Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem- szyby przednai pasażera


Gość kamilkatowice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilkatowice

Witam, mam problem z szyba przednią od strony pasażera. Na zapalonym silniku jak jest deszcz, mokro, śnieg szyba działa perfekcyjnie, po ocipelniu aury szyba opuszcza się ale z podniesiem się ma wielkie problemu. Przy zgaszonym silniku szyby ogólnie mają problem z podniesieniem się. We wczesniejszych autach, które posiedałem nie było znaczenia czy silnik jest załączony czy nie gdyż szyby chodziły perfekcyjnie podnosząc się i opadając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość +2qq_komar

Witam,

 

Mam podobny problem. Nie zauważyłem czy jest to zależne od tego czy szyba jest mokra czy nie, czy ogólnie jaka jest aura. Jedno co pewne to to, że tak jest od nowości.

Generalnie to sam nic chyba nie poradzisz więc czeka Cie wizyta w serwisie. Ja już byłem w JM Warszawa Toruńska. Smarowaniem wyregulować się tego nie dało i bez zmrużenia oka stwierdzili, że zamówią części i wymienią. Śmiać mi się w duchu chciało bo usłyszałem, że Nissany tak mają.

Więc życzę powodzenia w serwisie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

U mnie, nowe auto, to samo.

Przy wyłączonym silniku wszystkie szyby opadają szybko, z podnoszeniem jak kłopot.

Zamykają się, ale z trudem. Mam prawie 3 lata czasu, może się wyrobią ?

Czekam z niecierpliwością na info o Twoich staraniach w tej sprawie

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilkatowice

U mnie, nowe auto, to samo.

Przy wyłączonym silniku wszystkie szyby opadają szybko, z podnoszeniem jak kłopot.

Zamykają się, ale z trudem. Mam prawie 3 lata czasu, może się wyrobią ?

Czekam z niecierpliwością na info o Twoich staraniach w tej sprawie

 

jp

Jeżeli chodzi o wyrobienie to nie wydaje mi się aby w tym twkił problem. odczekam troche czasu jeżeli szyba będzie dalej tak cięzko sie podnosić podjade do Nissana i trzeba będzie wyminic mechanizm podnoszenia szyby. Zobaczymy. Sprawe tą zauważyłem w salonie przy odbiorze auta, ale po zapalonym silniku podnsioły sie normlanie więc 3 lata gwarancji i niecvh wymieniaja przez 3 lata mechanizmy. hehe. pozdro i wkurzająca jest ta szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wyrobienie to nie wydaje mi się aby w tym twkił problem. odczekam troche czasu jeżeli szyba będzie dalej tak cięzko sie podnosić podjade do Nissana i trzeba będzie wyminic mechanizm podnoszenia szyby. Zobaczymy. Sprawe tą zauważyłem w salonie przy odbiorze auta, ale po zapalonym silniku podnsioły sie normlanie więc 3 lata gwarancji i niecvh wymieniaja przez 3 lata mechanizmy. hehe. pozdro i wkurzająca jest ta szyba

 

W moim przypadku, po dwoch tygodniach od odbioru, szyba kierowcy docierala do gory i wycofywala sie do polowy. Czyli troche za duzy opor. W serwisie (Krakow Powstancow) po prostu nasmarowano siliconem prowadnice i pomoglo. Widzialem jak to mechanik robil, ale jak spytalem przy odbiorze pana od papierow to powiedzial, ze rozebrali i naprawili prowadnice. Wnioski: 1. nie wolno wierzyc w to co mowia 2. w miare mozliwosci obserwowac co robia 3. Jezeli sie nie da to sprawdzac (jak sie da). Ale QQ jest OK :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją dogą czy sprawdzaliście jak pracuje silnik przy podnoszeniu szyb?

Przy biegu jałowym i wolnych obrotach, na postoju, przy domykaniu szyb przednich silnik zaczyna nierówno pracować jakby nagle układ elektryczny potrzebował dużej energii do wykonania tej operacji. Ciekawe jakiej mocy potrzebują silniczki od podnoszenia szyb?

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po pół roku pojechałem do serwisu i goście tak jak u kolegi wyżej przesmarowali prowadnice i do dziś jest ok (już prawie rok), za to ostatnio inne szyby zaczęły zwalniać i to jest chyba po prostu "fabryczne niedosmarowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz rozumiem dlaczego odradzano mi zakładania modułu domykania szyb przy włączaniu alarmu i twierdzono, ze nie zawsze to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem usterkę problemu z podnoszeniem szyb przy okazji przeglądu. Serwis w Bielsku Białej (niebawem opiszę wizyty u nich bo jest o czym pisać). Jak odbierałem auto powiedziano mi że szyby naprawione. Oczywiście szyby jak działay źle tak działają nadal, po nowym roku jadę do poprawki. Jak opuściłem i podniosłem szyby zobaczyłem na nich jakąś kleistą maź - MASAKRA. CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problem stanowi duży pobór prądu (przy jednoczesnym braku ładowania) oraz to że wszystkie szyby domykają się jednocześnie. Są dostępne moduły sekwencyjne gdzie szyby domykają się "po kolei" - ja sobie z tym dałem spokój bo mam tylko z przodu ale przy 4-ch można się zastanowić. A sam "upgrade" proponował mi elektryk w ASO kiedy zgłosiłem mu że czasem szyby mi się nie domykają do końca

Edytowane przez pumba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją dogą czy sprawdzaliście jak pracuje silnik przy podnoszeniu szyb?

Przy biegu jałowym i wolnych obrotach, na postoju, przy domykaniu szyb przednich silnik zaczyna nierówno pracować jakby nagle układ elektryczny potrzebował dużej energii do wykonania tej operacji. Ciekawe jakiej mocy potrzebują silniczki od podnoszenia szyb?

 

Tak ma więcej aut.W pozostałych które mialem było tak samo, alternator przy zwiększonym poborze energi stawia opór i silnik zmienia obroty na chwilę. Myślę że to nie wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma więcej aut.W pozostałych które mialem było tak samo, alternator przy zwiększonym poborze energi stawia opór i silnik zmienia obroty na chwilę. Myślę że to nie wada.

 

Od 2006 roku mam też Astrę III i jak porównuję spasowania, rozwiązania, prowadzenie i wszystko inne to się zastanawiam dlaczego Opel nie stworzył QQ i nie wygrał wyścigu o klienta. Tam szyby chodzą bez zarzutu, żadne bzdury nie wychodzą, samochód po prostu jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilkatowice

Dziś udałem się do seriwsu Nissana. Wszystkie prowadnice szyb zostały nasmarowane smarem/silikonem i naareszczie sie podnoszą i opuszczają jak trzeba. Czas usługi 40minut. Pozdrawim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z szybami 2 razy. Za pierwszym razem efekt był taki że tylko smar miałem na szybach a szyby dalej miały problem podnieść się do góry. Za drugim razem postarali się trochę bardziej i zrobili dokładniej, narazie szyby działają ok. Zobaczymy jak długo. Serwis Bielsko Biała, jak by kogoś to interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witajcie. Odświeżę temat - jakiego smaru można użyć do smarowania prowadnic? I może jakaś instrukcja, jak się do tego dobrać...?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rzeczy smaruje białym smarem w sprayu , tak samo jakieś zawiasy , bramy garażowe i inne rzeczy które lepiej jakby nie brudziły , lub zostały czyste 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chyba doszłam czemu szyba od pasażera ciężko się podnosi ,jak wyjmiesz głośnik to po lewej stronie za głośnikiem  jest szyna z uszczelką  i dostaje tam się woda z szyby i na tej szynie miałem grubo rdzy ,wyjąłem uszczelkę i zdarłem i wyczyściłem szynę z rdzy włożyłem uszczelkę na miejsce i posmarowałem smarem silikonowym uszczelkę w rowku gdzie chodzi rant  szyby i banan na twarzy działa 1 klasa jak od kierowcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...