Skocz do zawartości

Forum Nissan Klub Polska używa plików cookie. Przeczytaj naszą Politykę prywtności, aby uzyskać więcej informacji.    Zgadzam się

[P11] Jak zmniejszyc spalanie 2.0td

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Maciek90

Maciek90

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1108 postów
  • Model:Nissan Primera P11 2.0TD, Tino 2.2DI

Napisano 01 styczeń 2010, 12:52

Witam!
Otoz problem jest taki ze moja prima 2.0 td bardzo duzo pali.Czy go cisne czy nie zawsze duzo pali.Na pelnym baku robie 400-500km.
Stad moje pytanie.Co posprawdzac, bo niemozliwe zeby tyle palila.
  • 0

Reklama

#2 OFFLINE   Bandos el brodos

Bandos el brodos

Już trochę się ogarnąłem

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Model:WP11 2.0 TD 98

Napisano 01 styczeń 2010, 13:47

Może zbiornik dziurawy? Mi też jara zimą 10/100km po mieście i mam ze jak zgaszę checka(18) na dobre to się zmieni.
  • 0

#3 OFFLINE   hary7

hary7

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 431 postów
  • Model:P 11 2.0 TD kombi 98r.
  • Nr rejestracyjny:NIL

Napisano 01 styczeń 2010, 14:52

2.0TD powinien palić do 8.5 litra. Najpierw sprawdź przepływomierz. W manualu jest jak to zrobić. No a jak to nie wina przepływomierza to pozostaje wziąć się za pompę. Niewielki wpływ na podwyższone zużycie paliwa ma sama jakość paliwa. Moja nyska pali średnio 7 litrów a jak kupowałem paliwo na Bliskiej to było nawet 7.5 litra.
  • 0

#4 OFFLINE   Maciek90

Maciek90

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1108 postów

Napisano 01 styczeń 2010, 15:29

Może zbiornik dziurawy? Mi też jara zimą 10/100km po mieście i mam ze jak zgaszę checka(18) na dobre to się zmieni.

Zbiornik nie jest dziurawy.

2.0TD powinien palić do 8.5 litra. Najpierw sprawdź przepływomierz. W manualu jest jak to zrobić. No a jak to nie wina przepływomierza to pozostaje wziąć się za pompę. Niewielki wpływ na podwyższone zużycie paliwa ma sama jakość paliwa. Moja nyska pali średnio 7 litrów a jak kupowałem paliwo na Bliskiej to było nawet 7.5 litra.

Zawsze tankuje na lotosie zawsze dynamika,przEplywka jest ok.
Tak jak obliczylem to spalanie waha sie w granicach 12-13/100
  • 0

#5 OFFLINE   peryskop

peryskop

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 306 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:P11,144 2.0 HB
  • Nr rejestracyjny:KT

Napisano 01 styczeń 2010, 16:53

Witam!
Otoz problem jest taki ze moja prima 2.0 td bardzo duzo pali.Czy go cisne czy nie zawsze duzo pali.Na pelnym baku robie 400-500km.
Stad moje pytanie.Co posprawdzac, bo niemozliwe zeby tyle palila.

ile to ma nalatane??filtr powietrza/paliwa potem wtryski, pompa
  • 0

#6 OFFLINE   Maciek90

Maciek90

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1108 postów

Napisano 01 styczeń 2010, 17:19

ile to ma nalatane??filtr powietrza/paliwa potem wtryski, pompa

Nalatane ma 176tys. w lato wymienialem filtr powietrza,paliwa. Trudno bede sie musial przyzwyczaic
  • 0

#7 OFFLINE   and_pec

and_pec

traktormaniak :-))

• Ekspert
  • 2789 postów
  • Model:WP11.144 '01 TD xenony N16 QG18 '04 Climatronik +BRC Sequent 24
  • Nr rejestracyjny:LU****H LU****R

Napisano 01 styczeń 2010, 20:07

Który to rocznik i jaka pewność że przebieg oryginalny
Jakie masz napięcie na przepływce że mówisz OK. To że filtry wymieniałeś w wakacje nie oznacza że są czyste.
Jeśli miałeś grzebane przy rozrządzie, to może być źle ustawiony. Tak jak poprzednio sprawdż wtryski i świeczki i do tego EGR, a dalej to zostaje nastawnik i pompa. Nie można powiedzieć jedno znacznie, zrób to i będzie spokój. Musisz wykluczyć wszelkie możliwości.
  • 1

#8 OFFLINE   longer 81

longer 81

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 175 postów
  • Model:P 11 2.0 turbo diesel
  • Nr rejestracyjny:KCH

Napisano 01 styczeń 2010, 20:32

Ja na pełnym zbiorniku robię jakieś 700 km.i jeszcze jadę bez zapalonej kontrolki rezerwy na stacje zatankować - tankuje na Rafineri Paliw,myślę że paliwo OK.

CO ZROBIŁEM :

- zmieniłem filtr paliwa
- pompiarz czyścił i regulował pompę paliwową
- wymieniałem pasek rozrządu,myślę że rozrząd ustawiony OK
- no i oczywiście po zlikwidowaniu błędu ( 47 ) - co najważniejsze ( CHECK ) zgasł,autko zaczęło normalnie chodzić,bo wcześniej w trybie awaryjnym na pewno więcej palił !
- z ilości spalania paliwa jestem zadowolony !
  • 0

#9 OFFLINE   chmielo

chmielo

Jeżdżę bez trzymanki

• Użytkownicy
  • 169 postów
  • Model:PRIMERA TD

Napisano 01 styczeń 2010, 20:46

Ja mam od 1 właściciela , nalatane 196 tys.Filtry nowe, świczki nowe , przepływka nowa,wszystko sprawdzane a spaliła mi teraz ponad 8 litrów po mieście.W lecie ok 6.5-7l Ten typ to chyba tak ma ,że łyka 8L .jak miałem filtr powietrza czarny i padniętą przepływkę to się w 10L nie mieściłem a o checku i kodzie 18 nie wspominając. Więc jak mi pali teraz 8L to się nie przejmuje , przecież go nie sprzedam ze wzgl. że łyka(z1L) więcej niż np.passat 1.9tdi którym też śmigam.A pomysły na oszczędzanie mi się skończyły- skoro ja będę śmigał jak emeryt ,to gnoje mi cenę litra ropki podniosą jak teraz i znowu d*pa :rolleyes2:
z oszczędzania
  • 0

#10 OFFLINE   and_pec

and_pec

• Ekspert
  • 2789 postów

Napisano 01 styczeń 2010, 21:08

Chmielo Smigaj do "KUWEJTU"Dołączona grafika Tam i jakość paliwa też lepsza jak sam lejesz na pewnej "Zaprawce"
Ciekawe spostrzeżenie. Mój traktor młodszy a ma więcej przejechane od waszychDołączona grafika
  • 0

#11 Gość_Alien66

Gość_Alien66
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010, 21:39

Witam. mam p11 kombiaka, palila mi duzo ok 10 litrow, ostatnio mialem awarie i wymienilem alternator, rozrusznik, pompa ustawiona i wyczyszczona, czujnik polozenia walu, aku. teraz nie straszny mi mroz, leje normalne paliwko z uszlachetnaiczem i nie oszczedzam na gazie, dzinnie przelatuje ok 100km, a przejechane ma juz 300ts i spalanie tera w cyklu miejskim to 6,5 litra.
  • 0

#12 OFFLINE   hary7

hary7

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 431 postów
  • Model:P 11 2.0 TD kombi 98r.
  • Nr rejestracyjny:NIL

Napisano 01 styczeń 2010, 23:02

Tak myślę że jeszcze możesz sprawdzić czy hamulce z tyłu się nie zapiekły (a lubią się zapiekać) ale one by podniosły spalanie o góra 0.5 litra/100km. Oczywiście zakładam że Twoje autko nie kopci w jakiś przesadny sposób. (jeśli kopci to napisz)
  • 0

#13 OFFLINE   Gawa

Gawa

Nissanmaniak

• Ekspert
  • 722 postów
  • Model:Primera WP11-kombi 2.0TD
  • Nr rejestracyjny:WM

Napisano 01 styczeń 2010, 23:32

A ja ma mam prosty i niezawodny sposób na zmniejszenie spalania .... kupić sobie dobry i niezawodny ROWER:)
  • 0

#14 OFFLINE   waichwaich

waichwaich

Debeściak

• Użytkownicy
  • 217 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Primera P11 SLX 2,0 dt
  • Nr rejestracyjny:LLB

Napisano 02 styczeń 2010, 10:25

łoj tam przezywacie ile pali :P pali tyle ile musi wiadomo ze zima sie zrobiła sinik wolniej się nagrzewa, wolniej jeździmy bo warunki nie sprzyjają, to wszystko ma odzwierciedlenie w naszych bakach mi to kolo 9 w zimie łyknie i wcale się nie dziwie bo czasami jade pare kilometrow nawet silnik sie nie rozgrzeje a trzeba wysiadać.
  • 0

#15 OFFLINE   and_pec

and_pec

• Ekspert
  • 2789 postów

Napisano 02 styczeń 2010, 13:08

Gawa z tym rowerem to pomimo oszczędności w baku masz też wielkie w czasie, bo wielkomiejskie korki to koszmar. Osobiście po mieście to śmigam starym rowerem crossowym( nie zwiną jak pójdę na piwo Dołączona grafika ) przez parki i ścieżki jeśli tylko pogoda na to pozwala, bo jechanie dystansu 4 km przez 30-40 minut to mnie nie bawi, a i przy okazji na dziury nie narzekam bo puzzle kładą równo
  • 0

#16 OFFLINE   baciarek

baciarek

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 518 postów
  • Model:P11.144 2.0 TD 99/00
  • Nr rejestracyjny:RZ

Napisano 02 styczeń 2010, 13:14

Wszystko zależy od tego jakie te miasta macie tak naprawdę. Ja na co dzień odpalam auto na 10 minut to nie ma się co dziwić, że podjeżdża pod 10 litrów. Z powrotem jak wracam to 40 min stoje w korku. Więc sądzę, że jak na tylko małe zakorkowane miasto spalanie 9-10 jest ok. Wypadam na trasę 180 km w jedną stronę to spada do 6,3 l/100 przy tym czasem (kilka razy wśród tych 180 km) przegonie go na maksymalnym budziku, dobrze to robi na wyczyszczenie nagarów, turbiny, wtrysków i nie ma żadnego dymienia. Dymienie jest jak silnik klepie dwa miesiące maksymalnie do 1500 obrotów. Wtedy trzeba wyskoczyć i przegonić chabetę po drodze, żeby przepalić syf.

Pozdrawiam
  • 0

#17 OFFLINE   Maciek90

Maciek90

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1108 postów

Napisano 06 styczeń 2010, 15:50

Moze duzo pali przez mrozy mozna sie z tym pogodzic.
  • 0

#18 OFFLINE   damianio

damianio

Wiem co i jak

• Użytkownicy
  • 67 postów
  • Gadu-Gadu:
  • Model:Primera P11 TD
  • Nr rejestracyjny:LLU

Napisano 24 styczeń 2010, 21:34

Musze sie pochwalic spalaniem. Przy obecnych temperaturach -20 do -10 spalanie wynioslo 6,7l/100km. Jezdze na trasie 30km. Wszystkie filtry i rozrzad wymienione.
  • 0

#19 OFFLINE   baciarek

baciarek

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 518 postów
  • Model:P11.144 2.0 TD 99/00
  • Nr rejestracyjny:RZ

Napisano 24 styczeń 2010, 22:04

Jeszcze raz wspomnę jedną ważną kwestię. Jak wyjadę sobie w drogę minimum 10 km w jedną stronę to spalanie jest 6-6,5 max. Jak jestem w ciągłym niekończącym się korku gdzie 90% podjeżdżam a nie jadę to niestety spalanie jest pod 10 litrów. I jest różnica w miastach - jak jeździłem po Warszawie to spalanie było w granicy 7-7,5 litra a w 200 tyś mieście do tego ciasnym zamiast jechać to stoisz i spalanie musi rosnąć. Jest jeszcze jedna kwestia : mnie tam w zimie sporo mniej pali, jest żwawszy i biorąc pod uwagę brak intercoolera oraz zasady fizyki wszystko by się zgadzało, powietrze jest zimne i więcej tlenu jest w cylindrze (taki naturalny intecooler) no i przy takich mrozach klima nie smiga co dodatkowo nie obciąża silnika. Mi tam im cieplej tym gorzej jeździ ( w upałach 30 stopni w cieniu ) robi się wołowaty. Jak temp. powietrza spada to jest sporo lepiej.
  • 0

#20 OFFLINE   Maciek90

Maciek90

Nissanmaniak

• Użytkownicy
  • 1108 postów

Napisano 03 grudzień 2010, 22:14

w lato bylo dobrze, robilem na pelnym zbiorniku 650km czyli niecale 8l. bo mam rezerwe 12l. a teraz od jesieni zaczal robic 550km, wiec chyba przez temperature nizsza wiecej pali.
  • 0