Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcesoria do i w Waszych Qashqaiach


Synkro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janusz-pawlak

Witam!

Jestem bardzo ciekawy jakie akcesoria zdecydowaliście się założyć do Waszych Qashqaiów. Mam na myśli przede wszystkim oryginalne akcesoria Nissana ale także akcesoria dedykowane czy inne części i gadżety, które macie w swoich samochodach. Temat myślę ciekawy, może każdemu uda się podpatrzeć jakieś interesujące dodatki. Fajnie byłoby jakby każdy zamieścił fotki akcesoriów.

Zacznę od siebie.

 

Do swojego QQ zamontowałem światła dzienne LED. Można dać trochę wytchnienia ksenonom, oświetleniu tylnemu i deski rozdzielczej. Światełka pasują bardzo dobrze po bokach rejestracji.

 

Mam także nakładki progowe z podświetlnym napisem QASHQAI z przodu, bez napisu z tyłu. Chronią progi przed obiciem i wyglądają ciekawie.

 

Z mniej istotnych dodatków zamówiłem naklejkę ALL MODE 4x4 na tylną szybę, wg mnie wygląda profesjonalnie ;)

We wnętrzu na desce umieściłem mały napis 4x4.

 

Co do listy zakupów to szykuję fundusze na chromowaną listwę na krawędź klapy bagażnika oraz chromowane listwy na przedni zderzak - w miejsce dwóch poprzeczek pod rejestracją. Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem nissanowskich rolet na tylne szyby bądź nad przyciemnieniem ich folią...

 

Światła dzienne zamontowane przy tablicy rejestracyjnej nie są zgodne z przepisami, za mała odległość

pomiędzy tymi światłami.

Lubisz płacić mandaty ?

Myślę, że jeszcze trochę czasu i policja zacznie czesać tym bardziej że to widać "jak na dłoni"

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne zamontowane przy tablicy rejestracyjnej nie są zgodne z przepisami, za mała odległość

pomiędzy tymi światłami.

Lubisz płacić mandaty ?

Myślę, że jeszcze trochę czasu i policja zacznie czesać tym bardziej że to widać "jak na dłoni"

 

jp

Otóż miałem do czynienia z policją i mandatu nie płaciłem. Ale dziękuję za troskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż miałem do czynienia z policją i mandatu nie płaciłem. Ale dziękuję za troskę :)

 

Przy niewielkiej róznicy 52,5 -60cm mozna przymknąc oczko;) Kazdy zakłada tak jak uważa to za stosownie i juz :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niewielkiej róznicy 52,5 -60cm mozna przymknąc oczko;) Kazdy zakłada tak jak uważa to za stosownie i juz :whistle:

Ja bym chętnie zamontował te światła w idealnej zgodności z przepisami ale po prostu nie ma jak. Ewentualnie wyrzucić przeciwmgielne i wsadzić zamiast nich dzienne ale nie jestem fanem takich przeróbek.

To, że mimo wszystko upieram się przy światłach dziennych to reakcja na totalny bezsens oświetlania w dzień tylnej tablicy rejestracyjnej, tyłu auta, przełączników wewnątrz itd. Dodatkowo - o czym większość zapomina - światła dzienne mają sprawić, że auto jest widoczne wtedy, kiedy bez świateł nie widać go wcale a nie mają za zadanie oświetlać drogę w słońcu czy świecić po tyle poprzedzającemu pojazdowi... Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Ja bym chętnie zamontował te światła w idealnej zgodności z przepisami ale po prostu nie ma jak. Ewentualnie wyrzucić przeciwmgielne i wsadzić zamiast nich dzienne ale nie jestem fanem takich przeróbek.

To, że mimo wszystko upieram się przy światłach dziennych to reakcja na totalny bezsens oświetlania w dzień tylnej tablicy rejestracyjnej, tyłu auta, przełączników wewnątrz itd. Dodatkowo - o czym większość zapomina - światła dzienne mają sprawić, że auto jest widoczne wtedy, kiedy bez świateł nie widać go wcale a nie mają za zadanie oświetlać drogę w słońcu czy świecić po tyle poprzedzającemu pojazdowi... Takie jest moje zdanie.

 

O ile dobrze pamietam, to odległość pomiędzy światłami ma być dla aut szerokich (jak nasz QQ) chyba 80 cm a nie 60cm.

A wogóle to coraz wiecej jest dziwacznych kszałtów i mocowań niezgodnych z przepisami nie mówiąc, że często

świecą się dzienne i drogowe. Po prostu zaczyna się bałagan.

 

Jeśli światła mają umożliwić widoczność w dzień to sens ma jedynie przepisami zdefinować jasność a nie miejsce

mocowania czy też powierzchnię czynną świateł tak jak teraz.

Aktualnie zgodnie z przepisami mogę mieć światła dzienne których jasność jest taka jak świeczki.

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to odległość pomiędzy światłami ma być dla aut szerokich (jak nasz QQ) chyba 80 cm a nie 60cm.

A wogóle to coraz wiecej jest dziwacznych kszałtów i mocowań niezgodnych z przepisami nie mówiąc, że często

świecą się dzienne i drogowe. Po prostu zaczyna się bałagan.

 

Jeśli światła mają umożliwić widoczność w dzień to sens ma jedynie przepisami zdefinować jasność a nie miejsce

mocowania czy też powierzchnię czynną świateł tak jak teraz.

Aktualnie zgodnie z przepisami mogę mieć światła dzienne których jasność jest taka jak świeczki.

 

jp

Z tego co sprawdzałem to odległość między światłami ma być niemniejsza niż 60 cm, ewentualnie dla pojazdów węższych niż określona szerokość (nie pamiętam jaka) przewiduje się możliwość zmniejszenia dystansu pomiędzy światłami.

 

Zgadzam się w 100% co do jasności - jak zwykle polski ustawodawca wylał dziecko z kąpielą - nie jest ważne czy światła sprawiają, że auto jest widoczne od przodu, istotne jest czy są oddalone od siebie 60 cm a od obrysu auta 40 cm... Trzeba jednak przyznać, że "idzie ku lepszemu" bo jeszcze rok temu przepisy wymagały oświetlenia tyłu samochodu w przypadku zastosowania przednich świateł do jazdy dziennej. Nie pamiętam tylko czy przepis mówił o oświetleniu tyłu czy wymagał świateł pozycyjnych co byłoby już maksymalnym kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie oryginalnych akcesoriów mam pytanie do właścicieli nowego QQ+2 czy chromowana nakładka na próg bagażnika jest w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Zależy jeszcze czy wewnętrzna czy zewnętrzna. Czy ta wewnętrzna nie jest zawsze srebrna w QQ+2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze czy wewnętrzna czy zewnętrzna. Czy ta wewnętrzna nie jest zawsze srebrna w QQ+2?

 

QQ+2 tekna - wewnętrzny próg jest metalowy. Nie jest to aluminium tylko wygląda jak frezowany żelazny próg.

Co do innych wersji nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ+2 tekna - wewnętrzny próg jest metalowy. Nie jest to aluminium tylko wygląda jak frezowany żelazny próg.

Co do innych wersji nie wiem.

Tak, właśnie o to pytałem. Tego typu próg wewnętrzny ma chyba każdy QQ+2. Aluminiowa osłona zderzaka to co innego, trzeba dokupić z listy akcesoriów.

post-29509-1271767177,2256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o to pytałem. Tego typu próg wewnętrzny ma chyba każdy QQ+2. Aluminiowa osłona zderzaka to co innego, trzeba dokupić z listy akcesoriów.

 

 

O ten wewnętrzny próg mi chodzi, nie wiem czy chrom czy alu ale metal. Znajomu odebrał nowy +2 i zdziwiony byłem że bez dopłaty miał tą nakladkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem poniższy zestaw czujników do parkowania

 

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=129,130&kid=130&pid=650

 

po zakupie nasunęło mi się pytanie co z gwarancją. Montażem będzie się zajmować firma z zewnątrz. Co na sto Nissan czy może się przyczepić do gwarancji? na jakieś elementy lakier, elektrykę, mechanikę?

 

Mam qq+2 niecały miesiąc .

 

Dowiadywałem się w ASO o czujniki powiedzieli mi 800zł z montażem za "chinczyka " za 100zł który można kupić na allegro.

 

Czy ktoś z was montował czujniki podczas trwania gwarancji?

 

Witam,

Na brytyjskiej stronie Nissana znalazłem opcję wyposażenia dodatkowego QQ "front park sensors" za £358. Czy ktoś z Was montował w autoryzowanym serwisie "oryginalne nissanowskie" przednie czujniki parkowania lub jakiekolwiek inne?

pzdr.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozmiary bagaznika w modelu po FL sa takie same jak w pierwotnej wersji?

Tak, to był tylko lifting, zmiana modelu dopiero za kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na brytyjskiej stronie Nissana znalazłem opcję wyposażenia dodatkowego QQ "front park sensors" za £358. Czy ktoś z Was montował w autoryzowanym serwisie "oryginalne nissanowskie" przednie czujniki parkowania lub jakiekolwiek inne?

pzdr.D.

 

Witam,

 

Ja montowałem w salonie tylne czujniki z wyświetlaczem, podaje odległość + z której strony jest przeszkoda i do tego sygnał dźwiękowy. Koszt operacji 300 zł. I powiem, że fajnie się przydaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada informację gdzie i za ile mozna kupić nietypowe nakrętki zabezpieczające koła na felgach aluminiowych przed kradzieżą .Dzięki za info.

Tydzien temu odebrałem wersję 2,0 dci 4x4 I Way fl 2010 .Maska jest względnie dopasowana, oczywiście poziom płynu chłodzącego na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada informację gdzie i za ile mozna kupić nietypowe nakrętki zabezpieczające koła na felgach aluminiowych przed kradzieżą .Dzięki za info.

Tydzien temu odebrałem wersję 2,0 dci 4x4 I Way fl 2010 .Maska jest względnie dopasowana, oczywiście poziom płynu chłodzącego na minimum.

 

 

- na allegro -> http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=nakr%C4%99tki+zabezpieczaj%C4%85ce+nissan

- w serwisie (jak masz za dużo kasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Synkro: czy umieściłeś na forum instrukcję podpięcia przewodów do świateł dziennych ? Jestem tym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...