Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszcząca tapicerka kokpitu Oashqai???


Gość JaroJ39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.  Własnie u mnie też zaczeły sie trzaski, tarcie. Na poczatku  myślałem że coś w środku deski ale po otwarciu maski  i szukaniu krok po kroku szybko znalazłem źródło problemu - plastik na zewnątrz u dołu szyby . Mam nadzieję że serwis szybko załatwi sprawę z tą irytującą przypadłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś z forumowiczów rozwiązał w serwisie sprawę stuków/trzasków przy odsłoniętym dachu ? U mnie od niedawa pojawiły sie dziwne delikatne stuki/trzaski dochodzące z tyłu podczas jazdy. Około dwóch tygodni zajęło mi lokalizowanie irytujących odgłosów (półka tylna, plastiki itp). Dzisiaj przypadkowo zamknąłem całkowicie dach i odgłosy całkowicie ustały....Niestety rady o częściowym zasunięciu dachu nie pomagają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma problem, ale nie zamykam do końca rolety i trzaski ustają (zamykam do końca a potem minimalnie wysuwam do przodu)

 

Zastanawiałem się nad reklamacją, ale mam obawy, że jak serwis dobierze się do tego to pojawią się więcej stuków i trzasków;)

Sam jestem ciekawy czy ktoś z nas już przeszedł taką naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest problem ,że obawiam się demontażu, żeby nie było jeszcze gorzej. Czytając o problemie z roletą słoneczną nigdzie nie natknąłem się na sposób rozwiązania usterki prze serwis.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry,

Czy ktoś poradził sobie ze świerszczem z obrotomierza??

 

Przy obrotach ok. 2000 rpm słychać ciche trzeszczenie z okolic zegarów. Nie jest to bardzo głośne, ale jednak irytuje. Raczej nie jest to podszybie - najpierw podkleiłem taśmą, później poleciałem silikonem.

QQ J10, przebieg 52kkm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Daszek zdemontowałem i stuki nadal były.

W jednym z tematów znalazłem, że tak hałasuje silniczek od wskazówki obortów - pomaga na to wymiana zegarów. Podobno po FL -> TTTM.

Pozostaje jedynie jeździć zawsze z włączonym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy i proszę o pomoc.

 

Jestem nabywcą Nissana Qashqai 2.W ubiegłym tygodniu odebrałem z salonu nowe auto, którym przejechałem ok 600 km i zauważyłem a raczej usłyszałem, że przy jeździe z określoną wartością obrotów tak ok 2000  z prawej strony kokpitu na wysokości poduszki powietrznej nad schowkiem ze środka dobywa się uporczywe brzęczenie. Początkowo próbowałem dokręcić śruby mocujące zamykany schowek po stronie pasażera sądząc, że w tym może tkwić problem, wkładałem szmatkę w szczelinę pomiędzy szybą czołową a kokpitem z prawej strony ale nic to nie dało dalej brzęczy.

Czy Ktoś z Was spotkał się z  czymś takim w modelu Qashqai 2 ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, za co z góry dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Spinacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Koledzy i proszę o pomoc.

 

Jestem nabywcą Nissana Qashqai 2.W ubiegłym tygodniu odebrałem z salonu nowe auto, którym przejechałem ok 600 km i zauważyłem a raczej usłyszałem, że przy jeździe z określoną wartością obrotów tak ok 2000 z prawej strony kokpitu na wysokości poduszki powietrznej nad schowkiem ze środka dobywa się uporczywe brzęczenie. Początkowo próbowałem dokręcić śruby mocujące zamykany schowek po stronie pasażera sądząc, że w tym może tkwić problem, wkładałem szmatkę w szczelinę pomiędzy szybą czołową a kokpitem z prawej strony ale nic to nie dało dalej brzęczy.

Czy Ktoś z Was spotkał się z czymś takim w modelu Qashqai 2 ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, za co z góry dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat, bo i u mnie zaczęło "pierdzieć" podszybie...

Najpierw lekko od str pasażera, później kierowcy a po wymianie wahaczy i łozysk (demontaż podszybia) po środku, to była już jakaś masakra przy prędkościach autostradowych... :angry:

 

Tłumaczenia nie trafiały więc jedyne co pozostało to zakasać rękawy.

W skrócie:

1/ Demontaż podszybia

2/ Wyczyszczenie z piasku i in. syfu

3/ Oklejenie szyby taśmą, na bokach dwustronną

 

W końcu nastała cisza… :)

I jak się okazuje – można, tylko kwestia podejścia. :wave:

 

attachicon.gifpodszybie1.jpg attachicon.gifpodszybie2.jpg attachicon.gifpodszybie3.jpg attachicon.gifpodszybie4.jpg

Elsebo, możesz mi napisać co to za taśma i gdzie można kupić?

Edytowane przez Yonex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki za info o taśmie. jak dobrze zrozumiałem, rant szyby w dolnej części ma być oklejony dookoła (na zewnątrz i od wewnątrz) taśmą dwustronną, i później zakładamy ten plastk z podszybia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Co może trzeszczeć, brzęczeć w zegarach, nieco na lewo od nich? Kratka-nawiew? Przyciskałem co się dało ale nic to nie dało. Coś brzęczy wewnątrz.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może trzeszczeć, brzęczeć w zegarach, nieco na lewo od nich? Kratka-nawiew? Przyciskałem co się dało ale nic to nie dało. Coś brzęczy wewnątrz.

 Może to być daszek nad zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Panowie,

Ja zauważyłem następujące uporczywe zjawiska.

- skrzypiąca kierownica (tarcie metal - guma, smar silikonowy nie pomaga)

-piszczące pedały hamulec, sprzęgło i gaz (wysmarowałem spreyem silikonowym wszystko co się dało, nadal słychać delikatny pisk)

- skrzypiący fotel (nie potrafię tego rozwiązać)

- stuki z podszybia (zdemontować podszybie, wyczyścić, podkleić i bd dobrze)

- szum z lewej strony szyby (zaślepka, fragment od podszybia lubi wypadać z zatrzasków/odrywać się z taśmy dwustronnej, przykleić na stałe jakimś elastycznym klejem)

 

Teraz czytam o zegarach... Q J10 to na prawdę ciężkie auto... do zniesienia, a ja mam hopla na punkcie wszystkich stuków/puków, piszczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypiąca guma musisz dobrze wysmarować tą gumę mnie też za pierwszym razem się nie udało ale teraz jest dobrze

Skrzypiący fotel sprawdź czy czasem nie skrzypią mocowanie pasa kierowcy bo ja miałem to spróbuj odpiąć pas jak zacznie skrzypieć mnie skrzypi mocowanie pasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, agit11 napisał:

Skrzypiąca guma musisz dobrze wysmarować tą gumę mnie też za pierwszym razem się nie udało ale teraz jest dobrze

Skrzypiący fotel sprawdź czy czasem nie skrzypią mocowanie pasa kierowcy bo ja miałem to spróbuj odpiąć pas jak zacznie skrzypieć mnie skrzypi mocowanie pasa

Sprawdzałem uchwyt pasów, ruszałem nim na wszystkie strony. Cisza. Chyba że w środku mechanizm zatrzaskowy pasa? 

Jak ogólnie z pasami sobie poradziłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi przy zapięciu spróbuj w czasie jazdy jak skrzypi przytrzymać zapięcie czy przestanie. Na razie z tym nic nie robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mentoras napisał:

Witam Panowie,

Ja zauważyłem następujące uporczywe zjawiska.

- skrzypiąca kierownica (tarcie metal - guma, smar silikonowy nie pomaga)

-piszczące pedały hamulec, sprzęgło i gaz (wysmarowałem spreyem silikonowym wszystko co się dało, nadal słychać delikatny pisk)

- skrzypiący fotel (nie potrafię tego rozwiązać)

- stuki z podszybia (zdemontować podszybie, wyczyścić, podkleić i bd dobrze)

- szum z lewej strony szyby (zaślepka, fragment od podszybia lubi wypadać z zatrzasków/odrywać się z taśmy dwustronnej, przykleić na stałe jakimś elastycznym klejem)

 

Teraz czytam o zegarach... Q J10 to na prawdę ciężkie auto... do zniesienia, a ja mam hopla na punkcie wszystkich stuków/puków, piszczeń.

 

Zapomniałem o jeszcze jednym zjawisku:

- mechanizm gałki zmiany biegów (pod mieszkiem) również skrzypienia, po zdjęciu mieszka silikon w sprayu nie pomaga).

Jeśli chodzi o wszystkie wymienione „usterki”, będę próbował nasmarować elementy smarem miedzianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...