Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] kontrolka hamulca ręcznego - miga bez powodu???


Gość DarekSt.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej Almerce od kilku dni " nie wiedzieć czemu momentami miga kontrolka hamulca ręcznego ".

Na razie po pewnym czasie proces zanikał, ale dzisiaj kontrolka wariowała cały dzień.

Kontrolka gaśnie przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła lub dźwigni hamulca ręcznego.

Zapala się natomiast zawsze przy wyższych obrotach przed zmianą biegu, ale i po wciśnięciu sprzęgła do oporu w czasie postoju ...itd.

 

Trochę obawiam się wizyty w ASO bo przy tak dziwnych objawach mogą wmówić każdą usterkę - czyli wyrwać każdą kasę, a problem może być banalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku, jego braki często są sygnalizowane przez tą właśnie kontrolkę (nie wiem jak jest w N16). Ewentualnie druga możliwość: przy dźwigni hamulca ręcznego powinien być czujnik, może on nie domaga

Edytowane przez skoch84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku takie same objawy spowodowane były zbyt niskim stanem płynu hamulcowego w zbiorniczku. Dolanie załatwiło sprawę.

Edytowane przez Misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie ten problem pojawił się wczoraj.

Proszę więc o pomoc:

1)Jakiego płynu dolać?

2)Czy można mieszać rożne płyny, tzn do tego co mam czy mogę wlać jakiś inny?

3)Gdzie i ile tego płynu wlać ?

4)Czy po dolaniu należy odpowietrzyć układ ?

 

Przepraszam za serie pytań :D. Ale wole zapytać teraz niż potem żałować swoich błędów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie ten problem pojawił się wczoraj.

Proszę więc o pomoc:

1)Jakiego płynu dolać?

2)Czy można mieszać rożne płyny, tzn do tego co mam czy mogę wlać jakiś inny?

3)Gdzie i ile tego płynu wlać ?

4)Czy po dolaniu należy odpowietrzyć układ ?

 

Przepraszam za serie pytań :D. Ale wole zapytać teraz niż potem żałować swoich błędów.

Pozdrawiam

 

1) Dowolna marka, DOT 3 lub DOT 4 ew. DOT 5.1

2) tak, 3 rodzaje podane wyżej są mieszalne

3) na tym zdjęciu http://www.neovvl.co.uk/misc/fiona/010609/02.JPG masz zbiorniczek z żółtą nakrętką...poszukaj u siebie czegoś takiego ;)

4) Po dolewaniu nie trzeba, za to trzeba przy całkowitej wymianie płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie ten problem pojawił się wczoraj.

Proszę więc o pomoc:

1)Jakiego płynu dolać?

2)Czy można mieszać rożne płyny, tzn do tego co mam czy mogę wlać jakiś inny?

3)Gdzie i ile tego płynu wlać ?

4)Czy po dolaniu należy odpowietrzyć układ ?

 

Przepraszam za serie pytań :D. Ale wole zapytać teraz niż potem żałować swoich błędów.

Pozdrawiam

 

W N16 (przynajmniej mojej) z żółtą nakrętką to mam zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy ;). To taka mała dygresyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2, ATE, Castrol, Ferodo...

Na nakrętce od zbiorniczka powinieneś mieć też napisany jakiej klasy ma być płyn, zalej takim jak jest napisane albo wyższym. DOT 3 -> 4 -> 5.1

 

Z droższych płynów to Motul, EBC.

 

Dodam, że płyn hamulcowy też ma swoja żywotność - chłonie wilgoć, co skutkuje zmniejszeniem temperatury wrzenia. Warto wymienić cały płyn z układu co ok. 2 lata.

 

Jeśli zdecydujesz się na wymianę całego płynu to licz się z zakupem około 1 litra płynu (u mnie wchodzi 0.9L, w Almerach N15 podejrzewam, że podobnie lub niewiele więcej).

Sprzęgło masz hydrauliczne czy na linkę ? Jak hydrauliczne, to układ sprzęgła też korzysta z płynu hamulcowego, więc będzie potrzebne troszkę więcej.

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu płynu jest w zbiorniczku. Na zewnątrz zbiorniczka masz wtyczkę (chyba brązową) z dwoma kabelkami, to właśnie od tego czujnika ;)

 

Czujnik hamulca ręcznego jest, o ile się nie mylę, pod dźwignią hamulca ręcznego :)

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu płynu jest w zbiorniczku. Na zewnątrz zbiorniczka masz wtyczkę (chyba brązową) z dwoma kabelkami, to właśnie od tego czujnika ;)

 

Czujnik hamulca ręcznego jest, o ile się nie mylę, pod dźwignią hamulca ręcznego :)

 

Zgadza się pod wajchą od hamulca ręcznego jest taki mały metalowy "grzybek" ze sprężynką. Gdy wajcha jest na dole dociska grzybek do metalowej płytki i kontrolka zgaśnie. "Grzybek ten można zobaczyć kiedy ręczny jest zaciągnięty - jest zamontowany bliżej fotela pasażera.

Edytowane przez Crushpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się zapal kontrolka od ręcznego, to sprawdź stan klocków hamulcowych czy już nie są za bardzo wytarte. Czym klocek mniejszy tym bardziej wychodzi tłoczek i spada poziom płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

z dniem wczorajszym w mojej almerce zaczeła palic sie kontrolka hamulca ręznego ale tylko po zatrzymaniu auta i jak dodawany jest gaz. Gdy nacisne na hamulec kontrolka gasnie po czym jak dodaje gaz zapala sie i swieci do nastepnego hamowania czy wie moze ktos co sie dzieje ? płynu jest pod korek a kontrolka nadal swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jest wszystko ok niewiedziałem ze sa 2 zbiorniczki z płynem :P okazało sie ze w 2 było za mało :P po dolaniu jest ok a nie wiedziałem ze sa oddzielnie przednie i tylne ale człowiek sie całe zycie uczy :P auto mam zaledwie kilka miesiecy i nie zaglądałem pod maske szukając co gdzie i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na 2 koreczkach pisze mi brake fluid na jednym only dot 4 na 2 nie pisze jaki ale tez brake fluid wiec nie wiem moze sie myle ? zbiorniczki sa od siebie jakies 15 cm

Edytowane przez pablo89ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mozesz miec racje ja tylko napisałem jak to wyglada pod wzgledem napisów na korku :P ale mialem juz kontrolke recznego i wlasnie tam wlewalem płyn hamulcowy i znikła wiec bylem przekonany ze to jest to ale tak jak pisalem znow ten problem tylko ze inaczej to wyglądało a czy jest mozliwosc ze oddzielnie jest płyn na przednie hamulce a oddzielnie na tylne ;> ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mozesz miec racje ja tylko napisałem jak to wyglada pod wzgledem napisów na korku :P ale mialem juz kontrolke recznego i wlasnie tam wlewalem płyn hamulcowy i znikła wiec bylem przekonany ze to jest to ale tak jak pisalem znow ten problem tylko ze inaczej to wyglądało a czy jest mozliwosc ze oddzielnie jest płyn na przednie hamulce a oddzielnie na tylne ;> ?

nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dolej plynu hamulcowego,ale jezeli Ci ucieka to trzeba zastanowic sie skad ucieka .Na poczatku radzilbym abys zobaczyl wszystkie zaciski hamulcowe czy gdzie s nie cieknie.Ja kiedys tez tak mialem i w prawym tylnym zacisku jest taki maly walek o srednicy okolo 3 mm i na nim jest zimering i on mi przepuszczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...