Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J10] Dziwny szum, skrzynia biegów?


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam , auto QQ Visia 1,6 , przebieg 800 km

jakiś czas temu pojawił się dziwny szum , chyba dziwne odgłosy pracy silnika ( ni to szum ni to wycie ) , dźwięk pojawia się tylko na 3 biegu przy obrotach 1500-2000 i prędkości 30-50 km/h , szumu nie słychać gdy się mocniej depnie na pedał gazu , szumu nie słychać również na 4 biegu przy tej prędkości ???

Pozatym po 3 tygodniach użytkowania musze powiedzieć ze autko jest OK , chociaż dzisiaj podniosło mi ciśnienie , podczas próby wlania płynu do spryskiwacza okazało się że korek nie jest na stałe przymocowany.. , odkręciłem i korek poleciał gdzieś pod silnik ...ale to taka drobnostka i wszystkim życze by tylko taki problem pojawiał się z autem :)

z góry dziękuje za rady dotyczące pierwsze czesci wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , auto QQ Visia 1,6 , przebieg 800 km

jakiś czas temu pojawił się dziwny szum , chyba dziwne odgłosy pracy silnika ( ni to szum ni to wycie ) , dźwięk pojawia się tylko na 3 biegu przy obrotach 1500-2000 i prędkości 30-50 km/h , szumu nie słychać gdy się mocniej depnie na pedał gazu , szumu nie słychać również na 4 biegu przy tej prędkości ???

Pozatym po 3 tygodniach użytkowania musze powiedzieć ze autko jest OK , chociaż dzisiaj podniosło mi ciśnienie , podczas próby wlania płynu do spryskiwacza okazało się że korek nie jest na stałe przymocowany.. , odkręciłem i korek poleciał gdzieś pod silnik ...ale to taka drobnostka i wszystkim życze by tylko taki problem pojawiał się z autem :)

z góry dziękuje za rady dotyczące pierwsze czesci wpisu

Ten szum to taka praca skrzyni biegów na 3 biegu. Chociaż w serwisie powiedzieli mi, że ten świst to dźwięk zasysanego powietrza do silnika. Dziwne, że tylko na 3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do korka na zbiorniczku, to jeśli nie będziesz mógł go wydostać to zadzwoń do serwisu i zamówią Ci nowy. Ja swój zgubiłem w drodze z W-wy do Krakowa. Serwis zamówił i mam nowy. Miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hb7 : W odpowiedzi opowiem Ci moją zagadkę:

 

Od pierwszych kilometrów przebiegu słyszałem delikatne wycie przy jeździe na biegu.

Wskazówką, że może to być skrzynia biegów jest fakt, że dokładnie ten sam dźwięk "wycia" pojawia się przy różnej prędkości obrotowej silnika ale na różnych biegach.

dla 5 biegu jest to ok. 2000 obr/min, dla 6 jest to ok.1500 obr/min - i jak ? skrzynia czy nie ?

 

Do tej pory zrobiłem 3500 km, wciąż te same objawy, do których zaczynam się przyzwyczajać zanim usłyszę w serwisie "wszystko jest OK, ten typ tak ma"...

 

hb7: wsłuchaj się czy przypadkiem u Ciebie odgłos "wycia" występuje przy różnych biegach...

 

Ten szum to taka praca skrzyni biegów na 3 biegu. Chociaż w serwisie powiedzieli mi, że ten świst to dźwięk zasysanego powietrza do silnika. Dziwne, że tylko na 3 biegu.

 

Z tym zasysanym powietrzem to chyba trochę przesadzili z wyobraźnią

 

W związku z tym, że odgłos pojawia się przy różnych prędkościach obrotowych silnika, myślę, że może to być wina jakiegoś łożyska w skrzyni biegów od strony napędu na koła.

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Witam,

U mnie świst jak bym miał turbo pojawia się przy przyśpieszeniach. Hehehe... o żadnym turbo nic nie wiem ale świszcze. Przy najbliższej wizycie czyli 28 grudnia nie omieszkam się zapytać co to za świst. Pewnie usłyszę, że ten typ tak ma. Nie jest to nic uciążliwego i przeszkadzającego ale ciekawość musi być zaspokojona.

Z tego typu hałasów to mi się rzuca w ucho szum lusterek. Jadąc już około 100km/h zaczynają wielkie "uszy" samochodzika szumieć :D. Szkoda, że nie dopracowano tego elementu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki świst i szum na 5 biegu powyżej 120km/h ale to z pewnością turbina. Co do szumiących lusterek to u mnie nie występują, przynajmniej ja ich nie słyszę i nie są uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marekmareczek

Mi korek wpadał 2 razy pomiędzy spód silnika a osłaniający go od spodu płat plastiku.

Na trasie nie do wyjęcia, nawet w warsztacie spory problem.

Trzeba nawiercić "ucho" korka wlewu i czymkolwiek przymocować do dowolnego a pobliskiego miejsca w komorze.

Polecam wszystkim użytkownikom QQ zanim korek wpadnie w to cholerne miejsce.

marekmareczek

 

witam , auto QQ Visia 1,6 , przebieg 800 km

jakiś czas temu pojawił się dziwny szum , chyba dziwne odgłosy pracy silnika ( ni to szum ni to wycie ) , dźwięk pojawia się tylko na 3 biegu przy obrotach 1500-2000 i prędkości 30-50 km/h , szumu nie słychać gdy się mocniej depnie na pedał gazu , szumu nie słychać również na 4 biegu przy tej prędkości ???

Pozatym po 3 tygodniach użytkowania musze powiedzieć ze autko jest OK , chociaż dzisiaj podniosło mi ciśnienie , podczas próby wlania płynu do spryskiwacza okazało się że korek nie jest na stałe przymocowany.. , odkręciłem i korek poleciał gdzieś pod silnik ...ale to taka drobnostka i wszystkim życze by tylko taki problem pojawiał się z autem :)

z góry dziękuje za rady dotyczące pierwsze czesci wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi korek wpadał 2 razy pomiędzy spód silnika a osłaniający go od spodu płat plastiku.

Na trasie nie do wyjęcia, nawet w warsztacie spory problem.

Trzeba nawiercić "ucho" korka wlewu i czymkolwiek przymocować do dowolnego a pobliskiego miejsca w komorze.

Polecam wszystkim użytkownikom QQ zanim korek wpadnie w to cholerne miejsce.

marekmareczek

Chyba NISSAN znalazł sposób na ten nieszczęsny korek. W moim QQ korek połączny jest z elastyczną czarną listewką długości ok 0,5 m, która jest jednocześnie wskaznikiem poziomu płynu.Wlewać płyn można nie wyciągając całej listewki z gardzieli!

Natomiast pole czyszczone przez wycieraczki beznadziejne - szczególnie prawa wielkością przypomina zabawkę. Jednak inne marki rozwiazały to dużo lepiej. W mojej poprzedniej Merivie obie wycieraczki są tej samej długości i dziełają przeciwsobnie czyszcząc praktycznie szyby od słupka do słupka,a natrysk płynu to istne 4 gejzery. W QQ ledwie ciurka.

J.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba NISSAN znalazł sposób na ten nieszczęsny korek. W moim QQ korek połączny jest z elastyczną czarną listewką długości ok 0,5 m, która jest jednocześnie wskaznikiem poziomu płynu.Wlewać płyn można nie wyciągając całej listewki z gardzieli!

Natomiast pole czyszczone przez wycieraczki beznadziejne - szczególnie prawa wielkością przypomina zabawkę. Jednak inne marki rozwiazały to dużo lepiej. W mojej poprzedniej Merivie obie wycieraczki są tej samej długości i dziełają przeciwsobnie czyszcząc praktycznie szyby od słupka do słupka,a natrysk płynu to istne 4 gejzery. W QQ ledwie ciurka.

J.

 

Mam zupełnie podobne odczucia odnośnie marnej wydajności wycieraczek w QQ.

W poprzednim aucie 307 również miałem obydwie jednakowej długości i znacznie lepiej oczyszczały szybę.

Tutaj niestety jest cieniutko, zwłaszcza od strony pasażera... :(

 

W temacie korka dodam tylko, że przy odbiorze był wciśnięty odwrotnie.

Ledwo się trzymał i pewnie gdybym na ten szczególik nie zwrócił uwagi, zgubiłbym go już po wyjeździe z salonu.

Co do rozwiązanie z mocowaniem korka, pewnie jest tylko w wersji Tekna, bo w Acenta go nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do QQ pasuje korek z "bagnetem pomiarowym" od Almery w cenie 10zł, różni się jedynie kolorem, jest mianowicie żółty, a nie niebieski jak fabryczny który udało mi się zgubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...