Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd


Gość llapka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem robiony przegląd po roku eksploatacji w listopadzie 2009, przebieg 15000km.Wymiana oleju plus filtr i sprawdzenie karoserii, zapłaciłem w Chorzowie 430zł. Ten sam przegląd w Zabrzu i Krakowie 1000zł, Bielsko Biała 380zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem robiony przegląd po roku eksploatacji w listopadzie 2009, przebieg 15000km.Wymiana oleju plus filtr i sprawdzenie karoserii, zapłaciłem w Chorzowie 430zł. Ten sam przegląd w Zabrzu i Krakowie 1000zł, Bielsko Biała 380zł.

Przegąd w Krakowie w sierpniu 09 po roku 12000km Jasnogórska - olej+filtr, oględziny karoserii - 293 zł brutto - mam fakturę. Czyli w Chorzowie jest drogo a pozostałe informacje zasłyszane.

 

 

Żeby było jasne odradzam wizytę w serwisie na Jasnogórskiej ale to z innych powodów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegąd w Krakowie w sierpniu 09 po roku 12000km Jasnogórska - olej+filtr, oględziny karoserii - 293 zł brutto - mam fakturę. Czyli w Chorzowie jest drogo a pozostałe informacje zasłyszane.

 

 

Żeby było jasne odradzam wizytę w serwisie na Jasnogórskiej ale to z innych powodów.

żeby była jasność-okazalo się że mamy w tiidach 2 rodzaje książeczek gwarancyjnych z odmiennymi danymi co do przeglądów, z jednych wynika że po roku pełny przegląd z innych że po 2 latach,a po roku tylko olej i filtr.Stąd te różnice,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow podaj namiary gdzie tak tanio. Ja dzis odebralem po tych samych czynnosciach samochód z róznicą że olej miałem swój i był to przegląd po 30000km i zapłaciłem 704zł. gdybym brał olej od serwisu to bym zapłacił 1100zl...

 

To ile oni zaolej liczą ? Chyba, że wchodzi wiele do silnika.

 

Dziwnie drogo.

Ja płacę około 65 zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile oni zaolej liczą ? Chyba, że wchodzi wiele do silnika.

 

Dziwnie drogo.

Ja płacę około 65 zł za litr.

u mnie wchodzi 4.6l po 71,11 brutto za litr=327.16zł+filtr ok60zł tak że liczą sobie słono.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju plus filtr i sprawdzenie karoserii, zapłaciłem w Chorzowie 430zł.

 

W Chorzowie w Japan Motors? Ja przed chwilą dzwoniłem to powiedzieli mi 880zł lub 630 z własnym olejem.

Targowałeś się coś czy od razu taką ofertę dostałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija rok i trzeba wymienić olej. W ASO koszt oleju 5W50 wynosi około (info przez telefon) 400 zł, kupiłem Mobil 1 5W50 - 5 litrów za 210 zł.

Na pytanie o toczy muszę wymieniać olej w ASO uzyskałem wymijającą odpowiedź, że tylko w ASO dostanę ładną pieczątkę.

Więc przeczytałem w końcu warunki gwarancji mojej Tiidy.

Cytuję poniżej, proszę o komentarze i uwagi.

 

punkt 2.3

Terminowe wykonywanie przeglądów okresowych jest podstawowym warunkiem obowiązywania gwarancji. Przeglądy powinny być przeprowadzane zgodnie z zalecanym przez NISSAN'a kalendarzem przeglądów.

Koszty przeglądów okresowych ponosi właściciel/użytkownik samochodu.

 

punkt 2.4

Zalecamy aby przeglądy okresowe były przeprowadzane w ASO NISSAN lub przez autoryzowanego Dealera NISSAN dedykowanego do obsługi i napraw samochodu danego typui rodzaju.

 

Koniec cytatu.

 

Inaczej jest z gwarancją powłoki lakierniczej i na korozję perforacyjną.

Cytuję punkt 2.10 podpunkt 6:

 

Dla zachowania "Gwarancja powłoki lakierniczej" (pkt 1.2) i "Gwarancja na korozję perforacyjną" (pkt 1.3) następujące zasady postępowania muszą być przestrzegane:

* zapoznać się ...

* Poddawać nadwozie corocznej kontroli w ASO NISSAN dedykowanej do obsługi i napraw samochodu danego typu i rodzaju oraz uzyskiwać poświadczenia ich przeprowadzenia (str. 15-25 nin. Książeczki)

* myć i woskować ...

* natychmiast usuwać ...

 

Naprawa blacharsko-lakiernicza samochodu NISSAN objętego gwarancją w stacji nie posiadającej autoryzacji NISSAN dla dokonywania napraw i obsługi samochodu danego typu i rodzaju może spowodować cofnięcie gwarancji na nadwozie, a w przypadku szerokiego zakresu uszkodzeń - na cały pojazd

 

Koniec cytatów.

Jak dla mnie to nie mam obowiązku korzystać z usług ASO w zakresie wymiany oleju i filtrów.

Co sądzicie?

 

pozdrawiam

nelson38

Edytowane przez nelson38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija rok i trzeba wymienić olej. W ASO koszt oleju 5W50 wynosi około (info przez telefon) 400 zł, kupiłem Mobil 1 5W50 - 5 litrów za 210 zł.

Na pytanie o toczy muszę wymieniać olej w ASO uzyskałem wymijającą odpowiedź, że tylko w ASO dostanę ładną pieczątkę.

Więc przeczytałem w końcu warunki gwarancji mojej Tiidy.

Cytuję poniżej, proszę o komentarze i uwagi.

 

punkt 2.3

Terminowe wykonywanie przeglądów okresowych jest podstawowym warunkiem obowiązywania gwarancji. Przeglądy powinny być przeprowadzane zgodnie z zalecanym przez NISSAN'a kalendarzem przeglądów.

Koszty przeglądów okresowych ponosi właściciel/użytkownik samochodu.

 

punkt 2.4

Zalecamy aby przeglądy okresowe były przeprowadzane w ASO NISSAN lub przez autoryzowanego Dealera NISSAN dedykowanego do obsługi i napraw samochodu danego typui rodzaju.

 

Koniec cytatu.

 

Inaczej jest z gwarancją powłoki lakierniczej i na korozję perforacyjną.

Cytuję punkt 2.10 podpunkt 6:

 

Dla zachowania "Gwarancja powłoki lakierniczej" (pkt 1.2) i "Gwarancja na korozję perforacyjną" (pkt 1.3) następujące zasady postępowania muszą być przestrzegane:

* zapoznać się ...

* Poddawać nadwozie corocznej kontroli w ASO NISSAN dedykowanej do obsługi i napraw samochodu danego typu i rodzaju oraz uzyskiwać poświadczenia ich przeprowadzenia (str. 15-25 nin. Książeczki)

* myć i woskować ...

* natychmiast usuwać ...

 

Naprawa blacharsko-lakiernicza samochodu NISSAN objętego gwarancją w stacji nie posiadającej autoryzacji NISSAN dla dokonywania napraw i obsługi samochodu danego typu i rodzaju może spowodować cofnięcie gwarancji na nadwozie, a w przypadku szerokiego zakresu uszkodzeń - na cały pojazd

 

Koniec cytatów.

Jak dla mnie to nie mam obowiązku korzystać z usług ASO w zakresie wymiany oleju i filtrów.

Co sądzicie?

 

pozdrawiam

nelson38

bo i nie ma,ale jak znam życie usterka silnika która będzie miała związek ze smarowaniem i się wypną na twoją gwarancję.nie zastosowanie orginalnego filtra lub jego zamiennika jakościowego .nie taki jak trzeba olej(5w30)i.t.p. powiem ci coś z życia wziętego.w mojej almerze wymieniał serwis NISSANA! olej o parametrach 0w40(a powinien być 5w-30)teoretycznie więc olej był o wiele leprzy od zalecanego,płaciłem też drożej i po 45000km padł łańcuch(wedłóg nich,ja tam nic nie zauważyłem)no i wymiana na gwarancji i...serwis centralny nie chciał im zwrócić pieniędzy bo używali nie zalecanego oleju"zbyt rzadki"jak to określił mechanik.oczywiście mnie to nie obciążało ale od tego momentu zmienili olej na właściwy i auto śmiga do dziś na tym samym łańcuchu już200kkm.stąd wnioskuję że olej który kupiłeś może być nieodpowiedni,chodź po zapoznaniu się ze specyfikacją oleju to zmieniam zdanie .ma wysoką lepkość więc jest odpowiedni.

Do najnowszych silników samochodowych zaleca się m.in. oleje spełniające wymagania ACEA C3 - wówczas wybierz Mobil 1 ESP Formula 5W-30. Jeśli zalecany jest olej spełniający wymagania ACEA A3/B3/B4 wówczas polecamy syntetyczny Mobil 1 Protection Formula 0W-40. Tam gdzie wskazana jest wyższa lepkośc wskazany jest Mobil 1 Rally Formula 5W-50, a tam gdzie potrzebna jest niższa lepkość dla osiągnięcia oszczędności paliwa zaleca się Mobil 1 Fuel Economy Formula 0W-30.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej o parametrach 0w40(a powinien być 5w-30)teoretycznie więc olej był o wiele leprzy od zalecanego,płaciłem też drożej i po 45000km padł łańcuch(wedłóg nich,ja tam nic nie zauważyłem)no i wymiana na gwarancji i...serwis centralny nie chciał im zwrócić pieniędzy bo używali nie zalecanego oleju"zbyt rzadki"jak to określił mechanik.

 

a tam gdzie potrzebna jest niższa lepkość dla osiągnięcia oszczędności paliwa zaleca się Mobil 1 Fuel Economy Formula 0W-30.

 

Dziś mi gość powiedział że do Tiidy benzynowej leją 10W40 - półsyntetyk. Mam wrażenie że za każdym razem jest inna odpowiedz. Jak wymieniałem olej po 1kkm to mi zalecili żeby wlać 5W50, teraz usłyszałem że absolutnie nie ma takiej potrzeby.

 

BTW, jaki olej/lepkość/parametr wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa? Ile to daje, 10%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelson jak widzisz zdania są podzielone a to dlatego aby użytkownik nie wiedział co mu sie leje i dlaczego kupujac olej w serwisie kupujesz olej nissana bez żadnych oznaczeń instrukcja muwi o klasie oleju ale nie do końca Jak napisał manix padł rozrząd i gwarancji nie uznano bo serwis chciał zaoszczędzić i nalał nie to co trzeba W łodzi w Skodzie robią inaczej leja lepszy a potem tylko dolewke na nastepnym przeglądzie i jakoś leci serwis w dupe leje serwisanta i wszystko sie kręci no bo średnio jeżdża 20 tysiaków na 2 latka a gwarancja na 3

i taka to chyba jest prawda wiec jak mieścisz sie w przedziale 20 tysiaków na 2 latka to wymień ten olej w serwisie daj sie lekko ograbić ale nie bedziesz miał problemu z gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelson jak widzisz zdania są podzielone a to dlatego aby użytkownik nie wiedział co mu sie leje i dlaczego kupujac olej w serwisie kupujesz olej nissana bez żadnych oznaczeń instrukcja muwi o klasie oleju ale nie do końca Jak napisał manix padł rozrząd i gwarancji nie uznano bo serwis chciał zaoszczędzić i nalał nie to co trzeba W łodzi w Skodzie robią inaczej leja lepszy a potem tylko dolewke na nastepnym przeglądzie i jakoś leci serwis w dupe leje serwisanta i wszystko sie kręci no bo średnio jeżdża 20 tysiaków na 2 latka a gwarancja na 3

i taka to chyba jest prawda wiec jak mieścisz sie w przedziale 20 tysiaków na 2 latka to wymień ten olej w serwisie daj sie lekko ograbić ale nie bedziesz miał problemu z gwarancją

proponuję sprawdzać w tego typu wyszukiwarkach:

http://www.shellhelix.pl/templates/pop.dobierzolej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem na wymianie oleju po roku jeżdżenia - ASO Rzeszów.

Tiida 1,6 benzyna. A oto za co zapłaciłem (żeby mieć święty spokój):

- olej shell helix ultra 5W30 5 litrów (powinien być chyba 5W40 i 4,3l) - 394,98zł

- filtr oleju - 47,74zł

- uszczelka korka 6,41zł

- przegląd nadwozia (widziałem - gość obszedł samochód dookoła i finał) - 50zł

- robocizna (trwało ok. 30min) - 60zł

Razem - 559,14zł.

Wszystko bajka, tylko skąd oni biorą taki drogi olej skoro w internecie 5W40 można kupić 4l w cenie ok.150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem na wymianie oleju po roku jeżdżenia - ASO Rzeszów.

Tiida 1,6 benzyna. A oto za co zapłaciłem (żeby mieć święty spokój):

- olej shell helix ultra 5W30 5 litrów (powinien być chyba 5W40 i 4,3l) - 394,98zł

- filtr oleju - 47,74zł

- uszczelka korka 6,41zł

- przegląd nadwozia (widziałem - gość obszedł samochód dookoła i finał) - 50zł

- robocizna (trwało ok. 30min) - 60zł

Razem - 559,14zł.

Wszystko bajka, tylko skąd oni biorą taki drogi olej skoro w internecie 5W40 można kupić 4l w cenie ok.150zł.

i tak jesteś szczęśliwcem.nie wymienili ci przeciwpyłkowego za 200zł i nie zapłaciłeś za przegląd 390zł.widać masz szczęśliwszą książeczkę gwarancyjną a olej to ponad 100% przegięcie na maksa.5l- 131.15/160.00 PLN p.s. tych "wlanych"4l to bym im nie podarował.aswoją drogą ja za olej 4.6lzaplaciłem taniej-olej Shell Helix Ultra VX 5W-30 4,6l-327zł a za filtr drozej ,ponad 60zł

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w Wa-wa chyba jest tańsze utrzymanie auta.

Byłem w ASO na Puławskiej ;-) po roku jeżdzenia.

Ustaliłem:

Wlewają standardowo Shell 10W40 ;-) , nie spytałem niestety o cenę.

Miałem swój Mobil 1 5W50 - kupiony w markecie 4l - 167zł + 1l za 45zł.

U nich kosztuje 60zl za litr wiec jednak byłoby ciut drozej.

Ale ustaliliśmy że mogę wymienić sobie sam gdziekolwiek, wbić pieczęć z kartofla i trzymać rachunki na wszelki.

Za wymianę (robociznę) biorą 85zł.

Kupiłem oryginalny NISSAN filtr za 47 zł i NISSAN uszczelkę za 6 zł (z groszami).

U zaprzyjaźnionego p. Zdzisia wymiana oleju kosztuje 30zł.

Zaoszczędzę zatem 140 - schylam się jeszcze ciągle niestety po takie kwoty ;-(((((((((((((((

Dodatkowo zrobili tzw przegląd blacharski - nie wiem na czym on polega, ale mam wpis ASO - koszt 0 (!!!) zł.

Kluczową operacją całej wizyty było usuwanie stuków z układu kierowniczego - podobno wyjęli jakąś blaszkę która została z procesu technologicznego (wytłaczania) gdzieś w okolicach kolumny kierowniczej.... Sam nie wiem, manewrowałem później trochę po garażu i wydaje mi się że minimalnie jeszcze coś stuka ale może mam już zwidy ...

 

Ogólnie wbrew swoim obawom mam dobre wrażenie z tej wizyty, punktualnie, sprawnie, nie fukali że klient sobie czegoś nie życzy ;-) i nie daje się skubać.

 

pozdro

nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zaoszczędzę zatem 140 - schylam się jeszcze ciągle niestety po takie kwoty ;-(((((((((((("

tylko idiota się nie schyla!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pstyneczka

Pomocy!!! Jak zniwelować takie ko9szta... Dzwoniłam do nissan odyssey na górczewskiej zeby umowic sie na przeglad po roku. Mam N.Tiide 1.6 benzyna i krzykneli mi jedyne 1200brutto z czesciami!!! co oni tam do cholery za czesci daja???? Napiszcie co ku[pic i jak przyoszczedzic, a moze wiecie w ogole gdzie taniej zrobic mozna taki przeglad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Jak zniwelować takie ko9szta... Dzwoniłam do nissan odyssey na górczewskiej zeby umowic sie na przeglad po roku. Mam N.Tiide 1.6 benzyna i krzykneli mi jedyne 1200brutto z czesciami!!! co oni tam do cholery za czesci daja???? Napiszcie co ku[pic i jak przyoszczedzic, a moze wiecie w ogole gdzie taniej zrobic mozna taki przeglad?

 

hej tez u nich robiłem przegląd. Podstawa to kup samodzielnie olej 4l. wystarcza. już masz o 500 zl taniej.;)

ja zapłaciłem u nich za przegląd 740zl. Możesz kupić samodzielnie filtr pyłkowy i oleju ale ja się w to nie bawiłem. Jeszcze jedno milo mnie ostatnio zaskoczyła obsługa w serwisie na Puławskiej zaraz przy Poleczki jak się jedzie na Piaseczno.Osobiście zalałem olej shell helix 5w-40

Edytowane przez posimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to bez różnicy gdZIe zrobie porzeglad bo wszedzie mi blisko. Dzieki za odpowiedz, choc troche pocieszenia:) Ps. wiem gdzie jest ten serwis na pulawskiej:)

[/quo

 

 

Plus serwisu na Puławskiej jest taki, że mają krótkie terminy. Rano zadzwoniłem z usterka na 17 miałem umówioną wizyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co ku[pic i jak przyoszczedzic, a moze wiecie w ogole gdzie taniej zrobic mozna taki przeglad?

 

Moim zdaniem po prostu najlepiej robić przeglady poza ASO.

Z warunków gwarancji wynika że przegląd jest wymagany zgodnie z rozpiską, a robienie go w ASO jest jedynie zalecane (ale nie obowiązkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu najlepiej robić przeglady poza ASO.

Z warunków gwarancji wynika że przegląd jest wymagany zgodnie z rozpiską, a robienie go w ASO jest jedynie zalecane (ale nie obowiązkowe).

stracisz gwarancję-to pewne mimo dyrektyw i innych E.U.bubli prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ta debata na temat cen z księżyca była na forum Nissana Note :)

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/41070-note-14-koszt-przegldu-po-drugim-roku/page__st__80

Na razie jeden użytkownik Nissana Note zdecydował się na przegląd poza autoryzowanym ASO - 2 przegląd (gawel)

Wiele artykułów było na ten temat: m.in:

http://moto.onet.pl/1548106,1,serwis-jesli-nie-aso-to-co,artykul.html?node=3

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Czy-naprawde-trzeba-jechac-do-ASO-Spradzamy-gdzie-mozna-zrobic-przeglad-gwarancyjny-,24045,1.html

 

Ale czy komuś w razie poważniejszej usterki by naprawili coś w ASO opierając się na gwarancję?

Wątpię a jak pójdzie coś drogiego? Oby wszystko chodziło jak w szwajcarskim zegarku i służyło lata, nie przewidzimy często czy coś się nie zepsuje :). Ale i często ASO nie wykryje czegoś, że dany mechanizm się popsuje. Jak by ktoś mnie zapewnił że będę 3 lata jeździł bezawaryjnie i bezwypadkowo to bym robił przegląd u siebie w Boschu.

Cała kwintesencja tkwi w słowie ZALECAMY, A NIE WYMAGAMY LUB ŻĄDAMY !!!!

Edytowane przez zizu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cała kwintesencja tkwi w słowie ZALECAMY, A NIE WYMAGAMY LUB ŻĄDAMY !!!!

 

Czyli?

Bo dla mnie "zalecamy" oznacza, że nie mam obowiązku korzystać z ASO aby gwarancja działała.

Na razie wymieniłem olej, za rok się zastanowię czy pozwolę się ograbić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wchodzi 4.6l po 71,11 brutto za litr=327.16zł+filtr ok60zł tak że liczą sobie słono.

 

To co to za olej, jakiś pół syntetyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tuż przed pierwszą wymianą oleju. Na gwarancję polewam (ten olej) bo jej nie mam, nowy samochód sprowadzony z USA. Znalazłem zalecany olej 5W/30 w cenie 140zł za 5l. http://www.allegro.pl/item921599104_shell_helix_ultra_extra_5w30_5l_mega_promocja.html Czy nie ma nic podejrzanego w tej cenie, skoro wszędzie każą płacić jakieś bajońskie sumy? Firma wydaje się być w porządku. Różnica w cenie 2-krotna. Ile ten Helix naprawdę kosztuje? Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...