Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

łożysko koła tył w pathfinderze


Gość szaman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padło mi łozysko - lewy tył w pacie 2,5 d z 2005 roku. W serwisie oferują mi je razem z całą piastą za 2100 zł - osobno podobno nie występuje. A na allegro zaoferowano mi samo łożysko za 200 zł. Może ktoś wie, czy można przełożyć same łożysko bez piasty? Pomóżcie, bo mam to auto od tygodnia i jeszcze niewiele o nim wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, padło mi łozysko - lewy tył w pacie 2,5 d z 2005 roku. W serwisie oferują mi je razem z całą piastą za 2100 zł - osobno podobno nie występuje. A na allegro zaoferowano mi samo łożysko za 200 zł. Może ktoś wie, czy można przełożyć same łożysko bez piasty? Pomóżcie, bo mam to auto od tygodnia i jeszcze niewiele o nim wiem.

 

tu jest to chyba rozrysowane:

http://www.courtesyparts.com/pathfinder-parts-r51-2005-2009/genuine-nissan-parts/axle-suspension/430-rear-axle/-c-6833_6834_6916_6919.html

wyglada na to ze w czesciach samego lozyska rzeczywiscie nie ma. na stronie masz ceny tych czesci w USA

teoretycznie łozysko powinno sie dac wycisnąc, ale pewnosci nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość radiron

Maja w swojej ofercie w firmie GE-PARTS ,są firmy OYODO jakosciowo ok!!! Czasem w środku bywa naawet OEM .Na ich stronce jest katalog online z nr czesci.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, coraz głośniej przypomina mi o sobie łożysko z tyłu. Czy możecie polecić jakieś sprawdzone zamienniki, czy raczej rozglądać się za czymś oryginalnym ? Ktoś może wymieniał w ostatnim czasie i może podać namiary na sprawdzonego sprzedawcę ?
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupowalem FAG 2xprzod i ostatnio na tyl nie mieli to SKF w inter cars cena 1300 skf a fag 1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ładuj co chcesz i za ile , obecnie łozyska to loteria.

Większośc "firmowych" i tak jest produkowana w chinach....

wsadzisz za 1600 zeta - wymienisz po 60tyś, wsadzisz za 220 - wymienisz po np 25kkm....

Nawet jak ktos wymieniał w niedalekiej przeszłości to i tak ma zbyt mało nalatane aby stwierdzić czy te " nie firmowe" są dużo lepsze.

 Mam na tylnej osi zamienniki za 220-260zł i jak narazie dają radę po 30kkm.

 

Ja tam wychodzę z założenia iz za 1300-1600 mam, powiedzmy 4-5 szt zamiannikow, jezdząc czasem w terenie i po wodzie lepiej kupić zamiennik i częsciej wymienic. Bo jak zuzyją się uszczelniacze i łozysko dostanie wody to nawet super hiper "kuglager" :D z FAG tego nie wytrzyma a koszta są znaczne.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja piast w Patku i tak woła o pomstę do nieba. Oczywiście mam na myśli ochronę przed skutkami wody. Niestety uszczelniacze lecą na potęgę a problem zaczyna się od połączenia półosi z piastą. Dlatego po wymianie napchałem tam smaru aby wypierał wodę i póki co jest ok. Blueprint to w większości części made in japan. 

 

Oryginalnie montują Timkena ale i on rady nie daje. 

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Print jest konfekcjonerem części, a nie producentem i faktycznie można znaleźć tam np. łożyska Koyo lub NSK, ale tak na prawdę to loteria

Przykład z wczoraj, zestaw łożysk piasty przedniej do Toyoty HDJ80, zamówiłem 2szt SKF, jednak jedna nie przyszła, więc drugie wziąłem NTN, okazało się, że w środku w obu zestawach były te same łożyska 1szt Koyo i 1szt NTN

Inny przykład, zamawiam zestaw sprzęgła firmy Aisin do Mazdy i co dostałem w pudełku..... Sachs, dzwonię do mojego dostawcy i pytam czy mają w ofercie Sachsa, a on mówi że nie, ale Aisin daje Sachsa, bo swojego nie produkują, a Sachs to w Mazdach oryginał

Ja wziąłbym Blue Print, na pewno w środku nie będzie nic gorszego niż w Japanparts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTN, a nie przypadkiem NTY???

ja wsadziłem ostatnio na tył NTY i jak narazie po 20kkm, dają radę.

Zgadzam się iz obecnie części to loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, chyba wezmę blueprinta, chociaż tanszy o 100zł jest febest ale różne opinie o nim słyszałem....

Edytowane przez pyton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NTN, a nie przypadkiem NTY???

ja wsadziłem ostatnio na tył NTY i jak narazie po 20kkm, dają radę.

Zgadzam się iz obecnie części to loteria...

 

NTY to nie to samo co NTN,

NTY to jeden z najtańszych zamienników

podobnie jak Febest

w niektórych sklepach zamawiając NTY dostaniesz Febesta

ja jednak skłaniałbym się w stronę Blue Printa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skonczył mi sie zamiennik za 300zl po 10kkm. Pękło łoże, później przegub. Łożysko bylo ok zero luzu itp. Aczkolwiek jakość materiału reszty piasty dało mi do myślenia. Fart ze stało sie to przy 5km/h. Ekonomiczne rozwiązanie nie zawsze jest bezpieczniejsze.

post-104618-0-56500100-1493120031_thumb.jpg

post-104618-0-95265500-1493120045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zamienniki za 185zł to tandeta chińska. Ale Opimal albo blueprint powinny robić OK.

W USA najczęsciej wsadzają jakieś 1auto albo am-autoparts Koszt u nich to 85$ za parę +40 za przesyłkę - to i tak w granicach 500zł za parę! link http://www.ebay.com/itm/Front-Wheel-Hub-Bearing-Pair-Set-of-2-for-Nissan-Frontier-Pathfinder-/311706262751?fits=Make%3ANissan%7CModel%3APathfinder&hash=item4893241cdf%3Ag%3AoFAAAOSwB-1Y7eRI#rwid

Ciekawe czy to robi jak trzeba....

Timkeny u nich też w cenie: 170$ sztuka + przesyłka....

Edytowane przez pyton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie, może ktos sie orientuje: czy amerykancke podejdą elektroniką bez wariacji i czy po założeniu nowych piast musze cos mieszac w kompiuterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mieszasz, ważne aby miały czujniki ABSu bo podejrzewam że starych już nie wyciągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

jak poznac, że piasta jest nowa? znalazłem cos takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=6777943252#thumb/1 sprzedawca twierdzi, że nowa.... ale zardzewiałe toto.... no i napisał mi, że wtyczka jest lekko pęknieta....

Edytowane przez pyton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...