Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po zmianie olej w silniku lampka oleju gaśnie później hilfe!


Gość yayo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) , a coś ty tam wlał?????? no ico było????? z jakim przebiegiem??? i o ile później gaśnie i czy w takiej samej sytuacji.???? napisz pogadamy..pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wlałeś żadszy olej. Silnik twojego auta pewnie ma juz duzy przebieg.Proponuje artykuł z 23 numeru Auto Świata.Może trzeba będzie jednak zmienić olej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jaki ten Mobil 1 ? 0W-40 czy 5W-50. Bo są jeszcze Mobile 1 w wersjach 10W-30, 10W-50 i inne ale słabo dostępne na naszych rynkach.

Jak włałeś ten pierwszy to chyba przegiąłeś ale 5W-50 złego nie robi.

Pozatym 2 sekundy później to jeszcze nic strasznego.

Przechulaj 10tys i wymień na jakiś syntetyk lub półsyntetyk ale zaczynający się od 10W-XX

 

 

Pozdro

HHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, dzięki za poratowanie i rady

 

już po sprawie, bo wszystko jest OK, po prostu narzeczona zdała mi relację, że coś jej za długo gaśnie i że to lapka oleju i co ja tam nawlewałem, no to zaraz na wszelki wypadek piszę na forum...

 

fakt, nie poszedłem i sam nie sprawdziłem, bo uwierzyłem na słowo, dziś sobie odpaliłem i wszystko jest git

 

_________

 

dzięki za porady, na pewno komuś się przydadzą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten temat jst sporo w zakładce <Primera>

najczęstsze sugestie to to, że filtr oleju kiepski,calkiem możliwe, bo u mnie po wymianie oleju i filtra, kontrolka gaśnie po ok. 2s, a przed wymianą gasło od razu,

a dałem jakiś filtr z JC, pewnie chiński,

ale myslę ,że 2 sekundy to chyba nie jest coś niebezpiecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mechanior powiedział, że bez oleju silnik jakąś godzinę, do dwóch pochodzi zanim się zatrze ;-) Także 2 sekundy to nie tragedia :-D

 

Swoją drogą, ja bym nie zaryzykował syntetyka w starszym autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) . jakie to według ciebie starsze autko.???? może jaki przebieg??? a ty na jakim jedziesz z jakim przebiegiem???? ja mam Castrola Magnateca 5W40 i nie narzekam po 135000km..( czas na kolejną wymiane)pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegów z licznika to trzeba być ostrożnym.

Jak auto ma te 8-9 latek to trzeba zakładać te 150 tyś zrobione i najbezpieczniej lać półsyntetyk.

Ja używam Castol GTX3 Protection 10W40 też nie narzekam bo jeżdzę ;-)

 

To czy zrobiono błąd wlewając ten czy inny olej wyjdzie dopiero przy remoncie silnika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, najlepszym wyborem będzie dobry półsyntetyk. Syntetyczne sa dobre tylko do naprawdę nowych samochodów.

N15 moim zdaniem choćby była nawet w najlepszym stanie, to nową już jej nazwać nie można:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...