wydaje mi się, że to jest wynik zawyżony

w trasie przy łagodnej jeździe 5,5

żona zrobiła Tarnobrzeg-Kraków (160km) 5,0 ale jechała chyba z wiatrem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3000km , spalanie miasto- max. 10L , trasa- min. 6L . To takie skrajne wartości , zazwyczaj wychodzi mi średnio 7,5 bo jeżdze 50/50 trasa/miasto , przy normalnej jeździe , czyli nie mega ekonomicznie , ale też bez szaleństw.

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zadam Wam pytanie trochę odwrotnie :-)

ile km przejeżdżacie średnio na pełnym baku ??

zdaję sobie z tego sprawę, że wyniki mogą być różne bo dużo zależy od kilku zmiennych.

ja po roku czasu mogę powiedzieć, że największa globalna odległość jaką udało mi się zrobić to 800 km, przy zrównoważonej jeździe miasto/trasa (50/50) oraz prędkościach do 120 km/h.

Edytowane przez taaatooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem panowie ze nie wiem jak wy takie wyniki osiagacie przy Qashqai 2.0 dCi. U mnie przejechane od maja 4200 i spalanie caly czas w okolicach 8. W korkach raczej nie stoje i wiekszosc to autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W wakacyjny wyjazd zrobiłem 3tyś km zdecydowana większość autostrady.Prędkość na autostradach ok 150km/h.Na dachu box.

Wynik 7,8 l/100km. Uważam, że wynik nie jest zły (Suzuki SX4 1,6 benzyna w tych warunkach brał niemal 10 l/100km)

Oczywiście rekordy spalania można bić jadąc wolniej, ale ja tym samochodem nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem panowie ze nie wiem jak wy takie wyniki osiagacie przy Qashqai 2.0 dCi. U mnie przejechane od maja 4200 i spalanie caly czas w okolicach 8. W korkach raczej nie stoje i wiekszosc to autostrady.

Cały czas mam 7.9 +/- 0.1 l/100km. 50% trasy dwupasowe, 20% trasy pozamiejskie jednopasowe, 30% miasto. Jak zresetuję wskaźnik spalania to wynik wraca z powrotem do takiego stanu po przejechaniu około 1000 km i dalej już się trzyma na tym poziomie jak zaczarowany. Jeżdżę dość dynamicznie i spalanie ma dla mnie znaczenie drugorzędne, więc jeżeli ktoś będzie jeździł z nastawieniem na oszczędność, to na pewno uzyska wynik lepszy od mojego przy podobnej charakterystyce tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy normalnej jezdzie na zbiorniku robie 1000km, jak sie pomecze i jezdze oszczednie to zrobie te 1150km

Taki zasięg masz jak rozumiem na trasie, przy normalnej jeździe, bez "szaleństw"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...