Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana oleju automatyczna skrzynia i mosty


1kotmax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy może ktoś podpowiedzieć w pathfinder 4.0l v6 2007r co ile km trzeba robic wymiane oleju w automatycznej skrzyni i mostach jaki to ma być olej do skrzyni a jaki do mostów? z góry dziękuje za podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś podpowiedzieć w pathfinder 4.0l v6 2007r co ile km trzeba robic wymiane oleju w automatycznej skrzyni i mostach jaki to ma być olej do skrzyni a jaki do mostów? z góry dziękuje za podpowiedzi!!!

Witam,

W załączniku przesyłam rozdział z "service manual", na 11 str. jest napisane jakie oleje masz użyć.

Na 7 str. zaś, tabele z czynnościami okresowymi.

Pozdrawiam,

Mariusz.

MA.pdf

Edytowane przez mariusz2200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś podpowiedzieć w pathfinder 4.0l v6 2007r co ile km trzeba robic wymiane oleju w automatycznej skrzyni i mostach jaki to ma być olej do skrzyni a jaki do mostów? z góry dziękuje za podpowiedzi!!!

 

 

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial w pdf`ie dotyczący wymiany płynów i filtrów w silniku 2.5 dCi(YD25DDTi). Dotyczy zarówno Pathfindera R51 jak i Navary D40 w automacie. Wszystko po polsku + zalecane zamienniki olejów.

 

 

downloadq.png

 

http://www.sendspace.com/file/wrhha2

 

PS

Zamienniki ori oleju do Diesla 2.5:

Bez DPFa - Motul 8100 X-cess 5W-40

Z DPFem - Motul 8100 x-clean c3 5W-30

Edytowane przez seed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam,

zmieniałem wszystkie oleje. W mosty poszedł Motul Gear 300 75W-90. To olej syntetyczny inny od fabrycznego mineralnego 80W-90. Czy mogę mieć jakieś negatywne skutki tej zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go wlalem z 2 miesiące temusent from my android

 

A do skrzyni poszedł motul atvsent from my android

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ tak samo jak jeździł :-)

Od 10 lat leje motula do różnych aut i nigdy nie miałem problemów także po zakupie parha też wszystko wymieniłem na motulowe i jakoś lepiej się czuje.

 

 

sent from my android

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko jasne. Ja jak na razie wlałem Motula do silnika, teraz kolej na mosty i skrzynie.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni manualnej mam wlany jakiś szwajcarski Midland Synqron sae 75w-90. Spełnia normy API GL-4/5. Nie znam się kompletnie na olejach więc zdałem się na mechanika. Też "kocha" Motula jednak tu z jakiegoś powodu wlał właśnie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

Od pół roku jestem szczęśliwym (na razie ;-) posiadaczem pathfindera 2.5 dci z 2007 roku (skrzynia manualna, przebieg 118k).

Zastanawiam się nad wymianą olejów w przekładniach, skrzyni rozdzielczej i mam w związku z tym pytania:

- w servisówce do R51 widzę że przy korkach spustowych, otworach "zasilających" przekładni, skrzyni rozdzielczej są uszczelki ... Gdzie takie uszczelki można nabyć ?

- nie wiem do końca jaki olej muszę wlać do przekładni tylnej. W mojej instrukcji obsługi (PL) pisze że 80w-90, a w servisówce że 75w-90 

- to samo jest z płynem wspomagania (w instrukcji PL jest dexron III, w servisówce PSF) i płynem hamulcowym (instrukcja DOT4, servisówka DOT3, ale tu sprawę rozwiązał korek na którym pisze że może być albo jeden albo drugi).

Jeżeli mi ktoś podpowie z olejami to będę wdzięczny.

 

Przymierzam się do motuli i zamierzam wlać:

- skrzynia rozdzielcza: motul multi atf

- przekładnia przednia: motul gearbox 80w-90

- przekładnia tylna: nie wiem czy motul gearbox 80w-90 czy motul gear 300 75w-90 (???)

- skrzynie mam manualną więc na razie ją odpuszczam

- wspomaganie: nie wiem czy motul dextron III czy szukać jakiegoś PSF (???)

 

pzd

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź z ASO odnośnie uszczelek. Kurczę trochę sobie kosztują ...

 

Tylny most: 32103-4N20A - koszt 35,04zł , 32103-4N21A- koszt 36,80zł

Transfer uszczelki  2x 11026-4N200 koszt 18zł za uszczelkę

Przedni most 2x 11026-4N200 koszt 18,04 za uszczelkę

 

z czego one są że aż tyle kosztują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...