Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy tempomat może być ciągle włączony?


Gość Kasjer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć w instrukcji wyjaśnienia jak działa przycisk on/off tempomatu. Co powoduje jego włączenie? Zapala się CRIUSE ale co to znaczy? Gotowość do pracy? Czy dopiero zapalenie się SET informuje, że tempomat jest aktywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć w instrukcji wyjaśnienia jak działa przycisk on/off tempomatu. Co powoduje jego włączenie? Zapala się CRIUSE ale co to znaczy? Gotowość do pracy? Czy dopiero zapalenie się SET informuje, że tempomat jest aktywny?

 

1. Wciskasz ON, zapala się CRUISE

2. Wciskasz Set (w dół), zapala się SET

3. Zdejmujesz stopę z gazu B) Możesz przyspieszać 1,6km/h wciskając krótko ACCEL, lub zwalniać COAST

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wciskasz ON, zapala się CRUISE

2. Wciskasz Set (w dół), zapala się SET

3. Zdejmujesz stopę z gazu B) Możesz przyspieszać 1,6km/h wciskając krótko ACCEL, lub zwalniać COAST

 

Pozdrawiam ;)

To to ja wiem. Zastanawiam się po co przycisk ON kiedy trzeba jeszcze trzeba SET w dół. I czy coś się stanie jeżeli wcisnę ON, dalej nic nie zrobię i będę jechał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_voyager

To to ja wiem. Zastanawiam się po co przycisk ON kiedy trzeba jeszcze trzeba SET w dół. I czy coś się stanie jeżeli wcisnę ON, dalej nic nie zrobię i będę jechał dalej.

Nic sie nie stanie. ON służy tylko do aktywacji tempomatu - po włączeniu ON układ zapisuje w pamięci ostatnio ustawioną (przyciśnięciem SET w dół) prędkość. Naciśnięcie CANCEL (lub gdy naciśniesz jeden z pedałów) powoduje deaktywację tempomatu, ale prędkość jest pamiętana i ponowne nasiśnięcie SET w gorę spowoduje że samochód ją osiągnie ponownie. Wyłączenie tempomatu przyciskiem OFF kasuje ostatnio zapamiętaną prędkość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z włączonym tempomatem rodzi ryzyko przypadkowego przyspieszenia (ustawienie zapamiętanej wcześniej prędkości) przez "potrącenie" suwaka set.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz mam jasność. Wychodzi na to, że kiedy jadę w mieście z dłuższymi odcinkami jednostajnej jazdy to mogę mieć włączony tempomat a czasowo wyłączać, jeśli taka potrzeba, przyciskiem CANCEL albo pedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...