Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolki zapięcia pasów w 2 rzędzie


Gość janusz-pawlak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz-pawlak

O ile kontrolki zapiecia pasów w 1 rzędzie (kierowca + pasażer) działają logicznie

i zgodnie z instrukcją to kontrolki zapiecia pasów w 2 rzędzie to u mnie jakaś dziwna sprawa.

 

Jak te kontrolki świecą u Was, przy zajęciu siedzenie i nie zapieciu pasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu silnika palą się przez 30 sekund czy ktos siedzi czy nie (nie ma czujnika w siedzeniu). Chyba że w przed upływem tego czasu pas zostanie zapięty i wtedy gaśnie dana kontrolka tzn. dla lewego, prawego lub środkowego tylnego siedzenia. Po 30 sek. gasna wszystkie niezalaeznie czy zapiete czy nie. W dzień i tak nic nie widać. W ogóle na to nie zwracam na to uwagi. Wydumane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz Zemski

z kontrolkami drugiego rzedu moim zdaniem chodzi o to, ze jak np. jedziesz z dzieciakami i po kryjomu odepna pas to wtedy zapala sie kontrolka. dobrze, ze nie pika sygnal bo czesto dorosli swiadomie nie zapinaja z tylu pasow. Kladac cos na siedzenie tez by pikalo. Moim zdaniem przemyslane dzialanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

z kontrolkami drugiego rzedu moim zdaniem chodzi o to, ze jak np. jedziesz z dzieciakami i po kryjomu odepna pas to wtedy zapala sie kontrolka. dobrze, ze nie pika sygnal bo czesto dorosli swiadomie nie zapinaja z tylu pasow. Kladac cos na siedzenie tez by pikalo. Moim zdaniem przemyslane dzialanie.

 

Z tyłu nie ma czujników nacisku, więc czy kładziesz coś czy też nie to nie jest to wykrywane.

Sprawdziłem, tylko zapiecie lub nie pasów przez pierwsze 30 s oraz rozpięcie pasa który był zapiety jest sygnalizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przede wszystkim chodziło o punkty w teście zderzeniowym Euro-NCAP. Tak, niestety tam punktują takie "kwiatki"... Jeśli by szukać uzasadnienia innego to faktycznie może się to przydać w przypadku odpięcia pasów w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...