Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana anteny radiowej na krótszą


stevenson

Rekomendowane odpowiedzi

OK. wiem, że antena powinna mieć swoją długiość itd., itp. ale moja jest za długa i zawadza gdy wjeżdżam do garażu. Czy jest jakaś krótsza (najkrótsza). Wiem, że to spowoduje pewnie jakieś zakłócenia, ale co tam.... boję się, że kiedyś złamie mi się gwint i będzie zabawa. Ideałem byłoby taki (nie wiem czy dobrze nazywam) rekini grzbiet, czy płetwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, kupiłem identyczną ale krótszą (chyba ok. 17cm). Różnicy w jakości odbioru i zasięgu radia nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na dachu mam box na narty zmieniłem oryginalną antenkę / bo uderzała o ściankę boxu / na krótką sztywną aluminiową /chyba z 12cm / z super-marketu. W obszarze GOP-u nie zauważyłem pogorszenia sygnału radiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. wiem, że antena powinna mieć swoją długiość itd., itp. ale moja jest za długa i zawadza gdy wjeżdżam do garażu. Czy jest jakaś krótsza (najkrótsza). Wiem, że to spowoduje pewnie jakieś zakłócenia, ale co tam.... boję się, że kiedyś złamie mi się gwint i będzie zabawa. Ideałem byłoby taki (nie wiem czy dobrze nazywam) rekini grzbiet, czy płetwa.

Miałem podobny problem z wjazdem do garażu... zmieniłem na 12cm, ale przy gorszych warunkach pogodowych sygnał jednak siada (GOP) na niektórych stacjach radiowych. Przy założeniu oryginalnej nie ma tego problemu... coś za coś... w sumie da się wytrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zbyt długą jak na mój wjazd do garażu - o 4 cm. Uciąłem i nałożyłem rurke termokurczliwą. Nie zauważam różnicy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też wymieniłem na krótszą (z Allegro)i potwierdzam - gorsze warunki w GOP na niektórych stacjach (Eska, Planeta). Stacje z silniejszymi nadajnikami - bez problemu... ;)

 

Poszukaj na forum wcześniej, był już taki wątek ale dawno dawno temu

 

Nie aż tak dawno:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/49800-antena/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...