Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie bagażnika


zielom01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim blisko 3 miesięcznym QQ zaobserwowałem brak włączania oświetlenia wnętrza przy otwieraniu klapy bagażnika. Pięknie działa jak otwieram drzwi boczne, ale tył jakby nie miał włącznika. Udałem się do serwisu i po godzinnej diagnostyce dowiedziałem się, że tak musi być, bo inny, nowy QQ ma taki sam objaw. Rzeczywiście widziałem to na własne oczy, nowy zafoliowany QQ nie reagował na otwieranie klapy.

Koledzy, sprawdźcie proszę jak to jest u Was. Czyżby kolejny przypadek zmiany specyfikacji bez powiadomienia klienta ? Takie fajne autko, a taka żenująca firma go produkuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

W moim blisko 3 miesięcznym QQ zaobserwowałem brak włączania oświetlenia wnętrza przy otwieraniu klapy bagażnika. Pięknie działa jak otwieram drzwi boczne, ale tył jakby nie miał włącznika. Udałem się do serwisu i po godzinnej diagnostyce dowiedziałem się, że tak musi być, bo inny, nowy QQ ma taki sam objaw. Rzeczywiście widziałem to na własne oczy, nowy zafoliowany QQ nie reagował na otwieranie klapy.

Koledzy, sprawdźcie proszę jak to jest u Was. Czyżby kolejny przypadek zmiany specyfikacji bez powiadomienia klienta ? Takie fajne autko, a taka żenująca firma go produkuje :(

 

Gdy otwieram jakiekolwiek drzwi lub klapę bagażnika to zapala się oświetlenie kabiny oraz równocześnie oświetlenie bagażnika

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys_no

U mnie też otwarcie bagażnika powoduje zapalenia się światła. Kiedy odebrałem auto z salonu oświetlenie się nie włączało ale to nie była usterka. Przełącznik z tyłu auta w podsufitce, który odpowiada za zapalanie się świateł po otwarciu bagażnika był w pozycji off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Ciekawi mnie jeszcze opinia użytkowników którzy odebrali swojego QQ po wrześniu br. Zastanawiam się, jak wytłumaczyć w serwisie, że to usterka, którą mają usunąć na gwarancji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie bagażnika nie interesowało mnie dopóki nie przeczytałem Waszych postów (było ciemno hi hi).

Wersja Accenta: w bagażniku u góry jest przełącznik oświetlenia bagażnika. Trzy pozycje: wyłączone, przy otwarciu bagażnika/drzwi, włączone. Działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie bagażnika nie interesowało mnie dopóki nie przeczytałem Waszych postów (było ciemno hi hi).

Wersja Accenta: w bagażniku u góry jest przełącznik oświetlenia bagażnika. Trzy pozycje: wyłączone, przy otwarciu bagażnika/drzwi, włączone. Działa jak powinno.

A wiecie, że muszę sprawdzić czy jest jakiś przełącznik - tak w ogóle to mam jasno w bagażniku... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie bagażnika nie interesowało mnie dopóki nie przeczytałem Waszych postów (było ciemno hi hi).

Wersja Accenta: w bagażniku u góry jest przełącznik oświetlenia bagażnika. Trzy pozycje: wyłączone, przy otwarciu bagażnika/drzwi, włączone. Działa jak powinno.

 

Może w Acenta QQ+2, bo w Acenta QQ nie ma żadnego przełącznika w bagażniku (zakup koniec września 2009) :(

A oświetlenie aktywuje mi się niezależnie od włączonych, czy też wyłączonych przycisków przy podsufitce jak tylko wcisnę pilota jeszcze przed otwarciem drzwi.

Jakoś nie mogę dostrzec w tym logiki...

Otwieram drzwi (oświetlenie kabinowe wyłączone) a w zamkniętym bagażniku zapala się lampka (widać przez szpary).

Fakt, że po jakimś czasie gaśnie, ale po cholerę w ogóle się zapala skoro nie zaglądam do bagażnika ?????? :huh:

 

Czy w wersji QQ Acenta też tak macie???

 

Pozd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, czy przy wyłączonym oświetleniu wnętrza zapala się w bagażniku. Mój problem jest taki, że jak już wyzwolone z pilota zgaśnie, to otwarcie klapy nie powoduje ponownego zapalenia. Reaguje tylko na boczne drzwi i pilota. Jak dla mnie ewidentny feler włącznika w zamku klapy. Jutro serwis, runda 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, czy przy wyłączonym oświetleniu wnętrza zapala się w bagażniku. Mój problem jest taki, że jak już wyzwolone z pilota zgaśnie, to otwarcie klapy nie powoduje ponownego zapalenia. Reaguje tylko na boczne drzwi i pilota. Jak dla mnie ewidentny feler włącznika w zamku klapy. Jutro serwis, runda 2 ;)

 

U mnie z tym jest OK.

Daj info na forum co Ci powiedzieli w serwisie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wizycie w serwisie. Kolejne dwie godziny diagnozy i ... udało się. Podobno wymienili oprogramowanie, bla bla bla. Dla mnie jest to żenujące, że po pierwszych dwóch godzinach w serwisie panowie, podobno wyszkoleni serwisanci, wcisnęli mi kit, że wszystkie nowe QQ tak mają, więc tak musi być. Będąc po lekturze postów dot. samościemniającego się lusterka, wróciłem do domu, aby zebrać siły i argumenty do rozmowy. No i dzisiaj zacząłem od tego, że TAK NIE MA BYĆ, mając w rękawie cytat z instrukcji obsługi auta i dwa inne QQ stojące w salonie (zaraz po wejściu je przetestowałem), w których otwarcie klapy zapala oświetlenie wnętrza. No i wystarczył tylko wstęp, że "tak nie ma być" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...