Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Kod do fabrycznego radia


Gość Daevit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem dokręcić panel środkowy gdyż w jakiś sposób śruby się poluzowały.

Wszystko pięknie, ale po wyjęciu radia zaczęło wołać o kod.

Zgłupiałem, bo od niedawna ma autko i żadnego kodu nie mam.

Radio fabryczne, Almera 2000 r.

 

Czy czeka mnie serwis?

Jakie są koszta odblokowania radia?

 

Mamuśka mnie zakrzyczy w samochodzie, a było tak pięknie i muzyka grała.

Ratujcie Ludziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na końcu książki serwisowej, o ile ją posiadasz lub może w innych papierach samochodu, jest gdzieś zapisany.

Jeżeli nie, sprawdź na obudowie radia. Ja swój zapisałem właśnie tam, po tym jak wyjąłem radio do czyszczenia napędu. Całe szczęście, że odczytali mi kod za free przy okazji wspomnianej naprawy.

 

W innym przypadku, czeka Cię wizyta u elektronika, najlepiej zajmującego się również radiami samochodowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam jeśli nie znajdziesz w książce to zerkni na forum elektrody - tam powinni coś poradzić. To raczej ostateczność. Ale jedź do serwisu Nissana i pościemniaj anuż sie uda bez płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to clarion to podaj mi numer nadwozia (VIN) a coś może się da zrobić.

Nie pamiętam ale może potrzebne będą numery radia ale to bym ci podał jak będe miał numer vin

Edytowane przez michal801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, nie znałem kodu do radia pojechałem do kolesia, wylutował kosteczkę, przeprogramował, zaprogramował trudny kod do zapamietania zapisał na obudowie i tyle koszt 30-40zł dokładnie juz nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tygrys1987

Witam, kupiłem nowe głośniki i odłączyłem radio z kostki. Gdy juz wszystko zrobilem podłączyłem z powrotem i na wyswietlaczu pojawil sie napis WAIT a po ok 30sek jest napisane SECURITY nie mam kodu radia a gdy chce wpisac cokolwiek to nawet nie wyswietlami sie 1,2,3,4 tylko caly czas wyświetla SECURITY. Czy wie ktos co z tym fantem zrobić? radio org, przesyłam zdjecie moze po nim dojdziemy jaki jest kod?? Pozdrawiam

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05669b714bc9794b.html <---- link do zdjecia radia i jego nr

Edytowane przez tygrys1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod radia to: 5055

Fotka się przydała - były potrzebne nr seryjny i model radia.

 

Odnośnie security może być potrzebne kodowanie immobilajzera bo radio współpracuje z immo.

Edytowane przez michal801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość sempik19

Kod radia to: 5055

Fotka się przydała - były potrzebne nr seryjny i model radia.

 

Odnośnie security może być potrzebne kodowanie immobilajzera bo radio współpracuje z immo.

 

Prośba mam ten sam problem zakupiłem radio do mojej Almery na allegro, po podłączeniu info CODE IN. W załączniku fotka naklejki. Z góry dzięki za pomoc.

post-30962-1265127862,749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zerknij tutaj jeżeli linki nie wygasły to są kalkulatory do radia miendzyinnymi do clariona.Nigdy nie korzystałem z takiego kalkulatora ale możesz sprubować może sie uda.http://ssanie.pl/kalkulatory-kodow-do-radia-samochodowego-t20908.html

Edytowane przez michal801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sempik19

Kolego zerknij tutaj jeżeli linki nie wygasły to są kalkulatory do radia miendzyinnymi do clariona.Nigdy nie korzystałem z takiego kalkulatora ale możesz sprubować może sie uda.http://ssanie.pl/kalkulatory-kodow-do-radia-samochodowego-t20908.html

 

Dzięki ale chyba nic z tego, kalkulator clariona wymaga podania 4 cyfr, podejrzewam że są to cyfry od immo. Niestety w moim przypadku radio pochodzi z innej Almerki, więc kod immo nic nie da, tak mi się wydaje.

A jak określiłeś kod do radia Tygrysowi1987 na podstawie naklejki z radia ?

Czy serwis Nissana jest w stanie określić ten kod, pomimo że radio pochodzi z innego samochodu ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy serwis Nissana jest w stanie określić ten kod, pomimo że radio pochodzi z innego samochodu ?

Dzięki

Zrobi to każdy średnio-wprawny elektronik, który miał stycznosc z radiami samochodowymi. Koszt do 50 zł i 10 min robot.

Serwis może to zrobic, ale podejrzewam, że zajmie mu to duuużo więcej czasu, o ile zgodzą się podac taka informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis (ASO) zapewne, za "odpowiednią" odpłatnością podepnie i uaktywni radio, lecz watpię aby zechcieli podać kod. Chociaż, spróbować i zapytać można, ostatecznie to nic nie kosztuje, a nie wiadomo na kogo w ASO sie trafi - tam też pracują ludzie, i niektórzy potrafia mile zaskoczyć. Na jesieni ub. roku chciałem wyjąć na jakieś 24h akumulator, aby go podładować, i po lekturze forum w tematyce kodów do radia, zastanawiałem się, czy czasem nie będę potrzebował kodu, a niestety w papierkach od auta niegdzie nie był zapisany, zatem odwiedziłem ASO w Płocku. Niestety, Pan z obsługi klienta, z usmiechem na ustach poinformował mnie, że gdyby zaszła potrzeba wklepania kodu, to niech do nich podjadę, to oni, za jedyne 150PLN, wklepią mi kod, ale o podaniu go mi, mogę zapomnieć.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego podaj nr vin to coś zaradzimy ewentualnie prześlij na pw

witam, jestem tu nowy, zakupiłem almerę 5 lutego no i ten sam problem brak kodu, VIN to SJNFHAN16U2615223 ewentualnie podpowiedz gdzie poza ASO zdobyć kod na podstawie tego numeru? Czy da się to zrobić bez wyjmowania radia i sprawdzania jego s/n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co jest napisane wyżej. Nie da się, chyba, tylko w ASO na podstawie VINu i po uiszczeniu odpowiedniej opłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie radia jest dziecinnie proste manual jest na stronce głównej Almery przyklejony i po kłopocie a taniej będzie na pewno niż w ASO bo cię tam skasują z 150-250zł za tą usługę

więc chyba 15 min to nie dużo

 

link do forum http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/10200-n16-fotorelacja-demonta-fabrycznego-i-monta-innego-radia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie radia jest dziecinnie proste manual jest na stronce głównej Almery przyklejony i po kłopocie a taniej będzie na pewno niż w ASO bo cię tam skasują z 150-250zł za tą usługę

więc chyba 15 min to nie dużo

 

link do forum http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/10200-n16-fotorelacja-demonta-fabrycznego-i-monta-innego-radia/

bardzo wam wszystkim dziękuję, nie przypuszczałem że wyjęcie radia jest tak proste:-). Odkodowanie przez stronkę w internecie za 25pln i wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

bardzo wam wszystkim dziękuję, nie przypuszczałem że wyjęcie radia jest tak proste:-). Odkodowanie przez stronkę w internecie za 25pln i wszystko hula.

krisko, mógłbyś podać namiar na stronkę w necie? mam taki sam problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Kod radia to: 5055

Fotka się przydała - były potrzebne nr seryjny i model radia.

 

Odnośnie security może być potrzebne kodowanie immobilajzera bo radio współpracuje z immo.

 

Hallo, I would like to ask you if its possible to find the security code for my Nissan Almera fabryczne radio. The car radio model is Nissan CY371. VIN code of the car: SJNBAAN16U0309613 .

Thank you very much for this information. Jiri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Kupiłem używane radio do mojego Nissana Almery i niestety nie mogę uzyskać kodu odblokowującego od sprzedawcy. Czy mógłby ktoś wygenerować kod na podstawie numeru seryjnego radia?

 

Serial number: CL0394Y0010972

Model number: 28113 BN314 PN-628

 

Bedę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam serdecznie.

aochman@hotmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...