Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano I / II ---- zużycie paliwa


Gość technolog88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem oryginalne opony - 235/70/16 - spalanie średnie wychodziło 11/100. (bez różnicy czy trasa, miasto, teren, wyjazd dalszy).

W tej chwili mam 245/75/16 + bagażnik dachowy + metalowy zderzak + wyciągarka i w mieście wychodzi mi ok. 12-14, trasa i teren nadal ok. 11.

 

Natomiast mniej licznik przekłamuje - w tej chwili wg GPS zawyża ok 7km/h do 100 km/h potem rośnie na + zawyżanie (na oryginalnych kołach było to 10km/h do 100 km/h).

Generalnie licznikowe 150km/h to około 130-135 wg GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moj terrano 1 2,4 benz za 100zł robi 80km w czym wiekszosc po ulicy lub szutrach z napedem tylko na tył czy może to być objaw uszkodzonej sondy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło około 10l/100 w mieście, na trasie do 8l daję radę zejść ale nie pędzę jak niektórzy ponad 90 :P

silnik 2,7 td

 

 

Edit.:

szutru nie liczę: ile wleje tyle zejdzie :P

Edytowane przez fauscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość HalembaTG

Mam Mavericka 2.4 na podtlenku LPG (sekwencja KME)  :) i zrobiłem nim w ciągu miesiąca niecałe 2 tyś km. Jestem mile zaskoczony bo......średnie spalanie wynosi około 12-13 litrów.W terenie nie powiem bo póki co raz poszalałem na Pogorii i zapomniałem sprawdzić ile bierze na roboczogodzinę w terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hmmmm koledzy a może ktoś użytkuje 2.7tdi w automacie? Jakie wtedy ma spalanie bo mi wychodzi +/-12 litrów na trasie. Ciekawy jestem czy tyle powinno spalać czy mniej? Koła 245/70/16

Pozdrawiam Adelberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uważam to za normalny wynik.

Ja nie mam automatu,ale dużo podróżowałem po Europie i przeważnie śr.spalanie oscylowało w granicach 10-11l na kołach 30" 

Z kempingiem na haku 1100kg. nie wiele się zmieniało,bo 12-13 średnio. Czasem jak ciągnąłem przez długi czas z prędkością 110-120 no to 15l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spalanie tak średnio z błędem 33 3.0V6 AT:

- miasto przy niedogrzaniu koło 20l/100km;

- trasa jak już marudził ok.14l/100km przy ok. 100 km/h;

- teren ... hmmmm ok. 25l/100km (przeprawy przez rzekę, strome podjazdy i itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 2 Mavericki obydwa 2,3 gazate. 

Jeden długi drugi króciak.

Długi w trasie max110/h - 10l/100km. W mieście max 13. ale to krótkie odcinki , wiecznie zimny.

Krótki w trasie 9. Ale to żona jeździ. Raczej nie przekracza stówy.

 

W długim zyskałem po zmianie kół na 16". Opony 235/70. Na 15 było około 1l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja się wypowiem.

Terrano 2 3.0 ON long z 2004 roku na oponach COOPER DISCOVER AT3 w standardowym rozmiarze...

 

średnie spalanie 8,7 (70 % trasa, w tym miasto ok 1/3, i 30% teren, a raczej las, szutry i błoto przy spokojnej jeździe). Jak chcę przycisnąć w lesie... i na trasie tak 110-120 to mi wychodzi 9,5. Myślę, że to całkiem niezły wynik.

 

Z napedów korzystam w ostatecznosci, a w zimie jeszcze nie sprawdzałem, bo auto nam od 2 miesięcy.

Edytowane przez Bratek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

mój tyranek 2.4 na lpg pierwszej generacji pali wkoło komina 16/20l w terenie 25 l na  oponach 31" typu MT wcześniej na 31" AT-kach i bez bagażnika dachowego około 2/3l mniej .ogólnie po waszych wypowiedziach skłaniam się do zmiany na lpg sekwencyjny trochę powinno być taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Średnie spalanie 9,37 z kilku tankowań

Wynik z trasy Katowice - Lublin

Trasa autostradą 100 -120 km/h , trochę miasteczek, wioch i polnych przejazdów parę razy z reduktorem  5 osób + bagaże, opony łysawe Bf MT  10l/100

trasa wsie + autostrada między 80-100 km/h 8,5//100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiego spalania należy się spodziewać dla T2 z silnkiem 2,7 TD, do którego zapniemy przyczepę kempingową, raczej średniej wielkości, powiedzmy o DMC 1400-1600kg?

Chodzi mi o spalanie na trasie, ok 90km/h dla autostrady, i to bardziej rzeczywiste wartości, niż pełen optymizm.

W górach to raczej wartość będzie dążyć do nieskończoności???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...