Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

- - - - -

[N16] ODPOWIETRZANIE SPRZĘGŁA 1,5 dci (silnik k9k)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mikein

Gość_mikein
  • Goście

Napisano 14 listopad 2009, 22:23

Witam,
próbuje odpowietrzyć sprzęgło w almerze 2006 1,5 dci
i nie moge znaleźć śrubki-kapilarka do odpowietrzania
tzn znalazłem przy samym wejsciu do skrzyni biegów, ale
jest to plastikowy kapilarek,(taki jak przy zaciskach hamulcowych) którego nie można odkręcić
Prosze o pomoc :)
jesli ma ktos moze ksiazke serwisową z tym silnikiem to będe wdzięczny
Pozdrawiam
  • 0

Reklama

#2 michal801

michal801

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 819 postów

Napisano 15 listopad 2009, 14:03

No i dobrze znalazłeś z tym że tego się nie odkręca a wyjmuje zabezpieczenie (taka spężynka łącząca dwa elementy).
Żeby odpowietrzyć układ ktoś musi pompować sprzęgło a ty dociskać przewód (ten przed tym zabezpieczeniem) jak jest wciśnięte sprzęgło to trzeba popuścić ten przewód i wtedy płyn poleci odpowietrznikiem i tak kilka razy, zdarza się że niemożna utrzymać tego przewodu podczas pompowania - ciśnienie wypycha go.
  • 0

#3 Gość_mikein

Gość_mikein
  • Goście

Napisano 15 listopad 2009, 22:05

No i dobrze znalazłeś z tym że tego się nie odkręca a wyjmuje zabezpieczenie (taka spężynka łącząca dwa elementy).
Żeby odpowietrzyć układ ktoś musi pompować sprzęgło a ty dociskać przewód (ten przed tym zabezpieczeniem) jak jest wciśnięte sprzęgło to trzeba popuścić ten przewód i wtedy płyn poleci odpowietrznikiem i tak kilka razy, zdarza się że niemożna utrzymać tego przewodu podczas pompowania - ciśnienie wypycha go.

Dzięki za szybką odpowiedź
ale kurcze blaszka rozwiązanie nie komfortowe ze strony producenta, ciekawe czy to pomoże,bo u mnie zeby z powrotem wlożyć zabezpieczenie musialem calkiem wyciągnąć rurke i wcisnąć ją z powrotem żeby pojawiły sie nacięcia na zabezpieczenie

Użytkownik mikein edytował ten post 15 listopad 2009, 22:06

• 0

#4 gregorreda

gregorreda

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 15 listopad 2009, 23:05

beznadziejny francuski patent
Ja to robię inaczej .Wysuwam parę milimetrów przewód dolewam płyn i czekam aż zacznie kapać z odpowietrznika .
5 minut i gotowe :rolleyes:
  • 0

#5 mery

mery

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Model:Nissan Almera 1,5 dci n16 2003
  • Nr rejestracyjny:SY

Napisano 14 luty 2014, 16:50

Witam kończy mi się płyn do sprzęgła zauważyłam teraz jak chcę ruszyć "słabo bierze" jakby chcial zgasnac i przy 2 też tak mam czy wystarczyć że doleje takiego płynu bo czytam tu też o odpowietrzeniu jaki płyn kupić i czy to co piszę ma coś wspólnego że sprzęgłem bo może nie proszę o pomoc chłopaki. Ps nissan almera 2003 1.5 dci
  • 0

#6 SeeMaxx

SeeMaxx

Nie bić jestem nowy

• Użytkownicy
  • 6 postów
  • Model:Almera N16

Napisano 03 maj 2014, 14:53

Witam, gdzie mam szukać, jak się dostać do odpowietrznika? Mam serwisówke, rysunki itd. a nie mogę go zlokalizować pod mnaską... Pomóżcie

• 0