Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silniczek wycieraczek Nissan Almera Tino


Gość Wilus02

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzony silniczek przednich wycieraczek w Almerze Tino. Elektryk mówi , że płytka już jest tak zniszczona przez wodę ( która się dostaje i podobno to wada fabryczna ) że nie ma możliwości naprawy - bardzo szybkie wycieranie już nie chodzi, reszta podniesiona . Ale wszystko wg elektryka czeka na wyrok.

Czy ma ktoś może patent na naprawę? Na razie znalazłem na Allegro renowację za 450 zeta. Może jest lepszy pomysł? Używanych nie mogę spotkać, a i tak nie wiadomo czy sprawne. Nowe chyba tylko w serwisie, albo nie umiem szukać w sieci. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo zniszczona, i skomplikowana jest ta płytka, ale jeśli nie byłaby to jakaś "wielowarstwówka", a chodziłoby o ścieżki na niej, to można by spróbować sposobu zapożyczonego z naprawy klimy (fotorelacja w dziale "zrób to sam" auto Primera). Z klimą jest ten problem, że śniedzieją/zacierają się ścieżki na płytce, i klima traci swe "biegi", aż wreszcie milknie, i zamiast wywalać kasę na nową płytkę, wystarczy wyjąć płytkę, przetrzeć/przeczyścić ścieżki, odnowić je za pomocą specjalnej pasty miedzianej, i klima ożywa zapominając o jakichkolwiek bolaczkach - sprawdź dział "zrób to sam", zobaczysz co i jak.

Może ten sposób okazałby się skuteczny dla odratowania Twojej płytki?!? Sprawdzając "co i jak" nic (poza czasem) nie tracisz, a bardzo wiele możesz zyskać ;)

 

A jakby co, to zapraszam do "samochodów", do działu "Almera Tino" :) Co sie będziesz tułał po forum?! Zwłaszcza, że kolezdy poruszali tam temat samodzielnej konserwacji/naprawy wycieraczek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo zniszczona, i skomplikowana jest ta płytka, ale jeśli nie byłaby to jakaś "wielowarstwówka", a chodziłoby o ścieżki na niej, to można by spróbować sposobu zapożyczonego z naprawy klimy (fotorelacja w dziale "zrób to sam" auto Primera). Z klimą jest ten problem, że śniedzieją/zacierają się ścieżki na płytce, i klima traci swe "biegi", aż wreszcie milknie, i zamiast wywalać kasę na nową płytkę, wystarczy wyjąć płytkę, przetrzeć/przeczyścić ścieżki, odnowić je za pomocą specjalnej pasty miedzianej, i klima ożywa zapominając o jakichkolwiek bolaczkach - sprawdź dział "zrób to sam", zobaczysz co i jak.

Może ten sposób okazałby się skuteczny dla odratowania Twojej płytki?!? Sprawdzając "co i jak" nic (poza czasem) nie tracisz, a bardzo wiele możesz zyskać ;)

 

A jakby co, to zapraszam do "samochodów", do działu "Almera Tino" :) Co sie będziesz tułał po forum?! Zwłaszcza, że kolezdy poruszali tam temat samodzielnej konserwacji/naprawy wycieraczek. ;)

 

Wielkie dzięki . Poczytałem i wiem z czym mam się zmierzyć. :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jestem tutaj nowy, na wstępie chce powiedzieć że przeszukałem wygooglowałem i nic nie znalazłem.

Problem jest tego typu że padł silniczek wycieraczek jak to w nissanie "popłynał sobie"

Kupiłem od N16 ale nie bardzo wiem jak przylutować i co przylutować w kabelkach aby działał

poprawnie, no więc kupiłem od poloneza według porady:

http://rob083.fm.interia.pl/wycieraczki.htm

porada zrobiona dla kogoś kto ma pojęcie o tym co robi i nie jest wszystko napisane.

wstępnie silniczek od poldzosa ma 6 pinów

z silniczka wychodzą kabelki

biało / niebieski

szary

brązowy idzie na masę silniczka

Z kompletu wychodzą kabelki

niebiesko / biały

czarny który przez mase połączony z brązowym

niebieski

niebiesko / czarny

Problem jest tego typy że nie wiem nie umiem tego podłączyć tak aby wycieraczki miały

samopowrót, działa mi

- pierwsza prędkość (czasowe)

- druga prędkość (wolne)

- trzecia prędkość (szybkie)

Po wyłączeniu wycieraczek działają ludzko czyli się wyłączają.

Problem jest tego typu że gdzie je wyłączę tam zostają czy jest ktoś kto umie coś poradzić??

W tino ponoć taki jest schemat kabelków:

zielony - zasilanie silniczka

pomarańczowy - 1szy styk powrót

czarny - 2gi styk powrót

zielono / czerwony - zasilanie wolna praca

zielono / czarny - zasilanie szybką praca

 

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

jestem tutaj nowy, na wstępie chce powiedzieć że przeszukałem wygooglowałem i nic nie znalazłem.

Problem jest tego typu że padł silniczek wycieraczek jak to w nissanie "popłynał sobie"

Kupiłem od N16 ale nie bardzo wiem jak przylutować i co przylutować w kabelkach aby działał

poprawnie, no więc kupiłem od poloneza według porady:

http://rob083.fm.interia.pl/wycieraczki.htm

porada zrobiona dla kogoś kto ma pojęcie o tym co robi i nie jest wszystko napisane.

wstępnie silniczek od poldzosa ma 6 pinów

z silniczka wychodzą kabelki

biało / niebieski

szary

brązowy idzie na masę silniczka

Z kompletu wychodzą kabelki

niebiesko / biały

czarny który przez mase połączony z brązowym

niebieski

niebiesko / czarny

Problem jest tego typy że nie wiem nie umiem tego podłączyć tak aby wycieraczki miały

samopowrót, działa mi

- pierwsza prędkość (czasowe)

- druga prędkość (wolne)

- trzecia prędkość (szybkie)

Po wyłączeniu wycieraczek działają ludzko czyli się wyłączają.

Problem jest tego typu że gdzie je wyłączę tam zostają czy jest ktoś kto umie coś poradzić??

W tino ponoć taki jest schemat kabelków:

zielony - zasilanie silniczka

pomarańczowy - 1szy styk powrót

czarny - 2gi styk powrót

zielono / czerwony - zasilanie wolna praca

zielono / czarny - zasilanie szybką praca

 

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem

pozdrawiam

Kolego - po pierwsze, to nie zaśmiecaj swoim problemem forum, użytkownikom innych pojazdów. Ty masz Tino, to pisz w Tino. Nie obrarzaj się, widzimy że jesteś nowy i my to rozumiemy, /bynajmniej ja/ ale od innych możesz dostać z...ki.

Co do tego silniczka, to po demontażu płytki powinny być tylko 3 + 2 nowe przewody w miejscu płytki. Dla mnie ten opis wizualnie jest prosty, choć silniczka jeszcze nie musiałem wymieniać. Przejdź na forum Tino i tam jest dużo materiału na ten temat i kolegów któży przerabiali z poldka i na pewno Ci pomogą. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...