Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piszczace hamulce


camo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy wam tez tak piszcza hamulce? zwlaszcza przy malych predkosciach na zimnych tarczach.

 

 

Mi też piszczy jak diabli, nie mam pojęcia dlaczego i jak się tego pozbyć - może jak ktś wie to bardzo prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też piszczy jak diabli, nie mam pojęcia dlaczego i jak się tego pozbyć - może jak ktś wie to bardzo prosze o radę.

jaka masz wersje samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz zaciski, wyczyść je, nasmaruj smarem do tego i poskładaj..... pomoże.

takie piszczenie to nic innego jak drgania klocka. podobne zjawisko jest jak przeciągniesz kredą po tablicy.... czasem zapiszczy :D

 

 

będę miał chwilę to napiszę ciut więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A u mnie piszczą i też przy małych prędkościach. Przy delikatnym hamowaniu piszczą a jak mocniej depnę to nie piszczy.

Kupiłem zmywacz do tarcz hamulcowych ( za załe 12zł), w wolnej chwili chcę umyć tarczę. Jak pomoże- dam znać.

 

Po rozmowie z kilkoma mechanikami:

Zdjąć klocki hamulcowe,

położyć papier ścierny na równej powierzchni ( np na kafelkach)

Zeszlifować trochę klocka ( TROCHĘ!!)

Zmywaczem do tarcz lub rozpuszczalnikiem umyć tarcze hamulcowe.

Całość złożyć 

 

Dzieje się tak przy tanich klockach, po mocniejszym hamowaniu niestety.

Ja też używam tanich klocków ( po poprzednim właścicielu) i u mnie to pomogło.

 

A i jeszcze jedno.... - NIGDY BOSCH!!! Badziew z chin, 90 % piszczy. Pracowałem w hurtowni motoryzacyjnej FOTA i bardzo często zgłaszano reklamację na tarcze hamulcowe BOSCH. Polecam ATE  albo TEXTAR!!!!

 

I nie kupuj ceramicznych klocków jeśli nie masz ceramichnych i wentylowanych tarcz. PIENIĄDZE W BŁOTO, EFEKTU ZERO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ale żeś bzdury napisał. Jakby tak było to byśmy wymieniali klocki średnio co 10 tyś.km. Piszczenie to loteria. Klocki w Pathie nie mają czujnika zużycia. Jest tylko blaszka w siedzeniu która z czasem zbliża się do tarczy a jak już zaczyna dotykać to jest to bardzo charakterystyczny objaw. Każdy klocek z czasem jest szklisty i nie wynika to z jego materiałów tylko fizyki, dociskasz klocek do tarczy więc on zaczyna się pięknie szlifować. Filozofia polega na tym aby nie wpadał w wibracje powodujące piszczenie. Z przodu mam EBC Green Stuff 6000, pięknie wypolerowane przez tarczę od 17tyś. km i nie piszczą. Z tyłu mam Textary, ładnie matowe ale piszczą jak chcą bez względu na to czy deszcz, śnieg czy słońce. Od czasu do czasu je ściągam i delikatnie je szlifuję, pomaga na okolo 5 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tojaert

Możesz przybliżyć jak wg Ciebie działa czujnik akustyczny i jak jest "uruchamiany"? Czujnik akustyczny to nic innego jak blaszka ustawiona na minimalne zużycie okładziny ciernej - gdy okładzina osiągnie minimalną grubość blaszka dotyka tarczy i piszczy. Nie jest w żaden sposób "uruchamiana" mechanicznie. 

 

"harleydavidson88 I nie kupuj ceramicznych klocków jeśli nie masz ceramichnych i wentylowanych tarcz. PIENIĄDZE W BŁOTO, EFEKTU ZERO."

 

Kolejna bzdura. Klocki ceramiczne takie jak Ate Ceramic, Jurid White itd nie mają nic wspólnego z klockami do układów ceramicznych. Klocki ceramiczne popularnych producentów zaprojektowane są do pracy ze standardowymi tarczami żeliwnymi. Faktem jest, że po przegrzaniu robią się agresywne dla tarcz i dlatego nie zalecane są do takich samochodów jak Navara/Pathfinder

Poniżej przetłumaczony z niemieckiego opis klocków Ate Ceramic

https://www.facebook.com/385115264868588/photos/a.552355168144596.1073741838.385115264868588/552355171477929/?type=1

 

Co do piszczenia klocków to w takich samochodach jak Pathfinder/Navara to częśto jest to spowodowane przegrzewającymi się, standardowymi klockami. Na klockach Upgradowych (EBC Green 6000, Hawk HPS, Hawk LST, Galfer Sport) problem nie będzie występował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...